Şimdi Ara

Trafik kurallarını neden bilmiyoruz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında soruyu farklı sormak lazım neden unutuyoruz diye çünkü herkez ehliyet alırken tüm bu kuralları öğreniyor ancak ne hikmetse Trafikte yazılı olmayan bazı kurallar var ve uygulanan genelde bu kurallar örneğin ben tesbit ettiğim iki tanesini yazayım 1.Dönel kavşaklarda eğer trafik ışığı yoksa kavşağa ilk giren ilk çıkması gerekir kilitlenmenin önlenebilmesi için,ancak uygulama çok farklı diyelim araç gelir dönel kavşakta sola döner ve kavşağın ortasında sağ taraftan gelen aracları bekler çünkü direk gelen araçlar yolun kendisinde olduğunu düşünür zaten kavşakta ben varım geçmek benim hakkım diye kavşaktan çıkmaya kalkarsanız direk gelenden ya okkalı bir küfür anlamına gelen korna yersiniz ya da iki kapının arasından tamponu,maalesef bu kural ülkemizde uygulanmayan en kötüsü bilinmeyen bir kural 2.Kavşaklarda geçiş üstünlüğünün aksinebir işaret olmadığı sürece(anayol,tali yol gibi) sağ taraftaki araca ait olduğu,bizde ise uygulama her zaman aynı doğrultudaki yolda ilerleyen araç geçiş üstünlüğüne sahip eğer sağdaki araç düz ilerleyen bir yola çıkıyorsa bu kural işlemiyor illaki durup soldaki araç düz giden yolda ise soldaki araca yol vermek zorunda maazallah geçiş hakkı benim diye çıkıverse kaza hazır ve karşının savunması belli ben düz gidiyordum birden yola çıktın olacak,şimdilik aklıma gelenler bunlar ancak bunun gibi daha birçok bilinmeyen yada uygulamada olmayan kural var mesela birisi de yaya geçitlerinde(Trafik ışığı bulunmayan)geçiş üstünlüğünün yayaların hakkı olması,bu konularda sürücülerimiz hep sınıfta kalmakta.Acaba Trafikten sorumlu olan kurumlar bu konuda bişey yapamazlar mı mesela kuralların devamlı hastırlatıldığı afişler dönel kavşaklarda büyük levhalarla kuralların tekrar tekrar hatırlatılması gibi,inanın bizim ehliyetli sürücülerimiz bir avrupa ülkesi tarafından tekrar uygulamalı sınava tabi tutulsa, o direksiyonum sağlam diye caka satıp hızlı gitmeyi ustalık sananların yüzde doksanı ehliyet alamaz dökülür.Düşüncelerim şimdilik bu kadar herkese selam olsun Kazasız belasız ve kurallara riayet ederek sürüşler diliyorum.

• Okadar umutsuz bır vaka uzerıne konusuyorsun kı

ne desen boş arkadasım.

• herkes biliyorda uygulayan yok malesef
  • benim en çok uyuz olduğum şey adam hata yapıyor(kural ihlali)sonrada hatalı bizmişiz gibi utanmadan kornaya basıyor.
  • Ben 2 yıldır ehliyet sahibiyim geçtiğim hiçbir kavşakta kurallara uyulduğunu pek hatırlamıyorum
    Kavşakta herkes yola burnunu sokar ; artık kim merhamet gösterip durursa diğer taraftaki araçlar geçmeye başlar. Daha sonra arkandan sağlam bir korne yersin , önünden akan trafiğe zorla burnunu sokarsın . Artık geçiş hakkı senindir Büyük kavşaklarda kural böyle işliyor gibi . Sokak aralarında bu iş tamamen sağ duyuya kalmış . Eyvallahhhhh canım gözümm , sağolasınnn falan diyerek geçiyosunuz
  • Kurallara uymayan çok. Gereksiz yere korna çalanlar varya en çok ona sinir oluyorum. üstelik KIRMIZI da beklerken
  • istanbul trafiği = kurtlar vadisi Türkiye'nin asıl puslu ve karanlık vadisi bu trafik..oyunu kuralına göre oynican yoksa yerler adamı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.