Şimdi Ara

TTNET Fatura Epostası Taklidiyle Bulaşan Cryptolocker Virüs Varyantı Yardımlaşma (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
34
Favori
101.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xxxxxxx , was able to find another sample and also looked at the articles you sent. This is a localized version of TorrentLocker.

http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/549016/torrentlocker-support-and-discussion-thread-cryptolocker-copycat/

The new technique is to country specific phishing campaigns. Utilities, power companies, phone companies, speeding tickets, etc. The user enters a captcha and downloads what appears to be a pdf file. When you run it, it will install TorrentLocker.

The campaigns are region specific, so if I go to that site from a US IP, I will get redirected to google's homepage. Only those from IPs registered as within Turkey will be able to see the pages.

Turkey is not the only one being affected. This is happening to everyone unfortunately.

If you have the password to that rar file that contains the virus, please post it

quote:

Got it to download. Do you know the password to the rared malware file?

If you have the password to that rar file that contains the virus, please post it

black_flood 'un gönderdiği upload linkindeki virüs paketi şifreliymiş sanırım ! Bu paketin şifresi nedir ?

quote:

Xxxxxx , trying to find an active version of that phishing site. If you know what the current site, please post or pm me the url.

Bir de; şu anda aktif olan virüse ait bir linke ihtiyac var arkadaşlar. Yardımcı olur musunuz ?

----------------------------

Düzeltme: Sanırım virüs paketinin şifresi [ The password is: virusdosyasidiracmayin]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malware Removal -- 27 Kasım 2014; 16:44:05 >

• arkadaşlar,
    size gelen virüslü mail adreslerini burada paylaşın lütfen..
    zira mail sunucumuzda bu adreslerden atılan mailleri filtreliyoruz.. mesela az önce 4 çalışanımıza @ttnetbilglendirme.net adresinden mail geldi..
    bu filtreyi yapmasak belkide şimdi bu arkadaşların problemleri ile uğraşıyor olacaktık.. gönderi adresleri sürekli değişiyor..
    biz de ona göre filtrelerimizi güncelleyelim.

şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmantuna

privacyprotect.org a bildirdim inşallah durdururlar iletişimi

evet site kapatıldı
    Hello,

Thank you for alerting us about the issue.

Based on our investigation and the evidence traced, we have disabled our services on the reported domain name.

Feel free to contact us shall you have any queries.

Regards,
    Abuse Mitigation Team
    PrivacyProtect

Ticket Details
    Ticket ID: VJP-478-55819
    Status: Closed
  • Mrn arkadaslar ben parayı odedim dosyalar cozuldu. Benim icin bilgiler onemliydi odemek zorunda kaldım. Onemli bilgiler olan odemeyi yapıp cozulur dosyalar. Bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: MeMo_K

arkadaşlar,
    zira mail sunucumuzda bu adreslerden atılan mailleri filtreliyoruz.. mesela az önce 4 çalışanımıza @ttnetbilglendirme.net adresinden mail geldi..
    bu filtreyi yapmasak belkide şimdi bu arkadaşların problemleri ile uğraşıyor olacaktık.. gönderi adresleri sürekli değişiyor..

şimdiden teşekkürler

Merhaba, şu ana kadar zararlı mail gönderen adresler nelerdir?
    Paylaşabilir misiniz bizim de engelleyebilmemiz için?
    Teşekkürler.
  • mehmetbey. kullanıcısına yanıt
    içinde "ttnet" "telekom" vs geçen herşeyi engelleyin bence başka türlü başa çıkamazsınız.
  • Yüz bin satır yazıyı kopyala yapıştır yapan arkadaş, yazdığını düzenler misin?
    Mobilden giriyorum, sayfanın sonuna ulaşamadım 10 dakikada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mail adresinizi yazın burdan ya da özelden mail atayım virusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbey.

quote:

arkadaşlar,

şimdiden teşekkürler

Teşekkürler.

şu ana kadar iki adres belirledim..
    @ttnet-fatura ve ttnetbilglendirme

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

şimdiden teşekkürler

Teşekkürler.

Teşekkürler, adresleri tam olarak yazmanız mümkün mü? ---@---

• Şirketimizde bir bilgisayara bulaşmış çözmeye uğraşıyoruz, eğer encrypt olmuş bi dosyanın orjinal halini de bulabiliyorsanız önceden atılmış bir mailden v.s. den torrentunlocker ile sonuç alabilirsiniz, dosyanın önceki ve sonraki halinden crypte verisini süzüp diğer dosyalara uyguluyor. maalesef dosya boyutunun 2mb dan yukarı olması gibi bir zorunluluk var sadece ilk kırma işlemi için. Kurtarma işlemini tüm masaüstü dosyalarına uyguladık maalesef sonuç negatif, genede paylaşayım dedim bi şekilde faydalı olabilir.

Konuyu baştan sona okudum herkeze geçmiş olsun etrafınızı bilgilendirin uyarın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinspire -- 28 Kasım 2014; 11:42:04 >
  • aynı mailler şimdide mailto:faturahatirlatma@ttnetbilglendirme.net adresinden gelmeye başladı arkadaşlar bilginize.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar,

şimdiden teşekkürler

Teşekkürler.

Teşekkürler, adresleri tam olarak yazmanız mümkün mü? ---@---

eğer sisteminiz izin veriyorsa kuralı "Gönderenin adresi xxxxxx içeriyor şeklinde" yazın..
    xxxxx yerine ttnet-fatura gibi yazmanız yeterli.. böylece gönderi adresinde bu kelime geçiyorsa kural işliyor..
    az önce 3 adet daha virüslü mail geldi. Bende ttnet lafını da ekledim filtreye ne olur ne olmaz diye

• quote:

Orijinalden alıntı: sinspire

Şirketimizde bir bilgisayara bulaşmış çözmeye uğraşıyoruz, eğer encrypt olmuş bi dosyanın orjinal halini de bulabiliyorsanız önceden atılmış bir mailden v.s. den torrentunlocker ile sonuç alabilirsiniz, dosyanın önceki ve sonraki halinden crypte verisini süzüp diğer dosyalara uyguluyor. maalesef dosya boyutunun 2mb dan yukarı olması gibi bir zorunluluk var sadece ilk kırma işlemi için. Kurtarma işlemini tüm masaüstü dosyalarına uyguladık maalesef sonuç negatif, genede paylaşayım dedim bi şekilde faydalı olabilir.

Konuyu baştan sona okudum herkeze geçmiş olsun etrafınızı bilgilendirin uyarın...

Bi hevesle denedim fakat ilk dosya ile yeni dosya arasındaki farkın sadece sondaki uzantı olduğunu zannedip uzantıyı kaldırıyor.
    Başka bi işe yaramadı.

Paylaşım için teşekkürler.

Tübitaktaki araştırma yapan uzman ile görüştüm, geçen yıl ki virüsü çözen fox it firmasıyla görüştüm, henüz kesin ve pratik bir çözüm bulamadıklarını, yedeğiniz varsa yedek dosyanızdan çalışmaya devam edin dediler.

Fox it firmasından gelen mail: TTNET Fatura Epostası Taklidiyle Bulaşan Cryptolocker Virüs Varyantı Yardımlaşma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimbahsi -- 28 Kasım 2014; 14:20:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osmantuna

mail adresinizi yazın burdan ya da özelden mail atayım virusu

http://wikisend.com/

Bu adresten zip veya rar'lı olarak gönderebilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimbahsi

quote:

Şirketimizde bir bilgisayara bulaşmış çözmeye uğraşıyoruz, eğer encrypt olmuş bi dosyanın orjinal halini de bulabiliyorsanız önceden atılmış bir mailden v.s. den torrentunlocker ile sonuç alabilirsiniz, dosyanın önceki ve sonraki halinden crypte verisini süzüp diğer dosyalara uyguluyor. maalesef dosya boyutunun 2mb dan yukarı olması gibi bir zorunluluk var sadece ilk kırma işlemi için. Kurtarma işlemini tüm masaüstü dosyalarına uyguladık maalesef sonuç negatif, genede paylaşayım dedim bi şekilde faydalı olabilir.

Bi hevesle denedim fakat ilk dosya ile yeni dosya arasındaki farkın sadece sondaki uzantı olduğunu zannedip uzantıyı kaldırıyor.
    Başka bi işe yaramadı.

Tübitaktaki araştırma yapan uzman ile görüştüm, geçen yıl ki virüsü çözen fox it firmasıyla görüştüm, henüz kesin ve pratik bir çözüm bulamadıklarını, yedeğiniz varsa yedek dosyanızdan çalışmaya devam edin dediler.

Fox it firmasından gelen mail: TTNET Fatura Epostası Taklidiyle Bulaşan Cryptolocker Virüs Varyantı Yardımlaşma

bende 3 mb lik ecxel dosyası hem şifreli hemde orjinal hali var. firmaya göndersem işlerine yarar mı acaba

• bana da az önce bulaştı bu lanet virüs...

outlook express verilerinin olduğu klasöre baktım, buraya sıçramamış...

sizce harici bir bellek bağlayıp yedek alsam harici hdd'yede sıçrar mı ?
  • Virüsü temizlemediysen sıçrar.
    Belli uzantılara bulaşıyor zaten. Jpg, Jpeg, Gif formatlarına bulaşıyor mesela, Png'lere bulaşmıyor.
    Doc, Xls, Docx, Xlsx e bulaşıyor. Mdf, Ldf gibi Sql veritabanı dosyalarına bulaşmıyor. Belki de onlar sürekli kullanımda olduğu için bulaşamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Virüsü temizlemediysen sıçrar.
    Belli uzantılara bulaşıyor zaten. Jpg, Jpeg, Gif formatlarına bulaşıyor mesela, Png'lere bulaşmıyor.
    Doc, Xls, Docx, Xlsx e bulaşıyor. Mdf, Ldf gibi Sql veritabanı dosyalarına bulaşmıyor. Belki de onlar sürekli kullanımda olduğu için bulaşamıyor.

malwarebytes ile temizlik yaptıktan sonra baktım...

sanırım temizlendi...ama dosyalarım açılmıyor tabi...

yanıt için sağol, klasör içinde kısayol ve dosya uzantısı gözükmediğine göre sanırım bu kısım temiz...

yedek alıyorum şimdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: atacal

quote:

Orijinalden alıntı: selimbahsi

quote:

Başka bi işe yaramadı.

bende 3 mb lik ecxel dosyası hem şifreli hemde orjinal hali var. firmaya göndersem işlerine yarar mı acaba

Sanmıyorum ama göndermek istersen mail adresleri:
    nynke.boelens@fox-it.com om@fox-it.com

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.