Şimdi Ara

TTNET 8 Mbps Hız Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternet Hızım 8 Mbps ye kadar olan tariifeden ama internetim çok düşük hızda eskiden 0,700 lerdeydi arayıp Küfür edince 1 Mb üzerine çıktı 4-5 olması için ne yapmalıyım =))

TTNET 8 Mbps Hız Sorunu

TTNET 8 Mbps Hız Sorunu

• Daha çok küfür etmelisin...
  • Apartman içinden gelen kabloyu sök, cat 6 al ve döşe, sonra Türktelekom'u ara ve ben telefon kablomu değiştirdim kutuya bağlanmasını bekliyorum de, aynı gün gelip bağlasınlar. Sonra TTnet'i ara ve, arıza kaydı bıraktır. Santralden seni arasınlar ve sen bilgisayar başında iken hızını 2, 4, 6, ve 8 e tek tek çeksinler. Hangisinde modem ışıkları sabitlenir ise o senin alabilecein hızdır. BEN BUNU KENDİM YAŞADIM VE 8 ALIYORUM. SENDE YAP, SENDE YAP, SENDE YAP. Yaşım 25. Eğer illa 8 almak istiyorum dersen, Ben 16 mbps hıza geçmek istiyorum de, müdürlükten evine bir görevli göndersinler ve hız ölçümü yapsın cihazı ile. Adam evine gelince rica et, güzel konuş mahallende ki saha dolabını açıp senin kablolarında oksitlenme var mı diye baksın. Kablonun uçlarını tazelesin ve mümkün ise sinyali kuvvetli olan bir karış yanında ki kutucuğa kablonu monte etsin. Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce kesinlikle cat 6 kabloyu döşemiş ol ve evin hiç bir yerinde, kablonun ortalarında falan ekleme olmasın. Bu yöntem orjinaldir ve yaşanmıştır. AHMET ERGÜL.

• Hattın santrale uzaksa inan elinden hiçbir şey gelmez. Modem arayüzüne ulaşabilirsen hattına ilişkin bilgiler orada yazıyordur. Bizlerle paylaşabilirsen cat6 cat7 cat8 artık aklına ne geliyorsa bu tip kablolarla yapacağın iyleştirmenin işe yarayıp yaramayacağını tartışabiliriz
  • Aynı sorun bende vardı çağırdım elektikçiyi cat 6 kabloyu dışardan deneme maksatlı bağladı sonuçta hiçbir iyileşme olmadı,bende santrali arayıp 50 metre karşımdasınız ama ben 4mbitle yetiniyorum dedim ve port değişimi yaptı operatör sonuç 8mbit hakkını veriyor şuan 16mbite geçecem ama genede tırsıyorum...
  • teşekkürler ama cevaplar pek tatmin etmedi santrale daha uzak olan kuzenimin evinde 5 mbps Sabit hız var :S CAT 6 denilen kablo ne kadar acaba metresi
  • quote:

Orijinalden alıntı: uye1258

teşekkürler ama cevaplar pek tatmin etmedi santrale daha uzak olan kuzenimin evinde 5 mbps Sabit hız var :S CAT 6 denilen kablo ne kadar acaba metresi

Modem arayüzüne erişme imkanın varsa bu değerleri paylaşırsan yapacağın masrafın gerekli olup olmayacağı hususunda bilgi verebiliriz. Atıyorum hattın santrale 40db ve üzerinde bir uzaklıkta ise lokal hattına birinci sınıf cat6'da bağlasan senin ikametine kadar gelen (telekomdan kaynaklı) kaybı engelleyemezsin. O nedenle hat değerlerini görmeden ne desek boş olacak...
  • modem arayüzü :S ana sayfasının mı SS alayım

TTNET 8 Mbps Hız Sorunu
     TTNET 8 Mbps Hız Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uye1258 -- 8 Ağustos 2011; 6:04:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uye1258

modem arayüzü :S ana sayfasının mı SS alayım

192.168.2.1, 192.168.2.2, 192.168.1.1 V.S gibi modeme özel ip adresini internet tarayıcının adres satırına yapıştır. Enter'a bas ve gelen sayfada şifre isteyen bir ekranla karşılaşacaksın. Öncelikle doğrudan girmeyi dene olmuyorsa 1234 veya 12345 gibisinden basit şifre denemeleri ile modem arayüzüne ulaşmaya çalış. Modem arayüzüne ulaştıktan sonra ADSL, ADSL AYAR, ADSL DURUM (status) gibisinden bir buton olmalı. Oraya tıkla ve aşağıdaki resimlerdeki gibi hat değerlerinin yazılı olduğu oranları bizimle paylaş.

Arayüzde bu gibi ekran görüntüleriyle karşılaşman gerekiyor
     TTNET 8 Mbps Hız Sorunu

Ya da bu gibi

TTNET 8 Mbps Hız Sorunu

• bi üst mesajda paylaştım iş görür mü ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.