Şimdi Ara

TTNET bilgisayar kampanyasında hangisini seçmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
0
Favori
8.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar TTNET'in bilgisayar kampanyasından kendime uygun bir model seçmeye çalışıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Modeller aşağıdaki linkte:
    http://www.ttnet.com.tr/web/236-2172-1-1/tur/evde_ttnet/kampanyalar/bilgisayar_kampanyasi

Samsung netbook modelini yakından inceledim çok pratik görünüyor hafif çok küçük ve kullanışlı görünüyor denemedim ama öyle görünüyor. Ancak netbookların performans sorunları olduğunu duyuyorum şikayetler çok fazla. Örneğin ben PC'de online filmleri çok izlerim filmlerde kasılmalar takılmalar olacaksa bu cihazın derdini çekmek istemem.

Öte yandan TTnet paketlerindeki DELL marka laptoplarda 15.6 inc ekran çok büyükler. Yakından inceledim görüntü olarak kaba dursalarda kaliteli görünüyor basit bile olsa Dell marka olması cezbediyor.

Sizce DELL Inspiron 1545 modeli performans olarak nasıldır? Yani bu laptop samsung netbooktan ne kadar üstündür?

Benim ihtiyaçlarım:
    Online film izleme.
    Nette sorunsuz hızlı sörf takılmayacak.
    Batarya süresi yüksek olursa iyi olur.
    Hız önemli kilitlenme takılma ısınma istemiyorum.
    Ayrıca bazı zorlu programlarda çalıştırabilirim.
    Örneğin basit grafik programları, bazen zorlu olabilen video işleme programları gibi.
    Ayrıca fiyat/ferformans önemli çok pahalı olmamalı.

Galiba netbook bana uygun değil herşeyden önce takılmasını kesinlikle istemiyorum bu çileyi çekmemeliyim.

Pekiyi TTNET kampanyasındaki:

DELL Inspiron 1545
    veya
    DELL Inspiron 15R

Sizce bunlardan hangisini önerirsiniz? DELL Inspiron 15R modeli biraz pahalı geldi bana onunla ucuz Dell modeli arasında çok fazla performans farkı olur mu sizce? Şimdiden çok teşekkürler.

• sanırım ortamı kızıştırıcı cümleler kullanmadığım için kimse mesaj yazmamış pekiyi o halde :D

Bence Samsung netbook her türlü Dell notebooku evire çevire döver. Hala bu sözüme cevap yazacak kimse yok mu :D Sizden bi tavsiye rica ediyorum yukarıdaki pahalı olan DEll'i mi seçeyim ucuzunu mu? Yoksa ikiside beş para etmez git Samsung netbook al mı dersiniz?
  • zorlu video işleme demişsin ki bunların hiçbiri iyi bi makina değil fiyatına göre ama illa alıcam diyorsan en iyisi DELL Inspiron 15R
  • Teşekkürler DELL Inspiron 15R bu ürünü aldım. Memnunum batarya süresi oldukça verimli, klavyesi çok pratik stabilite sorunu falan şimdilik hiç yok.
  • fatuların hepsinin ödenmiş olması yeterlimi yoksaa düzenlimi değil mi ona da mı baakıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 5 Eylül 2010; 14:07:44 >
  • Ben Bursa'dan aldım sadece borcunuzun olup olmadığına bakıyorlar. Düzenli ödeme problem olsaydı bende olurdu zira bu ev telefonunu hiç kullanmadığım için faturalarınıda 2-3 ayda bir toplu öderdim :D Tabii artık düzenli ödemem gerekecek. Bilgisayardan çok memnunum yalnız onu belirteyim.

1. klavyesi çok kullanışlı çok seri yazabiliyorum numerik tuş takımı var.
    2. sessiz çalışıyor galiba bazen ya fanı kapatıyor ya da çok düşük devire alıyor hiç ses duyulmuyor çünkü. Biraz zorlayınca fan faaliyete geçiyor.
    3. batarya wi-fi kullanırken 3 saat 15 dakika falan gidiyor ışığı kısınca tabii.

windows 7'nin verdiği derecelendirme puanları şöyle:
    windows deneyimi dizini 1.0 ile 7.9 arasında puan verir benim Dell inspiron n5010 diziüstünün puanları aşağıda süper değil ama fenada değil.

işlemci: 6.4
    bellek: 5.5
    grafikler: 5
    oyun grafkleri: 6.2
    birincil sabit disk: 5.9

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanxml

Teşekkürler DELL Inspiron 15R bu ürünü aldım. Memnunum batarya süresi oldukça verimli, klavyesi çok pratik stabilite sorunu falan şimdilik hiç yok.

TTNet kampanyasından aldığınız bu Dell Inspiron 15R hayırlı-uğurlu olsun; güzel günlerde dertsiz-tasasız kullanın!...

Sizden birkaç sorum/ricam olacak:

1) Bu model'in altındaki etikette "Model Numarası" vb. bilgiler olarak tam ne yazmakta?

2) Bataryasının etiketindeki bilgilerde (Batarya kapasitesi, Batarya model no'su, vb.) olarak neler yazmakta?

3) Şarj adaptörünün laptopa giren jakının içinde (ortasında) bir ince iğne (pim) var mı?

Teşekkürler.

• Dell model: INSPIRON N5010
    Dell model no: 5010-1544
    Colour: Black
    Country: TR

Başka taraflarda rakamlar yazılarda var ama neyin ne olduğu belli değil gereksiz deyip yazmadım :D

Bataryayı çıkarıp etiketine bakmam gerekiyor çıkarırsam mesajı yazamıycam.

şarj adaptörünün ortasında ama biraz içerlerde bir iğne var evet.

Batarya konusunda sana şunu söyleyebilirim ben onu araştırdım bunun 9 hücreli bataryalarıda var satılıyor bunda 6 hücre mevcut. Bilgisayarda batarya problemi yok büyüklük problemi var :D 15.6 inc çok büyük tek iyi tarafı ekran alçak ve geniş en azından öyle bir pratik tarafı var. Şarj adaptörünün fiyatlarıda çok düşük eğer arıza falan olursa satın almak problem değil onları önceden şöyle bi gözden geçirdim zaten. Gündüz bilgisayardan hiç ses duyulmuyor onuda söyleyeyim gece ise ince bir harddisk çıtırdaması haricinde ses yok zorlanınca bir ara fanı üflüyor iki dakika sonrada susuyor.

• Aletin performansından memnun musunuz ? Oyun falan oynuyor musunuz ? Ben de almayı düşünüyorum da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLiM_BoY

Aletin performansından memnun musunuz ? Oyun falan oynuyor musunuz ? Ben de almayı düşünüyorum da..

Valla beyler, "alabilmek" için öncelikle "bulabilmek" lazım. Öyle anlaşılıyor ki TTNet bu kampanya ile "önce göle bir maya çalayım; tutarsa vereyim.." stratejisini tercih etmiş. Dün Şişli-Perpa-Sirkeci'deki 3 Türk Telekom Bayiine gittim. Bunlara Bayram öncesindeki dönemlerde çok az sayıda dizüstülerden gelmiş (Exper'in masaüstlerinden hiç gelmemiş...) onlar da çabucak tükenmiş. Yeni talepleri var ama bunlar henüz karşılanmamış. Artık araya Bayram tatili girdiğinden mi, yoksa zaten bu modeller az sayılarla tedarik edildiğinden mi; orasını bilemiyorum. Bayiler de sadece "talep yapabiliyorlarmış" ama bir takip düzeni de yokmuş. Mal da geldiği zaman geliyormuş...

Ezcümle, Perpa'daki bayide sadece bir adet Dell 1545 kalmıştı. Ben, hediye edeceğim kişinin öyle fazla oyun vb. oynamadığını bildiğimden gidip onu aldım. Zaten 2 adet TTNet aboneliğim var; Dell 5010 geldiği zaman bir tane de ondan alıp (alabilirsem) kızıma vereceğim.

Ama özellikle büyük şehirlerde bayi bayi dolaşmak gerekebilir. Galiba TTNet daha küçük şehirlerdeki bayilerine daha büyük miktarlarla mal yollamış...

Bilginize.

• Evet önce bulabilmek lazım. Ben Samsun'da aşağı yukarı 20 gündür bekliyorum gelmedi. Artık ümidi kestim zor da olsa kredi kartıyla alıcaz gibi.
  • ben 3 hafta önce internetten sipariş verdim,ertesi gün sözleşme yollamışlar imzaladım, 3 hafta oldu hala stoklarda yok. telefonla arıyorum henüz stoklara gelmedi geldiği an da yollayacağız diyorlar, 3 hafta oldu, belki de daha fazla ama henüz geri dönüş yok, en son dün aradım bayram sonunda elinizde olur demiştiniz diye, ama hala stoklara girmediği söylendi.
  • Hayırlı olsun
  • Türkiye'de DELL markalı ürünleri ithal eden çok sayıda distribütör var. Ben dün aldığım Inspiron 1545'in kutusuna baktım: ithalatçı olarak Mersa Sistem gözüküyordu. TTNet, tahminimce bir deneme-yanılma yöntemi kullandı ve Mersa'ya her iki Dell modelinden de 2000-3000'er adet sipariş verdiler. Bu tedarik ettiklerini ülkede herhalde şimdi sayıları 1.000 civarında olan bayilerine dağıttılar. Onlar da kısa bir sürede satıldı. Şimdi 2. parti malın ithalatı bekleniyordur mutlaka. Eee, Dell bile olsa, cebinden (stokundan) pat diye "Türkçe klavyeli" 10-20.000 adet dizüstünü bir anda veremez; eğer 4-6 ay öncesinden verilmiş bir sipariş yoksa... Şimdi bu kampanya 15 Kasım'da sonuçlanacak ya, bitişine yakın etrafta mal kaynamaya bşlar ve bu sefer de satılmadığı için bakarsınız kampanya uzatılır. Turkcell'in kredi kartı kullanmadan, güvenilir (geçmişte ödemesi düzenli) müşterilerine aylık 3G internet paketiyle birlikte fatura ederek verdiği HP Pavillion dm3 ve dm1 verdiği kampanyası benim bild,iğim en az 3 ay uzatıldı stoklar eritilemediği için... dm1 stokları halen de tüketilememiş ki kampanyayı değiştirip bu sefer de kredi kartına 8 taksitle veriyorlar şimdilerde...

• Bende alıyorum ama gelemedi bir türlü 20 sinden sonra gelecek diyorlar..
  • Kim diyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umt1905

Kim diyor ?

Ttnet bayiinde çalışan adam..Ne kadar güven olur bilinmez..
  • Bekliyorum bende ama dayanamayıp alacağım artık 1-2 gün daha bekleyip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galifianakis -- 19 Eylül 2010; 2:51:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umt1905

Bekliyorum bende ama dayanamayıp alacağım artık 1-2 gün daha bekleyip.

Başka yerden mi alacaksın 1-2 güne gelmezse..Benim pek umudum yok geleceğine dair :D
  • Evet krass veya evkur. Kazık girecek ama ttnette kazık zaten.:D
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.