Şimdi Ara

TRONSMART A928 ve G62C/Kulaklı Fly Mouse(Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tronsmart A928 Medya Player ve TSM-G62C 2.4Ghz Fly Mouse

Selam arkadaşlar, zaten daha önce Vega S89 bölümünde de sık sık konusu geçmişti, orada da belirtmi,ştim Tronsmart A928 alacağımı ve
    sonuç olarak aldım ve bazı arkadaşlar inceleme bekliyorlar
    Biliyorum, herkes merak ediyor özellikle kumanda çok merak edilenler arasında!
    Zaten bu yazı, gözlem olacak öyle test gibi aman aman bir inceleme yazısı beklemeyin!
    Cihazı yaklaşık 20 gün kadar önce, 93 Usd’ye Geekbuying den almıştım ama şu an da 99 Usd’ye
    Çıkmış..

Detaylar için Link:

Tronsmart A928 ve Fly Mouse

Cihazın kasasından bahsedelim: Philips Hmp serisi ile aynı tasarım kasa biraz daha büyük ebatlara sahip, birazda
    ondan ilgimi çekti ilk başta!

Fikir vermesi açısından 32 GB sd kart ile mouse usb sticki cihaza takarak fotolarını çetim.

Cihazla beraber gelen kablolar, kendi sitesindeki resimlerde us plug görünüyor ama kutusundan tr uyumlu çıktı.

Soldaki standart kumanda(bir kere cihazı açmak için kullanmıştım) ve çok yakına gelmeden algılamıyor, baya zayıf Soldaki Fly mouse kumanda., alışdıktan sonra
    diğerine gerek bile kalmıyor./b]

Klavye tuşları,Kulaklık girişi ve yanındaki tuş sesi tv den kesip cihaza aktarmaya yarıyor.

Kumandanın sağ tarafındaki tuş ses seviyesi düğmesi (bana çok pratik geldi)
    Kumandanın üstünde yerleşik hoparlör var ve hemen yanındaki iki nokta kırmızı ve mavi ışıkların devamlı yandığı ledler var, tam olarak şu işe
    yarıyor diyemem ama pilin zayıfladığını veya kumkandanın çalışıp çalışmadığını anlıyorsunuz.

Sağ altta 'Tronsmart' yazısının üstündeki delik olarak görülen yer mikrofon girişi

İlk önce kumandalardan başlayacağım.

Standart kumanda hiç hoşuma gitmedi, kullanışlı değil. Zaten fly mouse varken bir daha da hiç
    aramadım...Ffly Mouse’ya gelince, biliyorsunuz üzerinde mikrofon ve hoparlör bulundurmakta artı olarak kulaklık girişi... Herkes ses kalitesini merak ediyor haliyle! Ses kalitesi idare eder, kötü değil.
    25- 30 dolarlık bir cihazın ne kadar ses kalitesi olması gerekiyorsa o kadar var.. Bir philips,Sony kablosuz kulaklıkları gibi değil. Not olarak: 7 sene philips kablosuz kullandım, şu anda Sony kablosuz
    Kullanıyorum. Kablosuz kulaklık tecrübem baya var.Ses kalitesi o kadarda sorun değil.. Stereo olarak idare eder, gece geç vakit evdekileri
    Rahatsız etmemek için iyi iş görür.. Ama kulakılığın çekim alanı dar fazla büyük değilse aynı odada
    Kesintisiz çalışıyor. Eğer odadan çıkarsnız 3 metreden sonra kopma başlıyor.Odadan çıkmadan hareket ederseniz parazitler başlıyor.Mouse’nın sağ tarafında ses aktarım düğmesi var. Bastığını anda
    ‘Pat’ diye tv nin sesini kesip kumandaya aktarmıyor. Bir kaç saniye beklemeniz gerekiyor.

Bir saatte mose’ya alışıyorsunuz fazla zorlamıyor.. En sıkıcı yanı çok hızlı tasarruf moduna geçiyor.
    Tasarruf modunu kapatacak bir ayar olsaymış iyi olurmuş...2 saniyeden fazla beklerseniz imleç hemen donuyor(uyku modu) ama tuşa dokununca kısa sürede tepki veriyor.
    Sonuç olarak çok kullanışlı.

-----------------------------------------------

Cihazın menüleri:

Cihaz geldiğinde farklı launcher,temalar yükledim ama hiç biri kullanışlı olmadığından
    Cihazın üzerindeki orjinal yazılımla kullanmaya devam ediyorum.

İnternet bağlantısında hiç sıkıntı yaşamadım, bağlantı olarak eternet için kablo çekmek zahmetli olduğundan ‘Wifi’ kullanıyorum.
    Deneme amacıyla Skype kurdum, elimdeki eski model bir A4 Usb kamerayı taktım ama maalesef cijhaz tanımadı, eğer elime geçerse
    farklı kameralarla da deneme yapacağım..Kamera olmayınca sesli bir görüşme yapayım dedim! Fly Mouse kumandaya kulaklık takıp
    kısa süreli sesli görüşme yapabildim.Karşı tarafın görüntüsünü alıyordum zaten onda sorun yok...
    Şimdiye kadar yaptığım denemelerde ağ kopması hiç yaşamadım.
    Modemle cihaz arasında yaklaşık 7 metre ve iki duvar var. Sıokıntı hiç olmadı, o bakımdan cihazın wifi olayı iyi

Xbmc beyond var ama ağ üzerinden film izlemeyeceğim ve afiş, info bilgilerine meraklı olmadığım için kullanmayacağım... Mx Player benim için yeterli.

Evet, cihazın artılarından biri 5+1 spdif çıkışı bulunması! Sony kablosuz kulaklıkla yaklaşık 5 ad Dts-Hd Ma film izledim. Sony dekoder sesi, algılayıp display de dts ledi yandı.. O bakımdan sorun yok.
    Passthrough yapabiliyor. Ses sisteminiz yoksa direk tv sesi iki kanala düşürüpde gönderebiliyor.

Hazır çözünürlük modları:

NOT: Cihazın resim kalitesiyle ilgili fikir vermesi açısından aşağıya doğru, çok fazla resim yükledim
    Sayfanın yüklenmesi biraz uzun sürebilir.

Screenshot’lar genelde 1080p/720p filmlerden alınmış olup gerek ‘resize’ yapılması, gerekse
    Cihaz yazılımın ‘SS’ esnasında bir miktar kayıp yaşatması nedeniyle kaliteyi tam olarak
    Yansıtmamaktadır.

Yani resim kalitesinin örnek resimlerden daha üst seviyede olduğunu bilerek inceleyin.
    Cihazdaki standart video oynatıcısının kalitesi yerlerde sürünüyor. O yüzden ilk işim ‘MX Player’
    Ve codec yükleyip öyle izlemek oldu.Mx Player gerçekten farkını hissettiriyor..

Her ne kadar daha yüksek boyutlarda film izlemdimse(elimde yok maalesef) ortalama 12 GB
    DTS sesli filmlerde hiç takılma atlama gibi olumsuzlara rastlamadım.

ALTYAZI HK.
    Resimlerden zaten belli oluyor, altyazı sıkıntısı yok. hatta Embeded altyazı ile ekli altyazıyı bile aynı anda gösterebiliyor.
    fontun büyüklüğünü artırabiliyorsunuz.

Daha düşük çözünürlüğe sahip '.avi' filmlerdeki kalite kaybı cihazdan değil.SS alırken avi lerde kalite kaybı daha fazla oldu.
    Tabi pc'de de işlemden geçince görüntü çok kötüymüş gibi oldu.

Medya playerda ağ taraması yaparken aynı odada kullandığım GoldMaster HD-1090 uydu cihazımı da buldu. Uydu cihazında geçene sene 19 TL ye aldığım
    airties usb adaptör var.. Yani ucuz bir parça..Uydu cihazına bağlanıp yine cihaz üzerindeki usb bellek içindeki daha önce tv den kayıt edilmiş medyaları
    deneme amaçlı oynattım.

Sd kayıtlı filmleri yaklaşık 10 - 12 saniye arasında oynatmaya başlıyor ve oynama esnasında hiç takılma olmuyor.

HD kayıtlı filmleri 18 -20 saniye de oynatmaya başlıyor, uydu cihazının üzerindeki usb adaptörün bant genişliğinin zayıf olması nedeniyel bazen arada
    kısa süreli takılma ya da "kare atlama" diyelim, yapıyor

TV kayıtlarının ağ üzerinden oynatımı:

PARÇA PARÇA EKLİYORUM DEVAMI GELECEK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nodar -- 29 Mayıs 2014; 18:53:42 >

• Hocam kumandadan örneğin googleda türkçe karakter yazılabiliyor mu?

Birde bu kumandalarla ne kadar oyun oynanabiliyor? Yani g sensor vs yoksa kumandaki tuşlarla mı?

Google Play'den programlar yüklenip güncellenebiliyor mu? Yani herhangi bir kısıtlama var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Hocam kumandadan örneğin googleda türkçe karakter yazılabiliyor mu?

Birde bu kumandalarla ne kadar oyun oynanabiliyor? Yani g sensor vs yoksa kumandaki tuşlarla mı?

Google Play'den programlar yüklenip güncellenebiliyor mu? Yani herhangi bir kısıtlama var mı?

Kumanda üzerinde 'ş, ç, ğ...' gibi türkçe karakterler yok.. Belki store dan sanal klavye bulup denemek lazım.

Oyun olayı zahmetli olduğu için hiç girmedim, oyunlarla pek aramda yoktur aslında ama istediğiniz bir oyun varsa ismini verirseniz indirip denerim.

Kısıtlama olayı yok... İki haftadan beri o kadar çok uygulama indirdim ki sayısını hatırlayamam çoğunu da sildim zaten.

Bazı apk dosyalarını zaten hazır olarak başka bir siteden indirip sd karta atıp yüklüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nodar

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Hocam kumandadan örneğin googleda türkçe karakter yazılabiliyor mu?

Kumanda üzerinde 'ş, ç, ğ...' gibi türkçe karakterler yok.. Belki store dan sanal klavye bulup denemek lazım.

Oyun olayı zahmetli olduğu için hiç girmedim, oyunlarla pek aramda yoktur aslında ama istediğiniz bir oyun varsa ismini verirseniz indirip denerim.

Kısıtlama olayı yok... İki haftadan beri o kadar çok uygulama indirdim ki sayısını hatırlayamam çoğunu da sildim zaten.

Bazı apk dosyalarını zaten hazır olarak başka bir siteden indirip sd karta atıp yüklüyorum.

Birde bu cihazlarda fabrika ayarı ya da reset yapınca ilk halini orjinal alabiliyor muyuz?

• Denemek lazım ama şu anda gerektiren bir durum yok..Bir sürü uygulama yükledim, face,twit,skype, epostalarımı kurdum..
    Şimdi bir reset atsam hepsi gider mi gitmez mi? Emin olamıyorum.Gerçi yedekleme olayı var ama belli olmaz.
  • Hocam bu cihaz ortalığa düşmüş diyorlar. İnternette resimleri çıktı diyorlar. :)

150 tl vereyim :)
  • Cihaz şu anda 99 dolar civarında, gümrük sınırına yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Cihaz şu anda 99 dolar civarında, gümrük sınırına yakın.

Aynı fiyat olduktan sonra oradan söylerim. Yurtdışından zaman zaman alışveriş yapıyorum zaten.

Birde yeni chipliler çıktı.

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-Elite-S89-Quad-Core-Android-4-4-OS-TV-BOX-Amlogic-S802-2-0GHz-2G-8G-Bluetooth4-0-2-4G-wifi-XBMC--Black-324693.html

• Verdiğin lik S802... Yani S802-H değil ve Rom nand flash, Emmc değil... Wifi 2.4 GHZ

Alacaksan bile o modeli alma!
  • Bu aldığınız air mouse ile asphalt veya riptide oynayabiliyomusunuz telefonda oynandığı gibi mouse u sağa sola yatırarak tam gyro desteğiyle? Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç oyun denemedim çünkü zaman darlığı yüzünden bırak oyun oynamayı oyunu kurmaya bile fırsatım yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.