Şimdi Ara

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
11
Favori
121.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Devil1106

quote:

Orijinalden alıntı: Alkolog

quote:

quote:

USB girişinden ne bekliyoruz tam olarak hdd paylasımı vs mi ? bunu nereden biliyorsunuz belki o amaçla kullanılmıyordur ?

flash bellek veya usb hdd bağlayıp ftp paylaşımı yapılabiliyor bu giriş ile üstte paylaştığım metinde yazıyor

Yabancı sitelerden öğrendiğim kadarıyla o USB çıkışına HUAWEI marka 3G USB modemler takılıyormuş ve paylaşım oluyormuş. Bende aynı marka Avea modem var denedim ve USB ışığı yandı ve modem bağlandı. Bence bu işe yarıyor.

ikiside oluyor demekki adamlar denemiş yazmış

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

USB girişinden ne bekliyoruz tam olarak hdd paylasımı vs mi ? bunu nereden biliyorsunuz belki o amaçla kullanılmıyordur ?

flash bellek veya usb hdd bağlayıp ftp paylaşımı yapılabiliyor bu giriş ile üstte paylaştığım metinde yazıyor

Yabancı sitelerden öğrendiğim kadarıyla o USB çıkışına HUAWEI marka 3G USB modemler takılıyormuş ve paylaşım oluyormuş. Bende aynı marka Avea modem var denedim ve USB ışığı yandı ve modem bağlandı. Bence bu işe yarıyor.

anladım hocam onunla ilgili döküman bulamadım almancam da yok maalesef.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anladım hocam onunla ilgili döküman bulamadım almancam da yok maalesef.

21 numaralı portu açıp wan ip sine yönlendirip kullanıcı adı ve şifreyle ftp client üzerinden giriş yapıp ftp server olarak kullanabilirmişiz

ama bu adamın modeminde arayüzde gelişmiş sekmesinde FTP opsiyonu varmış bizimkilerde yok işte..

• quote:

21 numaralı portu açıp wan ip sine yönlendirip kullanıcı adı ve şifreyle ftp client üzerinden giriş yapıp ftp server olarak kullanabilirmişiz

ama bu adamın modeminde arayüzde gelişmiş sekmesinde FTP opsiyonu varmış bizimkilerde yok işte..

Demekki dediğiniz gibi kısıtlanmış, resmi sitede böyle bir modem yok. O zaman bu şekilde idare edeceğiz.
  • quote:

quote:

Demekki dediğiniz gibi kısıtlanmış, resmi sitede böyle bir modem yok. O zaman bu şekilde idare edeceğiz.

hiç hoş değil modemi veriyorsun bari kısıtlama , ne zararı oluyor bu adamlara anlamıyorum ki

• quote:

quote:

quote:

hiç hoş değil modemi veriyorsun bari kısıtlama , ne zararı oluyor bu adamlara anlamıyorum ki

Haklısın. Ama bu modem bana çok yaradı, PS3 ve Ses sistemimi eski modemimde UPNP kısıtlaması oldugu için iPhone üzerinde kullanamıyordum, bu modemde hiçbir ayar yapmadan çalıştı. Süper oldu !

• bende de bu modemden var ve modemin arayüzüne girdiğim zaman vdsl hizmeti alıp almadığımı nerden kontrol edebilirim? faturada fibernet limitsiz 20 yazıyor ancak hızım 15 mbiti hiç geçmiyor.
  • 20Mbit'e bile 1Mbit upload veriliyor saçmalık gerçekten
  • quote:

Şunu da unutmamak lazım Zyxel gelse üstüne para verseler almazdım o modemi, ne wifi, ne tip, hiçbir şeyi yok. Neyse ki Huawei geldi.

Hangi ZyXEL modeminden bahsediyorsun?
  • Hayırlı olsun hocam:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wan(Adsl) kisminda gozukuyor Vdsl olup olmadigi, zyxelleri genel olarak sevmiyorum daha once kullandim.

Su kota artsa birde upload 3-4 mbite ciksa guzel olacak.

• Bu anlayışla her yere fiber gelse ne olur. 50 gb'yi geçince yine 10 yıl önceki 1 mbit sınırsız interneti alıyorsunuz 50 liraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: The_Illusionist

Bu anlayışla her yere fiber gelse ne olur. 50 gb'yi geçince yine 10 yıl önceki 1 mbit sınırsız interneti alıyorsunuz 50 liraya.

Tamam da ben kotayı geçmiyorum, 8 mbit nere 20 mbit nere fark var bir kere. 50 gb dahilinde bir şey ne kadar hızlı iner, ne kadar hızlı görüntülenirse kardır. Herhangi bir kaybım olsa maddi olarak tamam diyeceğim, 8 mbit üyeleri de 59 veriyor bende 59 veriyorum.
  • isterse 100 mbit versin akk olduktan sonra 1mbite düşüyomu düşüyor napayım o zaman fiberi.
  • Modemin servisini buldum arayıp yazılımı niye kısıtladıklarını soracağım. 3G router özelliği olan modemi niye kullanamıyorum ki ? Saçmalık..
  • quote:

Birkaç ay önce TTnet Fiber altyapısı geldi sitemize ve abone oldum.

O günden beri tam 20-21 mbit hız alıyorum.

Az önce TT aradı ve modemin değiştirileceğini söyledi, ok dedim.

Çok bir şey farketmez belki ama şuan ki modemimin çekim gücü iyi değil + kapasitesi sınırlı.

Getirecekleri modem 100 mbit destekliyor.

Detayları paylaşırım.

---------------

16.30

HUAWEI HG-655D modem geldi.

Modemi kurdum, çok güzel, antensiz olması hoşuma gitti, çekim gücü gayet iyi. Malzeme kalitesi vs iyi. Menüleri biraz kısıtlanmış ama temel kullanıcı için yeterli ve kolay.

USB çıkışı, 4 adet phone girişi, 4 adet LAN, ve VOIP özelliği var.

Umarım VOIP olayı bir an önce yaygınlaşır TT aracılığıyla, güzel olur.

Taahhüt vs yok.

Kısaca güzel oldu artık istersem 100 mbite geçebilirim, şuan 20 mbit üyesiyim, speedtest verilerinde de 20 mbit görüyorum. Fiberde upload vanalarının açılması lazım, umarım yeni düzenlemeler gelirde en azından 3-5 mbit gibi upload hızlarını görürüz.

Ping değerlerim zaten iyiydi, 5-15 arası yurtiçi. Yurtdışı zaten aynıdır herkesle.

Kısaca tavsiye ederim, eğer bir gün aranırsanız falan mutlaka alın, ne de olsa bedava modem.

Tabi AKN şaka gibi ! En azından 20 mbitte kotanın 100 gb ve üstü olması lazım !

Şunu da unutmamak lazım Zyxel gelse üstüne para verseler almazdım o modemi, ne wifi, ne tip, hiçbir şeyi yok. Neyseki HUAWEI geldi.

TT Fiber Modem HUAWEI HG655d(İnceleme-Sorunlar)(50 Mbit Test Eklendi )

Wifi gücü gayet iyi, Wireless-N destekliyor ki bu çok iyi bir şey. Normal şartlarda pahalı bir modem olacağını söylemeliyim, hem ADSL2+ teknolojisinin üstü hızları destekliyor, hem wifi-n desteği var, hem de tarz, malzeme kalitesi vb şeylerde çok iyi.

TT bu sefer güzel iş yapmış, tebrik ediyorum.
    -------------------------

DNS ayarı DNC sekmesi altından yapılabiliyor.

Sony media remote kullanıcıları da sorunsuz kullanabilirler.

MODEMİN 3G ROUTER VE FTP HDD PAYLAŞIM ÖZELLİĞİ VAR AMA YAZILIMLA KISITLANMIŞ ! 3G MODEMİ İLK TAKTIĞIMDA USB IŞIĞI YANIYOR FAKAT YAZILIMLA KISITLANDIĞI İÇİN BİR SÜRE SONRA SÖNÜYOR VE KULLANAMIYORUM !

Modem Bu mu Hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EinsteininTorunu -- 2 Haziran 2012; 20:18:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: n€tw0rK

quote:

Birkaç ay önce TTnet Fiber altyapısı geldi sitemize ve abone oldum.

O günden beri tam 20-21 mbit hız alıyorum.

Az önce TT aradı ve modemin değiştirileceğini söyledi, ok dedim.

Çok bir şey farketmez belki ama şuan ki modemimin çekim gücü iyi değil + kapasitesi sınırlı.

Getirecekleri modem 100 mbit destekliyor.

Detayları paylaşırım.

---------------

16.30

HUAWEI HG-655D modem geldi.

Modemi kurdum, çok güzel, antensiz olması hoşuma gitti, çekim gücü gayet iyi. Malzeme kalitesi vs iyi. Menüleri biraz kısıtlanmış ama temel kullanıcı için yeterli ve kolay.

USB çıkışı, 4 adet phone girişi, 4 adet LAN, ve VOIP özelliği var.

Umarım VOIP olayı bir an önce yaygınlaşır TT aracılığıyla, güzel olur.

Taahhüt vs yok.

Kısaca güzel oldu artık istersem 100 mbite geçebilirim, şuan 20 mbit üyesiyim, speedtest verilerinde de 20 mbit görüyorum. Fiberde upload vanalarının açılması lazım, umarım yeni düzenlemeler gelirde en azından 3-5 mbit gibi upload hızlarını görürüz.

Ping değerlerim zaten iyiydi, 5-15 arası yurtiçi. Yurtdışı zaten aynıdır herkesle.

Kısaca tavsiye ederim, eğer bir gün aranırsanız falan mutlaka alın, ne de olsa bedava modem.

Tabi AKN şaka gibi ! En azından 20 mbitte kotanın 100 gb ve üstü olması lazım !

Şunu da unutmamak lazım Zyxel gelse üstüne para verseler almazdım o modemi, ne wifi, ne tip, hiçbir şeyi yok. Neyseki HUAWEI geldi.

Wifi gücü gayet iyi, Wireless-N destekliyor ki bu çok iyi bir şey. Normal şartlarda pahalı bir modem olacağını söylemeliyim, hem ADSL2+ teknolojisinin üstü hızları destekliyor, hem wifi-n desteği var, hem de tarz, malzeme kalitesi vb şeylerde çok iyi.

TT bu sefer güzel iş yapmış, tebrik ediyorum.

DNS ayarı DNC sekmesi altından yapılabiliyor.

Sony media remote kullanıcıları da sorunsuz kullanabilirler.

MODEMİN 3G ROUTER VE FTP HDD PAYLAŞIM ÖZELLİĞİ VAR AMA YAZILIMLA KISITLANMIŞ ! 3G MODEMİ İLK TAKTIĞIMDA USB IŞIĞI YANIYOR FAKAT YAZILIMLA KISITLANDIĞI İÇİN BİR SÜRE SONRA SÖNÜYOR VE KULLANAMIYORUM !

Modem Bu mu Hocam ?

Evet o hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UNDERGROUND RAP

Arkadaşlar modemin kısıtlı özelliklerini çözdüm; DNS ve FTP server tam olarak çalışıyor, lütfen ilk mesajı inceleyin !
  • Bugün banada getirdiler modemden ayarlarını yaptım merak ettiğim mtu ayarı yapılabiliyormu.

Devil1106 baya kurcaladım daha bulamadım bulursan haber et
  • hocam şuan kaçla indiriyorsun hala 20 mbit mi kullanıyorsun ben 1 gün dayanabildim birde bildigin mtu degeri varmı stabil 20 mbit alacak şekilde ben kullanıyorum işe yarıyor ama 10 saniye sonra tekrar 1mbite dönüyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.