Şimdi Ara

Trafik cezalarına af geliyor mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hacı , bu aralar bol bol ayran iç ayran...o da milli içki ne de olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 11 Mayıs 2021; 17:21:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

kötüymüş...

bu müeyyide senin ensende bozayı pişirmekte desene,

ikisi bi arada olmaz, ya arabaya tövbe ya alkole  

Alıntıları Göster
    Bu saatten sonra tüm taksiler emrime amade Masaya kurulacağım gün almıyorum anahtarı yanıma

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Hacı , bu aralar bol bol ayran iç ayran...o da milli içki ne de olsa.
    Sorma.. Bu yaştan sonra kanun kaçağı muamelesi görmek sarsıcı. 25 senedir ehliyetim var ilk defa yakalandim.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Tekrar af geliyor haber sitelerini takip edin isterseniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kadobay kullanıcısına yanıt
    Pandemi ile ilgili 2 mahkeme oldu. İlkinde iptal edildi. İkincisi daha üst mahkeme kanuna uygun buldu. Emsal karar var.

Trafik vergi vs seçime yakın faiz affı çıkıyor. Ana para ödeniyor. Peşin ödemede indirim yada taksit var.

Bir yakınımın cezaları 5 bine dayanmıştı afla yalnız bir cezası eski olmasına ragmen affa girmemişti 3 den az ödedik peşin. Banka vergi dönemi diye 3 taksit yapmıştı.

• Beyler trafik cezalarına tamamen sıfırlama şeklinde (ana para + faiz) hiç af geliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F43B8C5E5 -- 27 Mart 2022; 22:20:27 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bilen yok mu?

• The Division Bell kullanıcısına yanıt

hayırdır ilk seferde sadece ceza yok mu?

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Hayir 6 ay aliyorlar ehliyeti.

Geri alalı çok oldu zaten.

hay allah , ehliyeti mi bıraksam alkolü mü karar veremedim  geçmiş olsun dostum, olayın şerefine bir kadeh kaldırmak şart olmuştur 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 29 Mart 2022; 21:4:28 >
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    İkisini de bırakmana gerek yok. Alkol alacagin gun taksi kullan olsun bitsin

• Kendi affini kendin yaratacaksin. Baktin cezayi yedin. 1000-2000 ceza gelecek. 250 tl ye arabayi hanimin ustune yapicaksin ve cezayi odemeyeceksin. O da yerse tekrar plaka degistirip kendi ustune alacan. Ceza max 3 kata kadar zamlaniyor.

Misal 12 sene once yedigim 150 tllik ceza 450tl oldu duruyor.

Sonraki 500 tl lik ceza 1500 oldu duruyo. O zamanlar 500 tl ye elektrikli motosiklet vardi oyle dusunun. Simdi ayagimizdaki ayakkabi 1500 tl. Ölursem de cocugum oder. Ben odemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ben hanımı kullanıyorum şoför olarak daha ucuza geliyor 

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    Arabayı hanımın üstüne yapınca ceza silinmiyor diye biliyorum? Ceza er ya da geç af çıkana kadar duruyor? Hatta aracın üstüne ceza varken başkasına devrinde de sıkıntı çıkmıyor mu?

• Ceza gelmeden once yapacaksınız takası. misal radara girdiniz flaş patladı hop ertesi gün devir.

evet ceza silinmiyor ama aynı cezayı 10 sene sonra ödeyince bi oğle yemeği parasına tekabul ediyor.

arada faiz affı çıkıyor. o zaman ödemek çok daha keyifli olur çunku faiz siliniyor. ama ben o zaman da ödemiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Ceza gelmeden once yapacaksınız takası. misal radara girdiniz flaş patladı hop ertesi gün devir.

evet ceza silinmiyor ama aynı cezayı 10 sene sonra ödeyince bi oğle yemeği parasına tekabul ediyor.

arada faiz affı çıkıyor. o zaman ödemek çok daha keyifli olur çunku faiz siliniyor. ama ben o zaman da ödemiyorum..

Anladım. Peki aynı stratejiyi arabayı devretmeden uygulayamaz mıyız? Yani hanıma devretmenin faydası nedir bu durumda? Devredilse de edilmese de ceza duruyor ve iki türlü de ödemeyeceğiz veya yıllar sonra para pul olup faizine de af çıkınca ödeyeceksek arabayı neden devrediyoruz?

• Eger para pul olana kadar gececek surede araci satmaniz icap ederse cezayla satamazsiniz, muayneye giremezsiniz. Adiniza haciz dosyasi acilabilir. Vs vs. Sattiginiz aracta bunlari yapamiyorlar

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.