Şimdi Ara

Trafik cezalarına af geliyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şöyle bir link buldum bunu araştırırken:https://trafikkanunu.com/trafik-cezalarina-af-cikacak-mi-gelecek-mi/

• Cezalara bugüne kadar hiç af gelmedi, gelirse faizine af gelir, ana para yine tahsil edilir. Böyle bir durumda da bütün büyük haber sitelerinin ana sayfalarında görülür, tık almak için abuk subuk haberler yapan adı duyulmamış sitelerin herkesten önce duyurma ihtimali yok.

• Daha geçenlerde geldi faiz peşin ödemede silindi ana para ödendi sadece en az 1 sene gelmez

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2019 da yediğim tatlı bir ceza var bakalım nasıl tahsil edecekler  

• quote:

Orijinalden alıntı: Canbey96

Daha geçenlerde geldi faiz peşin ödemede silindi ana para ödendi sadece en az 1 sene gelmez

Hadi ya, kaçırdık.:(

• HondatugraL kullanıcısına yanıt
    Babamın 2009 yılından kalan cezası vardı ne haciz ne benzeri bir durum oldu geçenki afda ödedim ne olur ne olmaz diye

• valla 4 sene once caddebostandan arabamı çektiler.o zaman ceza 90 tl ydi suan faiziyle 270 tl olmuş.af bekliyorum gelmedi henüz

• BEYAZ PASSATLI PRENS kullanıcısına yanıt
    Hocam 4 senede benim hatırladığım 2 tane af geçti 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Canbey96

Hocam 4 senede benim hatırladığım 2 tane af geçti 😂

Hadi ya neyse bir dahaki sefere öderim artık 

• neden gelsin ?

• Her konuda oldugu gibi siradaki af icin de 2023 u beklemek gerekli diye dusunuyorum.

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

Devlete yeterince vergi ödediğimi düşündüğümden gittiği yere kadar ödemicem.

• tamamen silinme gibi bi af değil de zaten aylık gecikmeden dolayı her ay %5 gecikme faizi ile dağ gibi şişen trafik cezalarına, enflasyon farkı indirimi, borcu kapatma halinde %25 indirim gibi kolaylıklar sağlanıyo.Bunun dışında yapılandırma kapsamına alınarak taksit taksit ödeme kolaylığı sağlanıyo diye biliyorum.

Tamamen affedilmesi demek vergisini cezasını ödeyen vatandaşın devlet tarafından enayi yerine konması olur ki vatandaşın gözünde devletin iki paralık değeri olmaz.

eh zaman zaman birtakım ayrıcalıklılara benzer afların sağlandığı ile de devletin kimler tarafından yönetildiğini göstermekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

tamamen silinme gibi bi af değil de zaten aylık gecikmeden dolayı her ay %5 gecikme faizi ile dağ gibi şişen trafik cezalarına, enflasyon farkı indirimi, borcu kapatma halinde %25 indirim gibi kolaylıklar sağlanıyo.Bunun dışında yapılandırma kapsamına alınarak taksit taksit ödeme kolaylığı sağlanıyo diye biliyorum.

Tamamen affedilmesi demek vergisini cezasını ödeyen vatandaşın devlet tarafından enayi yerine konması olur ki vatandaşın gözünde devletin iki paralık değeri olmaz.

eh zaman zaman birtakım ayrıcalıklılara benzer afların sağlandığı ile de devletin kimler tarafından yönetildiğini göstermekte.

“Pandemi cezalarını ödemeyin

Yıllardır trafik cezalarını ve vergilerini günü gününe ödeyen bir enayinin sözlerine kulak verin!”

https://t24.com.tr/yazarlar/mehmet-y-yilmaz/pandemi-cezalarini-odemeyin,30890

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpw8 -- 11 Mayıs 2021; 14:19:24 >

• Cpw8 C kullanıcısına yanıt

kanuni dayanağı olan trafik cezaları ile kanuni dayanağı olmadan hıfzısıhha kurulu kararına binaen genelge ile dayatılan yasakların ihlalinde kesilen cezaları bir tutmak olsa olsa bilgisizliktir.

Edit:Geçenlerde bu konu ile ilgili kanuni düzenlemenin yapılması gerektiği ve yapılmadığı, dolayısıyla bi sulh ceza hakimliği tarafından emsal teşkil edecek karar verildiği yönünde tv programında tartışması geçmişti. O açıdan kanuniliği tartışmasız trafik cezaları ile şu an tartışmalı, genelgelerle çıkarılan yasaklar ve kesilen cezaların kanuniliği kıyaslanamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 11 Mayıs 2021; 15:31:11 >
  • Paradan ziyade ehliyetin siciline af getirsinler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Paradan ziyade ehliyetin siciline af getirsinler

çok mu kötü??  

• quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

çok mu kötü??  

Alıntıları Göster
    Alkolden var

5 sene icinde bidaha yakalanirsam bu sefer 2 sene el koyacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Alkolden var

5 sene icinde bidaha yakalanirsam bu sefer 2 sene el koyacaklar.

Alıntıları Göster

kötüymüş...

bu müeyyide senin ensende bozayı pişirmekte desene,

ikisi bi arada olmaz, ya arabaya tövbe ya alkole  

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.