Şimdi Ara

TRT 4K YAYINI KESİLDİ Mİ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
18.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde beko quatro tv var daha önce izlemiştim ama fabrika ayarlarına döndükten sonra ne kadar frekans varsa 4k adına girdim yok kanal bulunamadı diyor tp eklemede yok yok mu çözümü bu işin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur C. -- 8 Eylül 2016; 12:22:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur C. O kullanıcısına yanıt
    tp ekleme yoksa sıkıntılı olur, ben en dandik uydu cihazında bile tp ekleme olmadığını görmedim bi servisi arayıp sorun veya kanalları silip ağ arama ve kör tarama seçenekleri aktif olarak tarayın transponderi kendi bulur. Aksi halde bekoya şikayette bulunun..
  • BERSUM kullanıcısına yanıt
    Eklediğim fotodaki ayarı aynen yaptınız ve sinyal sıfır diyorsa tek çözüm antene 4k frekansına göre ince ayar yapmak olacaktır. Diğer kanallarda sinyal yüzde 90 iken 4K yayınında 40 ancak alıyorum, trt zayıf bir bölgeye kaydırdı 4k yayınını, birilerinin sorun yaşaması gayet normal. Siz yine de ayarlarınızı kontrol edin, yatay veya dikey hatası yaptıysanız orda sinyal sıfır görünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artemisbd

tp ekleme yoksa sıkıntılı olur, ben en dandik uydu cihazında bile tp ekleme olmadığını görmedim bi servisi arayıp sorun veya kanalları silip ağ arama ve kör tarama seçenekleri aktif olarak tarayın transponderi kendi bulur. Aksi halde bekoya şikayette bulunun..

Peki ince ayar yapsam mumkun mu oyle birsey

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Transponder eklemedikten veya kendi tarayıp bulmadıktan sonra ince ayar bile yapılsa tarayınca bulmaz, servisten hazır kanal listesi talep edebilirsiniz usb den yüklenen.Ya da gelip onlar yüklesinler.
    Transponderi düzgünce ekleyen veya ağ tarama ve kör tarama ile taratan mutlaka bu yayını bulur.Fabrika ayarlarına dönüp tarama da bazen çözüm olabiyor.

• quote:

Transponder eklemedikten veya kendi tarayıp bulmadıktan sonra ince ayar bile yapılsa tarayınca bulmaz, servisten hazır kanal listesi talep edebilirsiniz usb den yüklenen.Ya da gelip onlar yüklesinler.
    Transponderi düzgünce ekleyen veya ağ tarama ve kör tarama ile taratan mutlaka bu yayını bulur.Fabrika ayarlarına dönüp tarama da bazen çözüm olabiyor.

Hocam bugun tekrar denedim sinyal 10 iken yakaladim kanali buldu simdi sinyal yok hatasi var buda yeter en azindan bi gelisme :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur C. -- 10 Eylül 2016; 0:40:16 >
  • Arkadaşlar 3 gündür sinyal yok diyor bende de manuel arama yapiyorum kanal bulunamadi diyor. Otomatik tkgs de yapiyor kanal var ama sinyal yok yok.nasil getirecez bunu bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobra11_38

Arkadaşlar 3 gündür sinyal yok diyor bende de manuel arama yapiyorum kanal bulunamadi diyor. Otomatik tkgs de yapiyor kanal var ama sinyal yok yok.nasil getirecez bunu bilemedim.

Hocam facebook trt 4k sayfasında da bu konu gündemde sorunun nedeni frekans problemliymiş yeni frekans için başvurmuşlar tanımlanmasını bekliyorlarmış detay için facebook trt 4k sayfasını aratın

• Arkadaşlar sorunun nedeni frekansmış bekleyeceğiz sanırım yeni frekansı

• try 4k bendede yok 4 gun once gostermekteydi simdi sinyal yok sorunu var kanali taratinca buldum ama acilmamakta

• quote:

TRT 4K yayın frekansı değiştiği için izleyemiyorsunuz, yukarda verilen TP ayarlarını unutun aşagıda yazacağımı girin ve sadece bu tp yi taratın bende 223 gibi bir sıraya yeni kanal olarak ekledi sizdeki alıcıya göre bu sıra değişebilir.Eskisini silin.

Frekans:12615
    Sembol hızı:12500
    Kutuplaşma:Yatay H

ayarlarıyla tp ekleden tp yi ekledikten sonra manuel taramadan tp listesinden bu frekanstaki tp yi seçiyor tara veya güncelle diyorsunuz.Bu numaralı tp yi seçmezseniz çıkmaz.Başka yol ise tüm kanal ve tp leri silip kör tarama yaptırmak ama bu daha kolay.

hocam sağolun sayenizde hallettim aninda attiginiz fotograflara bakip, sanirim ayni tv.

• Şekmi Şarraki kullanıcısına yanıt
    Siz de sağolun , benim tv 55uf950v, lg webos tv lerde tv nin yedeğini usb ye alıp, modeli aynı olan tv lere yüklenebilir.Bu durum diğer yedeği alınabllir tv lerde de aynı sonucu verir.Servisler aldıkları yedeklerden kurulumu yapıp teslim ediyorlar.
  • Yayin geldi arkadaşlar ayni frekansta fakat bira cızırtılı şimdilik. Düzeltirler sanırım.

• Arkadaşlar TRT 4K Frekans link'ine tıklayarak güncel frekansına ulaşabilirsiniz
  • qenosit kullanıcısına yanıt
    Dostum sağol verdiğin frekans sayesinde trt 4k sorunsuz izliyorum googleden arattığım tüm frekanslar olmadı senin verdiğin doğruhttp://www.vesteldriver.com/ hazır kanal listesi indirdim trt uhd diye geldi kanal sinyal yok diyordu senin frekansla arattım trt 4k kanal listesinde 753 sırada çıktı :D uzun zamandır uğraşıyodum teşekkür ederim
  • Arama yaptığın frekansi yazarmisiniz? @MBaran801

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobra11_38 -- 17 Eylül 2016; 1:43:10 >
  • Bende de yok manuel tp ekleyip aradım yine çıkmadı.
  • tp yi ekleyip kanalı bulup sinyal alamıyan arkadaşlar bende aynı konudan muzdariptim hatta bu gun servisi bile aradım
    döneceğiz dediler halen arıyan yok uyducuyu aradım oda bir bok anlamadı bende dayanamadım ve anteni kurcalamaya başladım inanın buna bende şaşırdım 1 mm oynatmak bile fark etdi bu trt4 nin ayarı inanılmaz hassas diğer kanalların hepsi sorunsuz çıkar iken trt 4 k çıkmıyor mmlik ayar lazım bende de sinyal yok yazıyordu anteni elimle 1mm oynatdım ve sinyal 100 seviyesine geldi sizlerede tavsiyem anten ayarınızı yapın yaptırın bende frekans değişmeden önce aynı ayardaydı ve gösteriyordu en son frekans değiştiğinde sanırım antenlere ufak bir dokunuş gerektiriyor bilginize iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: serif61

tp yi ekleyip kanalı bulup sinyal alamıyan arkadaşlar bende aynı konudan muzdariptim hatta bu gun servisi bile aradım
    döneceğiz dediler halen arıyan yok uyducuyu aradım oda bir bok anlamadı bende dayanamadım ve anteni kurcalamaya başladım inanın buna bende şaşırdım 1 mm oynatmak bile fark etdi bu trt4 nin ayarı inanılmaz hassas diğer kanalların hepsi sorunsuz çıkar iken trt 4 k çıkmıyor mmlik ayar lazım bende de sinyal yok yazıyordu anteni elimle 1mm oynatdım ve sinyal 100 seviyesine geldi sizlerede tavsiyem anten ayarınızı yapın yaptırın bende frekans değişmeden önce aynı ayardaydı ve gösteriyordu en son frekans değiştiğinde sanırım antenlere ufak bir dokunuş gerektiriyor bilginize iyi forumlar

Trt nin bu frekans isini cozecegi yok anlasilan.

Dedigin gibi catiya cikmadan olmayacak herhalde bu is.

• quote:

Orijinalden alıntı: serif61

tp yi ekleyip kanalı bulup sinyal alamıyan arkadaşlar bende aynı konudan muzdariptim hatta bu gun servisi bile aradım

Anteni oynatırken diğer kanallardan da olmayalım sonra.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.