Şimdi Ara

TRT HD Kanallarını Ekleyemedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni taşındığım evde uydu yayını var. Samsung H8000 televizyonuma güncel Turksat freaknsını girdim arattım. Tüm HD ve SD kanalları izleyebiliyorum ama bir türlü TRT'nin HD kanallarını ekleyemedim. Ne yapmam gerekiyor?

• Ayni sorun bende de var. Tum kanallar hepsi cekiyor.

TRT1 HD yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede vardı bu lanet sorun trt hd sinyal yok diyordu yada bazı hd kanalları çıkmıyordu hiç lnb yi biraz sağa yatırınca hepsi oldu :)
  • Sorun muhtemelen LNB'de. Çatıya çıkıp biraz oynamak lazım ama hiç anlamam o işlerden. Muhtemelen araya 50 tl civarında bir uyducu ücreti sıkışmıştır :)

Başka bir sorun daha var. Samsung H8000 Tv ve onun dahili uydu alıcısını kullanıyorum. Ama Biss Key girişi bulunmuyor. Bu yüzden örneğin TRT'deki Şampiyonlar Ligi maçlarını izleyemiyorum. Mecbur 150 tl de biss key girişli bir uydu alıcıya gidecek :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eleysian

Sorun muhtemelen LNB'de. Çatıya çıkıp biraz oynamak lazım ama hiç anlamam o işlerden. Muhtemelen araya 50 tl civarında bir uyducu ücreti sıkışmıştır :)

Başka bir sorun daha var. Samsung H8000 Tv ve onun dahili uydu alıcısını kullanıyorum. Ama Biss Key girişi bulunmuyor. Bu yüzden örneğin TRT'deki Şampiyonlar Ligi maçlarını izleyemiyorum. Mecbur 150 tl de biss key girişli bir uydu alıcıya gidecek :/

Hdler biss key ile şifrelenmiyor. Ayriyetten turksattaki en gıcık frekans trt frekansıdır cok ince ayar ister muhtemelen sinyaliniz zayıf.

• Yani trt hd'leri lnb'den ayarladigimda biss sifre çözen bir uydu alici almama gerek yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eleysian -- 27 Mart 2017; 21:46:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.