Şimdi Ara

TTNET Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
2.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sorunum şu şekilde son 1 haftadır pingim 300 den aşağı inmiyor önceden (70 80) interneti sadece online oyun için kullanan biriyim ve oynayanlar bilir 300 ping ne demek oyunu atlaya atlaya oynarsınız, ttneti aradım kaç kere hemde sayamadım sorunu anlatıyorum pingle ilgili bir çalışmamız yok diyorlar anlatıyorum arıza kaydı alıyorlar sonra arızanız giderildi diye mesaj geliyor ama sorun hala devam ediyor en son yine aradım dedim bu sorunu çözmeyecekseniz söyleyin internetimi kapattırayım son bir arıza kaydı daha aldılar sonuç değişmedi elimde başka bir çare kalmadı ne yapabilirim internetim taahütlü bir de daha 6 ayı var kapattıramam da nasıl çözebilirim bu olayı?

• Ben interneti ilk bağlattığım zamanlarda ping değerlerim 50ms falandı BF4'te. Almanya sunucuları için. Zaten uzun soluklu oynayamıyorum işten güçten.

Sonra bu değerler 60'a, 70'e falan çıkmaya başladı. Birkaç ay böyle devam etti. Arada 50'lere tekrar düşüyor ama kısa süreli olarak.

Artık 80'leri 90'ları görmeye başlayınca bende aradım MH'yi.

Oyun lafına hiç girmedim. Çünkü oyun deyince bunların tiki tutuyor. Direk biz oyun ile ilgili bir destek sağlamıyoruz falan diye başlıyorlar lafa. Dedim ki bakın ben oyun falan oynayan birisi değilim network uzmanıyım. Yurtdışı veri alışverişlerimde aksamalar yaşıyorum, uzun sürüyor hatta bazen kesintiler oluyor falan dedim. Bunu dediğim zaman arıza kaydı oluşturdular fakat aynı şekilde bana da ping ile ilgili çalışmamız yok dediler.

Nasıl oluyor o? Bu, otomobil satıp motoru için çalışmamız yok demekle aynı şeye geliyor dedim. Hiç cevap vermeden sadece dediğini tekrarladı. Baktım anlaşmayacağız uzatmadım.

Ulan internetle ilgili her türlü hizmette senin yurtdışı çıkışlarını kullanıyoruz. Bunda dalgalanma oluyorsa sorun sende demektir. Ne demek ping ile ilgili bir çalışmamız yok?

Oyun dediğin için şuna da açıklık getireyim. Atıyorum sen serverlara normalde 50 - 60ms ile girersinde, favori sunucularından bir iki tanesinin pingi 300'lere fırlar o zaman anlarım o sunucularda bir sorun olduğunu. Hem tüm serverların toplu olarak pingleri yükselecek hem de benim işim o değil diyeceksin.

Buna kim, ne şekilde karar verdi bilemiyorum? Ancak şunu biliyorum ki telefonda bu şekilde cevap vereceksiniz diye talimat verenler ya da verdirenler kesinlikle ya konudan bir haber ya da torpille oraya girmiş ve bu saçma sapan kararı almış tipler, dünyadan haberleri yok.

İşin sonucunda arızanız giderildi dediler değişen bir şey olmadı. Arada sırada yükseliyor arada sırada düşüyor. Mesela bu akşam biraz oynayayım dedim, pingler 80 - 90 - 100ms seviyesinde. Bir round oynadım sonra kapattım.

İşin özü, Nisan'da bu adamlarla sözleşmem bitiyor ve bu ilgisizliklerinden ve iş bilmezliklerinden dolayı yenileme yapmayacağım. 24 ay taahhüt alıp çatır çatır para almayı biliyorlar ama iş hizmet ve teknik desteğe gelince çalışmamız yok, ekibimiz yok bilmem ne.

KabloNet'e geçeceğim. Yeni modemleri de yoldaymış sanırsam, tarifeleri TTNET'e göre daha uygun. Üstelik istersek 12 istersek 24 ay taahhüt veriyoruz ya da taahhütsüz olarak bile hizmet almaya başlasak TTNET'e göre daha uygun fiyatları.

Ben daha önce Uydunet'te idim ancak modemleri yüzünden wifi'da sürekli kopmalar yaşadığım için vazgeçmiştim. Onun dışında memnundum. Üstelik pingimde artış var, hızım düşük dediğiniz zaman önce ana merkezden düzeltmeye çalışıyorlar, olmazsa eve gelip binadaki kutudan sinyal ayarı yapıp düzeltip gidiyorlar.

Yanlız sizin konunuza dönecek olursak 300ms ping çok fazla. ADSL mi VDSL mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama gerçekten çok fazla. Bina eski mi? Kablolama durumu nedir? Eski kablolar mı kullanıyorsunuz?

Bazen bu tip sebeplerden dolayı bağlantı sıkıntıları yaşanabiliyor ancak dediğim gibi 300ms fazla ve uğraşılacak gibi değil. Ama ne yazık ki yapmıyoruz, etmiyoruz dedikleri için el kol bağlı kalıyor. En kaliteli kabloyu bile çektirseniz kendilerini 1. derecede ilgilendiren bir konuda çalışmamız yok demek kabul edilemez bir şey!

Ben ADSL zamanı (sene 2005 2006'da) 2mbit internet ile yaklaşık 120ms ping ile oynuyordum online oyunları. Üstünden 11 - 12 sene geçti, VDSL geldi, fiber geldi hala aynı dertlerle uğraştırıyorlar ve sözde altyapı çalışması yapıyoruz diyorlar.

Ağızlarıyla kuş tutsalar benim için bitmiştir artık Türk Telekom. Hem iş bilmezlerle muhatap olamayacağım artık hem yurtdışı çıkışları ile ilgili sürekli kısıtlama yapmalarıyla uğraşamayacağım (youtube vs), hem arıza kaydı açtırmak için karşımdakini ikna etmekle uğraşamayacağım hem de elin dangalak arabına para kazandıramayacağım kusura bakmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 4 Aralık 2016; 1:36:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Ben interneti ilk bağlattığım zamanlarda ping değerlerim 50ms falandı BF4'te. Almanya sunucuları için. Zaten uzun soluklu oynayamıyorum işten güçten.

Sonra bu değerler 60'a, 70'e falan çıkmaya başladı. Birkaç ay böyle devam etti. Arada 50'lere tekrar düşüyor ama kısa süreli olarak.

Artık 80'leri 90'ları görmeye başlayınca bende aradım MH'yi.

Oyun lafına hiç girmedim. Çünkü oyun deyince bunların tiki tutuyor. Direk biz oyun ile ilgili bir destek sağlamıyoruz falan diye başlıyorlar lafa. Dedim ki bakın ben oyun falan oynayan birisi değilim network uzmanıyım. Yurtdışı veri alışverişlerimde aksamalar yaşıyorum, uzun sürüyor hatta bazen kesintiler oluyor falan dedim. Bunu dediğim zaman arıza kaydı oluşturdular fakat aynı şekilde bana da ping ile ilgili çalışmamız yok dediler.

Nasıl oluyor o? Bu, otomobil satıp motoru için çalışmamız yok demekle aynı şeye geliyor dedim. Hiç cevap vermeden sadece dediğini tekrarladı. Baktım anlaşmayacağız uzatmadım.

Ulan internetle ilgili her türlü hizmette senin yurtdışı çıkışlarını kullanıyoruz. Bunda dalgalanma oluyorsa sorun sende demektir. Ne demek ping ile ilgili bir çalışmamız yok?

Oyun dediğin için şuna da açıklık getireyim. Atıyorum sen serverlara normalde 50 - 60ms ile girersinde, favori sunucularından bir iki tanesinin pingi 300'lere fırlar o zaman anlarım o sunucularda bir sorun olduğunu. Hem tüm serverların toplu olarak pingleri yükselecek hem de benim işim o değil diyeceksin.

Buna kim, ne şekilde karar verdi bilemiyorum? Ancak şunu biliyorum ki telefonda bu şekilde cevap vereceksiniz diye talimat verenler ya da verdirenler kesinlikle ya konudan bir haber ya da torpille oraya girmiş ve bu saçma sapan kararı almış tipler, dünyadan haberleri yok.

İşin sonucunda arızanız giderildi dediler değişen bir şey olmadı. Arada sırada yükseliyor arada sırada düşüyor. Mesela bu akşam biraz oynayayım dedim, pingler 80 - 90 - 100ms seviyesinde. Bir round oynadım sonra kapattım.

İşin özü, Nisan'da bu adamlarla sözleşmem bitiyor ve bu ilgisizliklerinden ve iş bilmezliklerinden dolayı yenileme yapmayacağım. 24 ay taahhüt alıp çatır çatır para almayı biliyorlar ama iş hizmet ve teknik desteğe gelince çalışmamız yok, ekibimiz yok bilmem ne.

KabloNet'e geçeceğim. Yeni modemleri de yoldaymış sanırsam, tarifeleri TTNET'e göre daha uygun. Üstelik istersek 12 istersek 24 ay taahhüt veriyoruz ya da taahhütsüz olarak bile hizmet almaya başlasak TTNET'e göre daha uygun fiyatları.

Ben daha önce Uydunet'te idim ancak modemleri yüzünden wifi'da sürekli kopmalar yaşadığım için vazgeçmiştim. Onun dışında memnundum. Üstelik pingimde artış var, hızım düşük dediğiniz zaman önce ana merkezden düzeltmeye çalışıyorlar, olmazsa eve gelip binadaki kutudan sinyal ayarı yapıp düzeltip gidiyorlar.

Yanlız sizin konunuza dönecek olursak 300ms ping çok fazla. ADSL mi VDSL mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama gerçekten çok fazla. Bina eski mi? Kablolama durumu nedir? Eski kablolar mı kullanıyorsunuz?

Bazen bu tip sebeplerden dolayı bağlantı sıkıntıları yaşanabiliyor ancak dediğim gibi 300ms fazla ve uğraşılacak gibi değil. Ama ne yazık ki yapmıyoruz, etmiyoruz dedikleri için el kol bağlı kalıyor. En kaliteli kabloyu bile çektirseniz kendilerini 1. derecede ilgilendiren bir konuda çalışmamız yok demek kabul edilemez bir şey!

Ben ADSL zamanı (sene 2005 2006'da) 2mbit internet ile yaklaşık 120ms ping ile oynuyordum online oyunları. Üstünden 11 - 12 sene geçti, VDSL geldi, fiber geldi hala aynı dertlerle uğraştırıyorlar ve sözde altyapı çalışması yapıyoruz diyorlar.

Ağızlarıyla kuş tutsalar benim için bitmiştir artık Türk Telekom. Hem iş bilmezlerle muhatap olamayacağım artık hem yurtdışı çıkışları ile ilgili sürekli kısıtlama yapmalarıyla uğraşamayacağım (youtube vs), hem arıza kaydı açtırmak için karşımdakini ikna etmekle uğraşamayacağım hem de elin dangalak arabına para kazandıramayacağım kusura bakmasınlar.

Hocam elinize sağlık yazınız için öncelikle ben de mecburen kaç yıldır ttnet kullanıyorum Malatyada yaşıyorum burada diğer firmalar yok bildiğim kadarıyla dediğim gibi daha önceler 70 80 ping alıyordum şu 1 haftadır böyle demek ki sorun bende değil geceleri düzeliyor birkaç saat ama oyun oynamak için gece 1 imi bekleyeceğim böyle saçmalık olamaz, bugün en az 10 kere aradım inada bindi yaptıkları hiçbir şeyde olmadı sonuç aynı sorun devam ediyor ve elimden hiçbir şey gelmiyor taahhütüm olmasa 1 dk durmam ama işte güzel ülkemin güzel interneti derdimiz çok birde bu saçma sorunlarla uğraşıyoruz, sonuç olarak arandı sorun söylendi telefondaki ping nedir onu bile bilmedi arıza kaydı oluşturuldu ve sorun çözülmedi.

• Keşke başka imkanlarınız olsa.

Bunlar resmen ben taahhüt alayım da sonra ya 24 ay bu parayı çatır çatır alırım ya da iptal edilmek istenirse cezasını faturaya yansıtırım derdindeler.

Valide sultan eski kafa, ev telefonu olmadan olmaz diyenlerden. O inadını bir kırsa ben telefonu da iptal ettiricem. O kadar sıtkım sıyrıldı artık bu adamlardan.

İnşallah probleminiz en kısa sürede düzelir ama bu aralar sanırım bölgesel sıkıntılar varmış. İşte bekle ki denk gelecek düzelecek.

Para almayı biliyorlar, hizmet sıfır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Bende malatya'dayım çok iyi bir şekilde sana katılıyorum, sorun bende de var, hatta teamspeak skype felan varsa görüşelim gidelim telekom müdürlügüne birlikte anlatalım derdimizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gencbeyiin

Bende malatya'dayım çok iyi bir şekilde sana katılıyorum, sorun bende de var, hatta teamspeak skype felan varsa görüşelim gidelim telekom müdürlügüne birlikte anlatalım derdimizi.

Hocam siz nerede oturuyorsunuz pinginiz nasıl özellikle gündüzleri akşam 5 6 gibi çok kötü mesela ben kernekteyim ipek caddesi, gitsek ne değişecek hocam?
  • tavukum kullanıcısına yanıt
    Toki arıza kaydı bırakmaktan kına geldi, daha önce sorun yoktu , şimdi akşam saatlerinde çıldırıyorum arıza kaydı bırakıyorum gelen giden yok eve , evimde zaten sorun yok, sorun çıkışlarda, belki de saha dolabında portta bir sıkıntı var.
  • Bes CS:GO oynuyorum akşam 18:00 - 24:00 civarları 140 ping alıyorum serverlardan diğer zamanlarda 80 100 arası değişiyor sürekli arayınca ping sorunu bizden kaynaklı değil diyorlar bide aldıkları paralar haram olsun müşteri hizmetlerininde alayınında hepsi umarım kötü şeyler yaşarlar
  • aynı şekilde bende akşam 6 gibi geliyorum eve 1 oyun atıyorum lol normal ping 76 2. oyuna geciyorum ping oluyo 137, gece 12-1 e kadar devam ediyor sonra tekrar eski haline dönüyor.
  • Ben de aynı dertten muzdaribim.
    24 mbit fiber kullanıyorum. Akşam bf1 oynayınca pingim 200-300 arası.
  • Anlaşılan genel bir sorun herkeste akşam saatlerinden geceye kadar ping sorunu var ne yapabiliriz bilmiyorum adamlar pingle ilgili çalışmamız yok diyorlar arıza kaydı alıyorlar sonra değişen bir şey olmuyor, bıktım artık online oyunları ancak gece 12 den sonra oynayabiliyoruz rezalet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

3 kişi malatyada 3 ündede sorun var ipleriniz ne sizin ? aynımı başlıyor 100 olsa anlarım 300 diyorsunuz

Hocam ip ne alaka tam anlamadım siz aradığınızda ne dediniz sorununuza hızla ilgili sorun yok ama ping berbat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum altyapılar pırtladı. Diğer forumlarda da belirtiyorum, 2-2,5 haftadır herkeste PING var akşam 7-11 arası...

Sizden alakalı bir durum değil, bağlı bulunduğunuz santralin duruma müdahale etmesi lazım, ilgili saat diliminde aşırı yük vardır muhtemelen... Ekranlarında da görüyorlardır... Gel gör ki işgüzarlık... Gece nöbetçi ekipleri mevcut, yatmaktan ekrana bakıvermiyorlar ya da bilerek ellemiyorlar ki herkeste 3 haftadır 7-11 saatleri arası az veya çok PING sorunu var...

Ölü-Pamuk ikilemine döndürüp x kişilik portlara y kişi tıkmanın sonucu bu! 5 KURUŞ ALTYAPI YATIRIMI YILLARDIR YOK! DÜNYA FİBER DÖŞEME ORTALAMALARINA BAKIN, DÜNYA'DA BİLE SONDAN BİRİNCİYİZDİR KESİN!

IP'niz 100 ile başlıyorsa CGN IP havuzuna dahil edilmiş olabilirsiniz. Modem arayüzünden ve internet sayfalarından IP sorgulaması yapıp IP'nin aynı olmadığını kontrol edin. Forumda gerekli konu mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 7 Aralık 2016; 11:48:35 >

• Ping problemi tamamen ISS kaynaklı değildir
    Türk telekomun yurt dışı giriş çıkışları kablo kaliteleri santrale uzaklığın bunu etkiler ama sanıldığının aksine fazla bi etkisi yoktur
    Ping problemi yaşıyorsan ilk önce test etmelisin kablolu da mı ping var kablosu
    -ikisinde de ping varsa evdeki kablolarını yenileyerek başlayabilirsin
    -sorun olmadığını inandığınbir modem ile dene hala ping varsa
    ttnete bok atabilirsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

Dostum altyapılar pırtladı. Diğer forumlarda da belirtiyorum, 2-2,5 haftadır herkeste PING var akşam 7-11 arası...

Sizden alakalı bir durum değil, bağlı bulunduğunuz santralin duruma müdahale etmesi lazım, ilgili saat diliminde aşırı yük vardır muhtemelen... Ekranlarında da görüyorlardır... Gel gör ki işgüzarlık... Gece nöbetçi ekipleri mevcut, yatmaktan ekrana bakıvermiyorlar ya da bilerek ellemiyorlar ki herkeste 3 haftadır 7-11 saatleri arası az veya çok PING sorunu var...

Ölü-Pamuk ikilemine döndürüp x kişilik portlara y kişi tıkmanın sonucu bu! 5 KURUŞ ALTYAPI YATIRIMI YILLARDIR YOK! DÜNYA FİBER DÖŞEME ORTALAMALARINA BAKIN, DÜNYA'DA BİLE SONDAN BİRİNCİYİZDİR KESİN!

IP'niz 100 ile başlıyorsa CGN IP havuzuna dahil edilmiş olabilirsiniz. Modem arayüzünden ve internet sayfalarından IP sorgulaması yapıp IP'nin aynı olmadığını kontrol edin. Forumda gerekli konu mevcut.

Aynen hocam sorun yüzde yüz ttnette, yüz kere aradım adamlar ilgilenmiyor bile taaahhütüm olmasa anında kapatacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MDsLorien

Ping problemi tamamen ISS kaynaklı değildir
    Türk telekomun yurt dışı giriş çıkışları kablo kaliteleri santrale uzaklığın bunu etkiler ama sanıldığının aksine fazla bi etkisi yoktur
    Ping problemi yaşıyorsan ilk önce test etmelisin kablolu da mı ping var kablosu
    -ikisinde de ping varsa evdeki kablolarını yenileyerek başlayabilirsin
    -sorun olmadığını inandığınbir modem ile dene hala ping varsa
    ttnete bok atabilirsin :)

Kabloda veya modemde sorun olsa ping hep yüksek olur çünkü geceleri ve sabahın erken saatleri ping 70 80 ama akşama doğru 300 civarı oluyor sorun yüzde yüz ttnette.
  • MDsLorien kullanıcısına yanıt
    Tecrube konuşuyor, emin olabilirsin. Bir kişinin yaşayabileceği her türlü sorunu yaşadım ben bu adamlarla... 10 yılı aşkın süredir aboneleriyim, görmediğim saçma arızaları kalmadı. Muhtemelen santralleri de bölgemde toz içinde, b...k, pislik içinde yatıyordur. Saha dolapları perişan zaten, ağlıyor... Arıza onarmaya gelen ekipleri banane modunda, kapaklara fonksiyonsuz deyip, açık bırakıp gidiyor... Sanki hiç yağmur yağmaz, toz girmez, kurcalanmaz modundalar... Bu dolapların normalde kapakları 7/24 kilitli olması lazımken daima açık, üstüne arıza onarmaya gelince kapağını de döve döve kapıyor, itip bırakıyor adamlar... Sokaktan geçen adamdan korkma, telekomcudan kork, garanti kırar! Söyleyince bize ait değil diyor, özel bir yüklenici firma var, onlar gelip bakmıyor, bakmaları lazım deyip kaçıyor adamlar... Bunların verdikleri zarardan bıktım, hergün dolap kapağı kapıyorum, içine ölü-pamuk modunda konulan kabloları köşeye katlayıp çekiyorum. Bir mahallede bu kadar arıza mı olur? Hergün dolap başında... Altyapıda sorun var adamlar halen abone avında! Sağdaki soldaki mahalleli gıcık oldu artık bu adam ne yapıyor hergün dolap başında diye ama sahip çıkan yok başka! Yapan adam sahip çıkmıyor BIKTIM! Kapatmasan ertesi gün bir yağmur, al sana ARIZA!

İnanmayan internetten telekomun saha dolaplarının perişan hallerinin görsellerine bakabilir, yağmurda, çamurda, tozda açık olan ve perte çıkmış saha dolabı bile denmeyecek haldeki dolaplardan internet ve telefon hizmeti vermeye çalışıyorlar, kırılan dolapları ağaca bağlıyor, yenisini yerine koymak veya kırılan parçası ise değişmek yerine yamayıp gidiyorlar, açık dolap kapakları çok zorlarsanız bakır kablo ile sarılıp gidiliyor...

Gündüz olmayıp akşam çıkan PING telekomdan kaynaklıdır arkadaş, kaç kişide var kaç gündür bu durum... Kablosal veya modem kaynaklı sorun olsa, 7/24 PING olur ki onda bile ev içi veya bina içi tesisattan diyemezsin. Onu bile kontrol ettiysem ve halen durum mevcutsa b...ku atacağım adres bellidir...

ÖLÜ-PAMUK İKİLEMİNDE PORT AÇMAYIP X KİŞİLİK PORTA Y KİŞİ TIKAYAN, YATIRIM YAPMAYAN KAHIRNET! PING'in sebebi işte BUDUR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 7 Aralık 2016; 13:42:27 >

• Haaaa... Bir de unutmadan bunların son günlerde paralel çekme muhabbetleri var. Paraziti az temiz giriş bulamayınca ek yapıyor başka giriş üzerinden devreye... Bir nevi link atmak gibi... O da mevcut aboneye ek yük getirdiği için PING'e sebep oluyor diye biliyorum. Saha dolaplarının içine takla attırıyor herifler... Teknik bilgisi olan arkadaşlar daha iyi bilirler, yanılıyorsam düzeltin lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 7 Aralık 2016; 13:55:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

Dostum altyapılar pırtladı. Diğer forumlarda da belirtiyorum, 2-2,5 haftadır herkeste PING var akşam 7-11 arası...

Hocam tracert yaptığımızda santral ip si hangisi oluyor?
    Bizim binanın altında fiber kabin var mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

hocam başka saçma bir olayda biz 2 li sistem fiber kullanıyoruz binaya gelen fiber kablo 20 gp kapasitesi var adamların koyduğu kutunun kapasitesi 1-3 arasında gb kapasitesine sahip böyle saçma bir şey olamaz ya adam akıllı kutu koymak şuraya çokmu zor fiber getirdiklerini bile mağdur ediyorlar

Hocam sizde bina değilde sokaktaki dolaptan hizmet almıyormuydunuz?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.