Şimdi Ara

Tribes Ascend (2012) [ANA KONU] + Rehber (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
787
Cevap
13
Favori
39.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler steam hariç direk olarak oyunu indirebileceğim bir link verir lütfen steamdan indirince oyunu açamıyorum
    edit:validating 0 sorunu yaşayanlar C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\tribes\Binaries\Redist buradaki install hirez service yi defalarca kaldırıp kurdum sonunda düzeldi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadlock60 -- 28 Temmuz 2012; 23:55:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadlock60

beyler steam hariç direk olarak oyunu indirebileceğim bir link verir lütfen steamdan indirince oyunu açamıyorum

bilgisayarında tribes'a ait ne varsa sil, steam versiyonu ve program files'taki hi-rez launcher'ın olduğu ana klasör dahil. ondan sonra şu linkten download'a tıkla launcher'ı indirsin ve o da non-steam olarak oyunu indirsin.

https://account.hirezstudios.com/tribesascend/
  • Oyunu beğendim. Şuan indiriyorum. Artık oynarız di mi beraber ?

Not: %31.3 tamamlanmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendezut

Oyunu beğendim. Şuan indiriyorum. Artık oynarız di mi beraber ?

Not: %31.3 tamamlanmış

oyuna matchmaking sistemi geldi, şimdi sen indir biraz level atla ve 10'a dayan (ki fazla uzun sürmez ilk 10 level) ondan sonra bize katıl yoksa bizim 40 level adamların arasında oynadığına pişman ederler adamı (ben 38 level oldum ve bazı bazı pişman oluyorum şahsen )

önceden oyun 6 leveldan sonra tutup goldların yanına veriyordu milleti ki çok isyan ve bir takımda yüksek levellıların yığılması durumu oluyordu, şimdi herkes seviyesine göre rakip buluyor, farklı levelda olanlar arkadaşlarının oyununa katılabiliyor tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

oyuna matchmaking sistemi geldi, şimdi sen indir biraz level atla ve 10'a dayan (ki fazla uzun sürmez ilk 10 level) ondan sonra bize katıl yoksa bizim 40 level adamların arasında oynadığına pişman ederler adamı (ben 38 level oldum ve bazı bazı pişman oluyorum şahsen )

Ben 1. elden şahidim buna, takip edeyim dedim wildlove'ı oyununa, şamar oğlanı oldum :) 3-4. seviyeydim daha :)
    Hiç bir şey olmasa malzeme olarak üstünler
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

quote:

Ben 1. elden şahidim buna, takip edeyim dedim wildlove'ı oyununa, şamar oğlanı oldum :) 3-4. seviyeydim daha :)
    Hiç bir şey olmasa malzeme olarak üstünler

aslında rank olayının yetenekle alakası yok, ne silverlar gördüm duel yaparken beni yarın yokmuş gibi mid-air'leyen ve ne +40 level adamlar gördüm maymuna çevirdiğim, olay ctf modunda rolünü ve ne yaptığını bilmekte geçiyor ki level olayı yeteneğe etki etmese de ne yaptığını bilmeye etki ediyor. keza malzemeleri daha bi upgrade edilmiş oluyor onların ama malzeme olayı bu oyunda o kadar fark yaratmıyor.

1 hafta felan oldu yeni matchmaking olayı geleli ve normalde gold'ların arasında çoğunlukla zirveye oynayan ben şimdilerde nadiren zirveye ve genellikle ortaya oynuyorum, savunma yapayım desem bir saldırılıyorlar imanım gevriyor, saldırayım desem sniperları daha yolun yarısında fişimi çekiyor ben de öyle durumlarda harikanın arkalarından dolaşıp dirençlerini kırana kadar şok atak yapıyorum, dikkatleri dağıldıysa dalıyoruz 2-3 kişi ve talan ediyoruz rakip savunmayı ama dağılmadıysa pert olup yeniden deniyoruz

şahsen oyuna girip kısa sürede 5-0 kazandığımız maç yerine 4-0 öndeyken maçı 4-5 vermeyi tercih ederim, oyundaki tüm itemlar var bende son gelen 3 skin haricinde ki artık kazanmak değil çekişmeli maç çıkarmak haz veriyor, twinfusorları da unlock ettim kaldı 370.000 xp ama açacak item kalmadı, biraz da fantazi yapsam mı diyorum hiç beceremediğim class olan sentinel'ı felan mı oynasam ne yapsam

• Serverlar mı kapandı acaba oyuna giriş yapamıyorum. Non-Steam olarak indirdim. Kurdum. Oyuna giriyorum servers are UP diyor ancak giriş yaparken Please wait... ekranında takılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendezut -- 29 Temmuz 2012; 15:08:31 >
  • beyler oyunu yine yapamadım steamsız indirdim bu seferde güncellerken "There is not enough disk space to proceed with a game installation. Free up space to proceed."
    yeterli disk alanı yok diyor fakat c de 5gb oyunun kurulu olduğu yerde 7gb yer var oyun kurulu sadece paket indirmesi kaldı bu kadar alan neyine yetmiyor ki :S
  • Sizelere bişey sorcam tribes ascenti yükledim sonra güzel güzel oynuyodum sonraki gün oyundan bir kere attı bende geri girmeye çalıştım girmedi logging in diyo girmiyo sonra oyunu tam 3 kez sildim yeniden kurdum, yeni çar aldım onda denedim hala sorun devam ediyo oyunun şifre girme sayfası geliyo giriyorum logging in diyo öyle kalıyo bikere açık bıraktım belki girmesi uzun sürer diye 3 saat bekledim tık yok güvenlik duvarını kapattım yönetici olarak çalıştırdım gene yok, kaç kere bilgisayarı kapatıp açtım gene yok, internettede sorun yok gayet iyi çalışıyo lütfen yardım edin mesajlarınızı bekliyorum. lütfen yardım edin!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadlock60

beyler oyunu yine yapamadım steamsız indirdim bu seferde güncellerken "There is not enough disk space to proceed with a game installation. Free up space to proceed."
    yeterli disk alanı yok diyor fakat c de 5gb oyunun kurulu olduğu yerde 7gb yer var oyun kurulu sadece paket indirmesi kaldı bu kadar alan neyine yetmiyor ki :S

aynı sorun bendede varofff yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendezut

Serverlar mı kapandı acaba oyuna giriş yapamıyorum. Non-Steam olarak indirdim. Kurdum. Oyuna giriyorum servers are UP diyor ancak giriş yaparken Please wait... ekranında takılıyor.

aynı sorun bendede var ve arda sırada oyuna giriyo ama çoğunlukla orda takılıyo biri yardım etsin
  • Sentinel oynamak zormuş ya.Hele benim gibi noob için. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellraisers

Sentinel oynamak zormuş ya.Hele benim gibi noob için. :D

mouse hassasiyetini düşür sentinel için (10-15 civarı olsun) ve sniper olduğun için sürekli bayrağa düşmanın geliş-gidiş yollarını doğrudan görecek şekilde konumlandır kendini..
    ayrıca fov'u da düşürmek modelleri büyüteceği için işini daha kolaylaştırır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 30 Temmuz 2012; 23:26:11 >
  • quote:

quote:

Sentinel oynamak zormuş ya.Hele benim gibi noob için. :D

mouse hassasiyetini düşür sentinel için (10-15 civarı olsun) ve sniper olduğun için sürekli bayrağa düşmanın geliş-gidiş yollarını doğrudan görecek şekilde konumlandır kendini..
    ayrıca fov'u da düşürmek modelleri büyüteceği için işini daha kolaylaştırır..

Sağol hocam deneyelim bakalım.
  • Bu oyuna zorluk açısından 10 üstünden kaç verirsiniz ? Ben mi kötüyüm öğrenmek istiyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nossti

Bu oyuna zorluk açısından 10 üstünden kaç verirsiniz ? Ben mi kötüyüm öğrenmek istiyorum da

oynayan herkes kötüydü başlarda, zamanla mekaniğe alışılıyor ve sanki yıllardır oynuyormuşçasına hareket ediyorsun oyunun içinde.. öğrenmesi birazcık zor ama bir bakıyorsun farkına bile varmadan öğrenmişsin..
  • quote:

quote:

Bu oyuna zorluk açısından 10 üstünden kaç verirsiniz ? Ben mi kötüyüm öğrenmek istiyorum da

oynayan herkes kötüydü başlarda, zamanla mekaniğe alışılıyor ve sanki yıllardır oynuyormuşçasına hareket ediyorsun oyunun içinde.. öğrenmesi birazcık zor ama bir bakıyorsun farkına bile varmadan öğrenmişsin..

Oyun modları hakkında bilgi verebilir misin peki?
  • quote:

quote:

quote:

Oyun modları hakkında bilgi verebilir misin peki?

oyunun temel ve asıl zevkten kudurtan modu capture the flag (14-15 yıllık ilk starsiege tribes oyunundan beridir) burada mevcut seçilen sınıflar kendi rollerini üstlenerek takımla koordinasyon içinde çalışırsa (herkes kendi görevini yaparsa) galibiyet geliyor, bildiğimiz bayrak kaçırmanın yüksek hız, taktik, strateji, takım çalışması ile harmanlanmış hali.. diğer oyunlardaki bayrak kaçırma modlarının hiçbirine benzemez ve hiçbiri bu konuda tribes ile aşık atamaz zaten..

arena modu 5'e 5 şeklinde nispeten ufak haritalarda duello şeklinde geçiyor.

team deathmatch modu ise bildiğimiz tdm modundan farklı olarak ilk ölen oyuncu bayrak spawn ediyor ve bayrağı taşıyan takım adam öldürdükçe 2 katı puan kazanıyor, 16 vs 16 oynanıyor..

capture and hold modunda 3-5 arası kontrol noktaları oluyor ve bu noktaları kim daha çok tutarsa o takım kazanıyor, nispeten takım çalışması ve koordinasyon istiyor. battlefield vb oyunlardaki conquest midir o tarz bir mod.

rabbit modu ise beta'dayken public serverlarda vardı ama şimdi sadece custom serverlarda mevcut. onda ise tdm benzeri haritalarda bir kişi tavşan gibi bayrağı kovalıyor ve takım olmadığı için herkes o tavşanı kovalıyor, tavşan ölünce bayrak düşüyor sonra tekrar kapan kaçıyor felan. eğlenceli bir moddu aslında pub serverlardan kaldırmasalardı çokça oynardım

genel olarak modlar bunlar ama dediğim gibi oyun ctf üzerine kurulu.

• Ya beyler saçma bir soru olacak belki fakat maç 4-4 tü baktım kimse iplemiyor dedim deneeyim bayrak kapmayı ilk defa diskle kendimi hızlandırdım bayragı kaptıktan sonra nasıl bi gazla artık. sonra bizim bayragın oraya getirdim capture falan yazmadı :S 4-4 kaldı sonra vurdular beni :D Bayragı nereye götürmek lazım ?
  • quote:

Ya beyler saçma bir soru olacak belki fakat maç 4-4 tü baktım kimse iplemiyor dedim deneeyim bayrak kapmayı ilk defa diskle kendimi hızlandırdım bayragı kaptıktan sonra nasıl bi gazla artık. sonra bizim bayragın oraya getirdim capture falan yazmadı :S 4-4 kaldı sonra vurdular beni :D Bayragı nereye götürmek lazım ?

Bildiğimiz CTF yahu. Rakip takım bayrağını, kendi bayrağının üstüne koyuyorsun ve sayı oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.