Şimdi Ara

TRT 4K YAYINI KESİLDİ Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
18.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer konu forumlarında izleyenler var, onlar yalan söylüyorlar ozaman,d smartı aradım yayın yok dediler rahatladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam niye yalan söyleyelim modül kullanıyorum trt4 k izliyorum rahatlıkla... Zaten trt4k yı tv nin uydu alıcısı açıyor dsmartla alakası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxplanck -- 26 Temmuz 2016; 0:04:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxplanck

Hocam niye yalan söyleyelim modül kullanıyorum trt4 k izliyorum rahatlıkla... Zaten trt4k yı tv nin uydu alıcısı açıyor dsmartla alakası yok

Ben emin olmak için d smartı aradım yayın yok dediler,yoksa 22 yıldır uydu işiyle uğraşıyorum bende çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SK8KEMAL -- 26 Temmuz 2016; 12:36:33 >
  • Sen 22 yıl boşuna uydu ile ugrasmiisin
    Darbe günü 4-5 saat yayın kesildi sora geldi yine yazıyorum sorunsuz izliyorum.
    Bu arada aktif olarak uyducuyum

• sana bunu ispatliyacam trt4k kanalına gelip kağıda ne yazayım ozaman inanırsın herhalde

• Trt nin facebook sayfasında yüzlerce kişi sinyal yok diyor,

Ben 22 yıl boşuna uğraşmışım ozaman,

Bu akşam setbaşı köprüsünden atlıyorum hakkınızı helal edin

• aynen dediğiniz gibi darbe girişiminin olduğu geceden itibaren yayın yok.
  • Arkadaşlar yayın var yok demeyin.Ben izleyebiliyorum.
    TV:Samsung 48ju6470
    Frekans:12616
    Sembol Hızı:12500
    Kutuplaşma:Yatay/sol
  • quote:

Orijinalden alıntı: fztefri

Arkadaşlar yayın var yok demeyin.Ben izleyebiliyorum.
    TV:Samsung 48ju6470
    Frekans:12616
    Sembol Hızı:12500
    Kutuplaşma:Yatay/sol

Kardeş ben artık uğraşmayı bıraktım saçlarım ağardı, kimi izliyor kimi izleyemiyor ne iştir anlamadım gitti
    Bu mesaja eklenen görseller:

TRT 4K YAYINI KESİLDİ Mİ?

• SK8KEMAL kullanıcısına yanıt
    TRT 4K yayın frekansı değiştiği için izleyemiyorsunuz, yukarda verilen TP ayarlarını unutun aşagıda yazacağımı girin ve sadece bu tp yi taratın bende 223 gibi bir sıraya yeni kanal olarak ekledi sizdeki alıcıya göre bu sıra değişebilir.Eskisini silin.

Frekans:12615
    Sembol hızı:12500
    Kutuplaşma:Yatay H

ayarlarıyla tp ekleden tp yi ekledikten sonra manuel taramadan tp listesinden bu frekanstaki tp yi seçiyor tara veya güncelle diyorsunuz.Bu numaralı tp yi seçmezseniz çıkmaz.Başka yol ise tüm kanal ve tp leri silip kör tarama yaptırmak ama bu daha kolay.
  • TRT 4K ultra HD kanalı 14 hazıranda birinci frekans değişikliği ve temmuz ayında ikinci frekans değişikliği yapmıştır bilginize.

Buyrun Link: trtr 4k frekansı
  • quote:

Orijinalden alıntı: artemisbd

TRT 4K yayın frekansı değiştiği için izleyemiyorsunuz, yukarda verilen TP ayarlarını unutun aşagıda yazacağımı girin ve sadece bu tp yi taratın bende 223 gibi bir sıraya yeni kanal olarak ekledi sizdeki alıcıya göre bu sıra değişebilir.Eskisini silin.

Frekans:12615
    Sembol hızı:12500
    Kutuplaşma:Yatay H

ayarlarıyla tp ekleden tp yi ekledikten sonra manuel taramadan tp listesinden bu frekanstaki tp yi seçiyor tara veya güncelle diyorsunuz.Bu numaralı tp yi seçmezseniz çıkmaz.Başka yol ise tüm kanal ve tp leri silip kör tarama yaptırmak ama bu daha kolay.

Sırf son çare diye tv yi sıfırlayıp tekrar tam 4kere tarattım yine çıkmadı, artık bırakıyorum aramayı

TP yi elle ekleyin yoksa listede olmadığı için bulmaz. TP yi elle eklediğinizde sinyal seviyesinin sıfırdan yükseldiğini görmüyorsanız o zaman anten ayarınız sorunludur, sonuçta 15 temmuzdan sonra test yayınından normal yayına geçip frekans değişti.TP eklemekte sıkıntı yaşıyorsanız tv nin menüsünün fotosunu çekin tarif ederim.
  • Teşekkür ederim, manuel ekliyorum ama sinyal hep sıfır,ozaman lnb ye ince ayarmı gerekiyor acaba.

Genel olarak sinyaliniz yüksekse lnb değildir ama 4k nın tp aralığında sinyal bende yarıya 40 lara düşüyor bazı tp lerde sinyal 80 lerde.
    Foto ekliyorum ordan inceleyin, size yardımcı olacağını düşünüyorum.

• quote:

Genel olarak sinyaliniz yüksekse lnb değildir ama 4k nın tp aralığında sinyal bende yarıya 40 lara düşüyor bazı tp lerde sinyal 80 lerde.

Tv ye giden kabloyu tekrar söküp taktım,frekansı manuel girdim 7 saniye sonra sinyal vurdu %36 ama şimdi çıkıyor, 1 aydır saçlarım ağarmıştı nihayet izliyorum, teşekkür ederim kardeş sayende beni gaza getirdin ve çıktı
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yardımcı olabildiğime sevindim,güle güle izleyin :)
  • tesekkur ederim verdigin frekans ise yaradi trt4k cikti izliyorum uyducular yayin yok demislerdi.

• Bende kablolari soktum taktim falan ama yemedi malesef :(

• quote:

eminmisiniz bu frekansta sinyal 0 çıkıyor aynı tv lg ub serisi 3 gündür uğraşıyorum ama nafile neyi eksik yapıyorum acaba otomatik kanal aramada yüzlerce kanal var ama trt 4k maalesef yok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.