Şimdi Ara

Triger Değişimi için Seçenekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 model Megane 2 aracımın triger değişim zamanı geldi. Aracı yaza doğru satmayı düşünüyorum trigeri ,alternatör kayışını ve devirdaimi değiştirip öyle satayım dedim. Ustama yaptırırsam orijinal parçalar ile 600 lira tutuyor. Renault yetkili servisinden aldığım fiyat ise 1412 lira. Sizce hangisini tercih etmeliyim? İstanbul'da önerebileceğiniz başka seçenek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekatronikçi -- 11 Ocak 2019; 14:17:9 >

• o nasıl fiyatmış öyle
    2.0 motorlu benzinli araç için geçen ay orjinal parçalar (v kayışı hariç) 545 TL fiyat aldım işçilik ise 200 TL
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    araç nedir? yetkili serviste mi yaptırdınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

araç nedir? yetkili serviste mi yaptırdınız?
    cr-v
    sanayiden fiyat aldım
    ama yaptırmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

o nasıl fiyatmış öyle
    2.0 motorlu benzinli araç için geçen ay orjinal parçalar (v kayışı hariç) 545 TL fiyat aldım işçilik ise 200 TL
    Ne alaka 2.0 olması ile olmaması ile? Kayış bildiğimiz kayış, gergi bildiğimiz geri, rulman bildiğimiz rulman.
  • Sanayide yaptırın. Servise para vermeyin.
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    sanayi fiyatı ise normal benim de sanayi fiyatı işçilik dahil 600...
  • ÇVK kullanıcısına yanıt
    benim de düşüncem o yönde şu anlık. götüreceğim usta haftada 2-3 kere triger değiştiriyor sanırım sente atlaması gibi bir durum oluşmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

benim de düşüncem o yönde şu anlık. götüreceğim usta haftada 2-3 kere triger değiştiriyor sanırım sente atlaması gibi bir durum oluşmaz.

Marangoz degilse atlatmamasi lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende geçen sanayide değiştirdim işcilik tam hatırlamıyorum ama parça 200 TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servisten ayrılmış ustaya yaptırın. Her aracın bazı incelikleri olur bunu da serviste çalışanlar bilir.
    Daha önce serviste çalışan bir eleman şunu söylemişti: Baskı balata gibi ürünlerde Mais iki-üç kalite ürün çıkartıyor. En kalitelisi yetkili servislere, orta olanını kendi bayilerine, normalini de piyasaya veriyor. En azından orta kalite bulmaya çalışın. Yine servisten ayrılan bir başka ustam da benzerini söylemişti.
  • Faturası elinizde olacaksa bence ustada yaptırmanız uygun olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.