Şimdi Ara

Trafik cezalarının artırılmasını öngören kanun teklifi TBMM İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Istanbul'da yaşayanlar bilir. Emniyet şeridini normal şerit gibi kullananların %50-60'ı magandalar iken (okumuş-cahil farketmiyor) gerisi resmi/kamu araçları.

ibretlik video izleyin :https://www.youtube.com/watch?v=8xZ1Dzcj-s8

• Birkaç sene önce polis Whatsapp trafik ihbar hattı bile açmıştı. Resimli, videolu ihbarlardan bile "kanun müsait değil" deyip ceza çıkmıyordu. Ancak uyarı gönderiyorlardı. Bir işe yaramayacaksa, kafaya maganda odunu yemeyi göze alıp ihbar etmek için zaman harcamanın ne anlamı var ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güler misin ağlar mısın?https://www.youtube.com/watch?v=-C-jxoWwXtA

• baycihan B kullanıcısına yanıt
    Bu senin dediğin bazılarının işine gelmez, ceza ile ek gelir, yüksek hız ile fazla benzin.

• Trafik cezaları ile büyüyen Türkiye : )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamlar enflasyon oranına göre yapılmış heralde...

• http://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-0860.pdf
    26. madde
    Trafik cezalarının artırılmasını öngören kanun teklifi TBMM İçişleri Komisyonu'nda kabul edildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 17 Ekim 2018; 13:32:54 >

• abartı egzos nedir allah aşkına ya? köklü bir geçmişe sahip abarth rally takımının sanayice karşılığını kullanmak nedir?

İşin şokunu çıkaranları ayırıyorum onlardan bende nefret ediyorum AMA bir ferrari nin, yada amerikan araçlarının egzos sesine gık edemeyip benim onların ses seviyesinin çok altında kalan, TÜV onaylı yaptığım modifiyeye ceza kesmek nedir? Bu işin standartı yok mu? Muayenede 200cm den 100db yi geçmeyecek şeklinde bir uygulama yapılır (bu birçok avrupa ülkesinde uygulanır. discoveryde tamirat tadilat izleyenler bilir) poliste bunun denetimini yapar olay biter. Eğer bu yasaksa ithalatını yasaklayın satışını yasaklayın. Adam iş kuracak, dışardan malzeme getirecek.ordan gümrük vergisi, dükkanından bi ton vergisi stopajı, satarken kdv sini alacaksın arabaya takılacak eeee ceza.hassi.... ordan derim ben o sisteme. yeni nesil sportif araçların tamamında spor moda geçince egzos sesi 4 katına çıkıyor. var mı ona ceza yazacak bir yiğit polis? kim bilir kimin yeğenidir diye yanaşmıyorlar bile. bu kuralların tamamı yandaş olmayanlara geçerli.yandaşlara sıkıntı yok zaten.

• İlk defa bir zam haberine sevinebildim nasıl ülkeyiz ya

• Txrboz kullanıcısına yanıt
    Zam kullanma kitapçığı da gönderelim mi? Keyifle okursun.

• Trafik cezaları keşke daha çok artsa o zaman kaza oranları düşer
  • Kafan pırıl pırıl canım gönder gelsin

• Sinyal vermeyenede ağır ceza versinler.

• Txrboz kullanıcısına yanıt
    117% zama sevinecek kadar pırıl değilim.

• Makas atıp canımıza kasteden gerizekalılara en büyük yaptırımların uygulanması gerek. Geçen malın biri boş yolda sağ şeritten giderken ben süratle gelip sol arkamdan sıyırtma geçti sırf zevk olsun diye. Bana vursa kendi bi şekilde kaçsa al başına belayı. Youtube instagram vs. bir sürü video var plakalar gözüküyor bunlara niye bir şey yapılmıyor?
  • hız sınırı konusunda çok samimi çok şereflilerse olur olmadık yerlerde 50km hız sınırı ve fotokapan düzenbazlığını sona erdirmeleri gerekiyor. %50 hız sınırını aşınca 1002TL para cezası kesilecekmiş e insan az utanır sıkılırya. kendi kafalarından kural belirledikleri yoldan 76 ile gittin diye 1000tl soyulmak kadar acı birşey olamaz.

• hız sınırı 3000tl,
    cep telefonu 2000tl olmalı. 235 lira nedir yahu hayatta vazgeçmem 235 lira için cep telefonu kullanmaktan. yiyeceğim yılda 1 ceza öder geçerim.
    drifte takmışlar kafayı 5000 liraymış.
    merdiven çıkarken sakız çiğneyemeyenler araba kullanırken telefonla uğraşıyor.

• Motorculara ceza yok mu? Yoksa motorculara verdiğim bireysel cezaya devam mı?

• 1.800.000₺ günlük saray masrafı, bunun neyle ödenmesini bekliyorsunuz, itibar için bunların yapılması şart
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.