Şimdi Ara

Trafikte Hoşgörü (yol verme kavgası: 2 ölü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blacksea

Yukarda arkadasın dediği gibi bir insan görevli değilse neden silah taşır.

birde araçları sorguladım

2008 Fıat marka
    2011 Ford marka araçlar apaçi tipleride yoklar,

çok can sıkıcı bir olay.
    bu durum bizlerin başına gelse haberde adı gecenlerden olmamak
    elde değil.

bende trafikte uzun uzun yol vermeme tartışmalarına girdim.
    her seferinde daha sakin olacagım diyorum ama
    insanın içinde bulunduğu durum
    hep kendimizi haklı görüyoruz..

Düşündüğüm gibi fiat markalı araç doblo filan minibüs yazmışlar dedim bu araçtakiler öldü kesin aynende öyleymiş.Olayı bilmeden yorum yapmıyalım hepimiz trafikte sinirleniyoruz ama sinirlendiğimiz kişiyi öldürmüyoruz yada uzun süre boyunca takip edip,taciz etmiyoruz.Her ne kadar öldüren daha çok suçlu ise ölenlerde bir o kadar suçludur diye düşünüyorum.Kimse kimseyi yol vermedi diye öldürmez.Küfür eder,kavga eder ama cinnet geçircek derecesinde sinir ettilerse bir anlık sinirle olmuş olanlar.Ölenlere Allah Rahmet eylesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 1 Kasım 2011; 13:02:02 >

• Genelde her zaman yol veren ben olurum. Karşıdaki şoförün el kaldırıp veya selektör yapıp teşekkür etmesi güzel bir duygu.
  • Toplum olarak daha 40 fırın ekmek yememiz lazım. Trafik canavarlarına bir de trafik katilleri eklendi.Hoşgörüsüz bir toplum olduk iyice. Trafiğe çıkan altına bir araba alan kendini ne zannediyor ?

Ne kurallar, ne insanlar önemli şöforlerimiz için. Trafikdeki araç sürücülerinin çoğunun ne birbirlerine ne de yayalara saygısı yok. Çoğu sürücü sinyal vermekden bile aciz. Trafikte Araba kullanmayı direksiyon, gaz, fren, debriyaj ve vitesden ibaret zanneden sürücülerden Allah hepimizi korusun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Keçiören, yenidoğan, sincan, şentepe, demetevler trafiği anlatılmaz yaşanır.

Mamak, Akdere, Peyami Safa, Türközü ; kefen ve sabun araçta standart donanım olarak bulunmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

ONUN BELİNE O SİLAHI TAKANIN

TAKMASINA GÖZ YUMANIN

BUNUN İÇİN KANUN ÇIKARANIN ALLAH BELASINI VERSİN.

bin kere versin hemde
  • ankarada normal normal gerçekten normal belediye otobüsleri makas atıyor burda
  • İnsan gibi yol isteyene, dönmesi gerekene hep yol veriyorum ama kimisi illa ben geçicem tribine girince sıkıştırıyorum. En fazla sıkıştırmakla kalıyorum ama bunu yapan adamın zaten normal olmadığı belli. Hiç yapmamam gerek ama işte bazen bende de şalterler atıyor. 2 tarafın da ailesi madur, yazık olmuş. Bu trafik terörü ne zaman bitecek acaba
  • herkes ankaraya dil uzatmış.

sizin bulundugunuz şehirlerde böyle olaylar olmadımı arkadaşlar nedir bu önyargı. Sorugulanması gerken şey o silahın o adamın belinde ne işi olduğu ve ne hakla kullandığı.
  • sürücü belgesi taşıyan ve aktif olarak araç kullanan her bireyin psikolojik denetimden geçirilmesi gerekiyor. Tamam altyapı berbat, yollar dar ve trafikte çok fazla araç var ama magandalar otomobil kullanmasınlar. Burada lafım sadece silah taşıyıp 2 kişiyi vuran adama degil, hafif ticari içerisindeki 2 kişi de muhtemelen karşılarındaki silahlı adamı cinnet noktasına kadar taşımışlar.
  • inşallah içerden bir daha çıkamaz
  • Paşama "küfür etmişler"... Cezasını kesmiş...

Nasıl bir insan evladı, sırf trafikte yaşanan bir tartışma için adam öldürüp, hapse girmeyi göze alır anlamıyorum. Sinirlenmiş olabilirsin, sinirden kudurmuş olabilirsin; ama sırf küfürün altında kalmamak için, en az 5-10 yıl hapis yatmayı göze almak nasıl bir gözü dönmüşlüktür, gerizekalılıktır, vahşiliktir! Hani "pire için yorgan yakmak" deyimi vardır ya; bu dengesiz mahlukat; "pire için koca evi yakmış"...

Ne oldu şimdi; trafikte hiçbir şey değişmedi. Yol vermeme hastalığı aynen devam ediyor ve şu anda bile Ankara'da veya Türkiye'de pek çok kişi diğerine yol vermemek için yırtınıyor. Geride gözü yaşlı 2 aile ve ömrü hapislerde çürüyecek bir genç kaldı...

Bu gibi insanımsı canlılara tek bir şey diliyorum : AKIL !

• Ehliyet kurslarında kesinlikle bu tür ders verilmeli sınav yapılmalı bu sınavdan kalan daha zor bi sınava tabii tutulmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conquête -- 1 Kasım 2011; 13:17:51 >
  • İşte bu yüzden silah taşımamak lazım.
  • Ankaralıların (özellikle gençlerinin) bu aşırı araba sevdası daha kaç can alacak bakalım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mercedes-SLK

herkes ankaraya dil uzatmış.

sizin bulundugunuz şehirlerde böyle olaylar olmadımı arkadaşlar nedir bu önyargı. Sorugulanması gerken şey o silahın o adamın belinde ne işi olduğu ve ne hakla kullandığı.

Var bir bildikleri elbette. Boşuna yazmıyorlar..
    Bende Ankara'lıyım ama bir kaç il hariç Ankara gibisi yok maalesef....

Okumuşu memuru çok ama çoğu cahilce kullanıyor...
  • tipik nesli çığ gibi artan ankara hayvanı insanı trafiğe çıkmaktan soğutan aşşağılıklar adam gibi ceza yasası olmayınca böyle oluyo işte şimdi herif ne zaman çıkar acaba ;yok suçun yarısını yatar iyi hal indirimi kalanı paraya çevrilir bilmem ne ,nerdeyse yargı suçluya borçlu çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Keçiören, yenidoğan, sincan, şentepe, demetevler trafiği anlatılmaz yaşanır.

Batıkentte oturuyorum 3-5 kere demete keçiörene işim düştü Allah bir daha düşürmesin berbat yerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

Bal gibide Keçiörenle ilgili. O bölge kuşcağız, atapark hiçte tekin değil. Düzgün insanlarda çok ancak patlamaya hazır bombalar dolaşıyor ortalıkta..

Bir kaç sene evvelde kardeşimi dövdüler sopalarla orada..

Altına şahini, transiti alan yolların kralı oluyor, ne saygısı, ne hoşgörüsü...

Bence yerle-markayla değil kişi sayısıyla alakalı.. Gücünün yettiğine kabarıyor herkes..

Yer istanbul çeliktepe, araç son kasa 5.20, içinde aynalı gözlüklü iki dallama ters yönden çıkıyor, kornaya asıldım, başladı artistlik yapmaya..

Yanımda ablam yerine bir erkek olsaydı belki ben de iner dalardım, "konuşma len ş***siz" diye bağırıp yoluma girdim..

• Sincan'da, Keçiören'de, Polatlı'da herzaman ekstra dikkat edeceksin.

Ben bir kere şişlenmekten son anda kurtuldum. Ankaraguclu bir manyak resmen şişleyecekti
    Arabadaki Bursaspor atkımı görmüş; kardes sen bastan soylesene Bursaspor'lu oldugunu dedi. Kusurumuza bakma, Bugün biraz sinirliyim dedi.

Tabi o ara ben fazlası ile dumur vaziyette arabaya binip uzadım
  • Cahilliğin somutlaştığı an.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.