Şimdi Ara

TTNET TD-W9970 modem ile Xiaomi router 3 bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Tnnet'in verdiği modem malum wifiyi bir süre sonra anlam verilmez şekilde bağlanamadı hatası veriyor ve çoğu kişinin müzdarip olduğu ısı konusu ile geliyor. Ben de bu sebepten ötürü Xiaomi router 3 cihazını aldım fakat ttnetin modemi bridge moduna aldığımda dhcpyi kapatıp routera wan portu üzerinden bağladığımda internet ledi sönüyor modemi eski haline getirdiğimde yanıyor nerde yanlış yapıyorum bilen lütfen yardım etsin .

şurdaki ayarları yaptım ama nafile tdw 9970 bridge mod

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İnternet ledi söner zira doğrulamayı o cihaz üzerinde yapmıyor, doğrulama işini router üzerinde yapmanız lazım yanlış hatırlamıyorsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

İnternet ledi söner zira doğrulamayı o cihaz üzerinde yapmıyor, doğrulama işini router üzerinde yapmanız lazım yanlış hatırlamıyorsam.

router status kısmında bağlantılarda internet kırmızı üzeri x var bir şey ya yanlış yapıyorum ya da başka bir şey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • braslitov B kullanıcısına yanıt
    ispdeki k.adı ve şifreyi kablolu internet kullanırmıs gibi routerın wan girişine bağlayıp, bilgileri girmeniz gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

ispdeki k.adı ve şifreyi kablolu internet kullanırmıs gibi routerın wan girişine bağlayıp, bilgileri girmeniz gerekiyor.

söylediğini tam olarak anlamadım routerın içinde dhcp ve pppa dns bu 3 secenek var pppayı seçtiğimde çeviriyor fakat bağlantı alınamıyor.

https://youtu.be/qQhhlQjIGTA

Bu şekılde olur sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kahrolası sorunu çözdüm. Karın ağrısı olan ttnetin modemi ne bridge ne elle bir türlü wan portu üzerinden bağlanmıyor, routurla buluşmuyor. Wan portundan Lan1 alınca oto bağlandı. Wan portundan bağlanmazsa Lan üzerinden bağlayın sorun çözülüyor.. Ağ genişleticide çalışıyor.. Lakin ana modemin sıkıntısı kablosuz bağlantı sorunu olduğundan kullanmadım.. Garip olan dhcp kapatınca modemin ıp adresi ile uymuyor mecbur acık yaptım yine ağır yükü ana modem aldı ne anladım bu işten.

Modem ısınmasını gorunce yazayim dedim : bende de tplink w8970 var router olarak kullandigim. TPLINK in usb cikislarindan guc alip 2 tane fan bagladim, router ve modem ustune. Isinma sorununa care oldular (kapali dolap icinde olmalarina ragmen). Deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı modem ve aynı router kombinasyonunu bende kullanıyorum. Sanırım siz konuyu tersten anladınız kaynaklar yüzünden. Bridge moda almanıza gerek yok. W9970 de DHCP açıksa herhangi bir LAN çıkışından Xiaomi'nin WAN girişine ethernet kablo ile bağlamanız yeterli. İlave bir ayara gerek yok. Bridge ayarı o modemi başka bir şekilde bağlantıyı sadece dağıtıcı gibi kullanmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 6 Haziran 2018; 23:27:21 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Günaydınlar,

Hocam sizin dediğinizi yapınca xbox da NAT type : Double oluyor

Çift bağlantı var gibi oluyor ondan dolayı

Modemi bridgeye alıp dhcpyi kapatıp routerden ip dağıtmaya çalışıyorum ben de

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    nat444 oluyor doğrudur . istenirse modem de ppp sonlanır xiaomide dhcp kapatılırsa direk cihazlar modemden ip alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 9 Haziran 2018; 6:21:15 >
  • 9970e root olarak erişip öyle dener misiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.