Şimdi Ara

Trafik Cezası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şirketin kiralık aracı ile muayenesi olmadığı için ceza yedim, e devlete girince aracın plakası ile ceza gözüküyor ama benim ismim var, başıma bir iş gelir mi?

cezayı araca kesmiyorlar mı?

• Bende ters yöne girdim polis çevirdi direk ehliyete yazdı cezayı. Ekstra da 20 ceza puanı kitledi. Ceza size yazılmış hocam. Şirketiniz öderse öder. Ödemezse ceza size gibi gözüküyo. Benim ceza da e-devlette hem plaka hem de ehliyet gözüküyo daha ödemedim 124 lira olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler, benim suçum yokki pazartesi muhasebeden parayı alıp kiralama şirketine fatura etmelerini söyliyecegim
  • Geçmiş olsun öncelikle.Aracın muayenesinin olmaması aslında sürücünün bir kusuru değildir.(araç sahibi değilse).Fakat trafik cezası sürücüye kesiliyor.Doğal olarak da borç sizin borcunuz oluyor.Sizin yapacağınız şey öncelikle şirketinize durumu izah etmeniz daha sonra borcunuzu 15 gün içerisinde ödeyerek indirimden faydalanmak.Şirketiniz ise kiralama şirketinden ödenen miktarı talep etmesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wozniak

Cevap için teşekkürler, benim suçum yokki pazartesi muhasebeden parayı alıp kiralama şirketine fatura etmelerini söyliyecegim

kiralama şirketi kabul etmez çünkü aracın bakım muayene gibi sorumlukları sürücüye veya şirkete ait oluyor kendim de şirket aracı kullanıyorum ordan biliyorum ödemezler ücretini sigortadan ceza yemiş olsan kiralama şirketinin suçu olmuş olurdu diğerlerini senin takip etmen gerekiyor
  • Araç kiralık muayenesi yoksa suç bence sizin. Sanırım araç kamyonet ve yılda 1 kere muayenesi var. Otomobilin ilk 3 yıl muayene derdi yok çünkü. Bu durumda şirket aracı size teslim ettiyse sizin kiralama firmasını arayıp muayene geldiğini haber vermeniz ve aracı muayeneye götürmeniz gerekirdi. Bence bu yüzden suç sizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • senged kullanıcısına yanıt
    Merhaba araç binek i20, neden araç kiralıyoruz böyle bakımdır tekerdir vs gibi şeyler ile uğraşmamak için ruhsatı açıp kontrol edip muayenesi geldi aracın diyeceksem neden araç kiralıyorum? ayrıc şirkette 20 tane araç var hepsini not mu edeyim, yine de yorumun için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wozniak -- 13 Şubat 2018; 22:56:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.