Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canbotek

N14U için en son çıkan beta nedir?

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/38AEE9EC64F04C8DAF535DAD2483EB49Y
  • Modemini satmayı düşünen var mı? Türknet de adslden vdsle geçiş yapacagimda 2.el vdsl modem arıyorum.

• DSL-AC52U almayı düşünüyorum kullanan varmıdır ? Memnun mu ? kaç yıl götürür acaba ? Yada alternatif neler vardır maks 350₺ civarında
    DSL-N17U var o daha ucuz o mu bu mu tercih edilmelidir acaba ah Asus kafam karıştı sürüyle ürün çıkartmış aynı fiyat bandında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BitterliLokum -- 12 Mart 2017; 0:28:52 >
  • arkadaşlar, zyxel marka vdsl2 destekli modem kullanıyorum, cep telefonumdaki 3g bağlantı ile ip tv izlerken kopma yaşamıyorum ancak internet hızım yüksek olmasına rağmen evdeki internetimde iptv izlerken donma oluyor, sebebi nedir, asus marka modem alsam sorun düzelir mi, teşekkürler
  • Arkadaşlar selamlar;
    VDSL aboneliği için N16 veya tplink vr200 düşünüyorum,acaba bilmem gereken birşeyler varmı (sorunu vs) , n16 yı tavsiye edermisiniz? (antenleri değişiyor sanırım n16nın elimde 5dbi anten var) yoksa vr200 dahamı iyi?

Hali hazırda ttnet huawei hg655d vdsl modem var pek memnun değilim ama sorunsuz çalışıyor.Acaba N16 yerine router olarak Ac51u alsam daha fazlamı verim alırım? (özellikle wifi çekimi olarak)(ac kullanmıyorum) düşünceniz nelerdir acaba? siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XnetaS -- 14 Mart 2017; 1:8:22 >
  • Arkadaşlar fibere geçmek istiyorum fakat kullanıcı adıyla şifreyi vermiyorlar diye duydum bu bilgileri veren servis sağlayacılardan en iyileri hangileri? (TTNET altyapısı var sitede)
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Hocam ttnet fiber alırsanız zaten modem veriyorlar. Abone olmadan önce görüşün. Zyxel veriyolarsa modem almanıza gerek kalmaz. Gayet güzel modem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • XnetaS kullanıcısına yanıt
    Ederiz, alabilirsin.
  • N17U kullanıyorum Asus destek sayfasında son yayınlanan 1.1.2.2_34 numaralı firmware yüklenmiş durumda. Son zamanlarda modem loglarında aşağıdaki şekilde mesajlar çıkıyor. Mesajlardan anladığım kadarı ile romfile dosyası yenilendikten sonra DSL sinyalinin olduğu belirtilmiş. Hat değerlerini de aşağıda ekledim. Bu bir sorun mu yoksa normal bir durum mu?

2017-03-14 06:50:03 kernel: The number of cache node is 5
    2017-03-14 06:50:03 kernel: [restore_tmp_romfile, 151]restore file(/tmp/var/romfile.cfg)
    2017-03-14 06:50:03 kernel: [restore_tmp_romfile, 164]restore success.
    2017-03-14 06:50:03 kernel:
    2017-03-14 06:50:03 kernel: lanHost_read: Create node LanHost !
    2017-03-14 06:50:04 kernel: Link State: DSL link up.
    2017-03-14 06:50:04 kernel: Link State: PVC_8_0 logistic interface up.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Tilgin marka router veriyorlar sanırım ve o routerdan da başka bir routera geçemiyorsunuz sanıyorum belki onu bridge alıp mac klonlama ile olabilir galiba böyle bir yönlem deneniyordu ancak bu cihazda mı onu net hatırlamıyorum.
  • erh_tun E kullanıcısına yanıt
    Bu logu ticket olarak router içinden açın derim, bir restore çalıştırıyor. Hat değerlerinizde anormal bir durum yok snr margin düşük biraz o da genel hattın kalitesindendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Bu logu ticket olarak router içinden açın derim, bir restore çalıştırıyor. Hat değerlerinizde anormal bir durum yok snr margin düşük biraz o da genel hattın kalitesindendir.

Az önce modemi kapatıp açmıştım. Loglar silindi haliyle. Tekrar aynı durumla karşılaştığımda ticket olarak gönderirim.

Snr margin değeri gün içinde 18-23 arası değişiyor. Bir iki defa da 24 25 gördüğüm oldu. Bu normal diye düşünmüştüm. Şu anki hat değerlerim öncekiden daha iyi durumda.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

Evet, 15 altı genelde sıkıntı olabilir bir kanı var 8 ile de çalışan var, bana düşük gelen hat zayıflamanız iyi ancak snr biraz düşük gelmişti ama şu anda daha iyi. Çünkü daha yüksek hıza çıktığınızda örneğin 50 mbit gibi o değer daha da düşecek yani şu anda bir sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Evet, 15 altı genelde sıkıntı olabilir bir kanı var 8 ile de çalışan var, bana düşük gelen hat zayıflamanız iyi ancak snr biraz düşük gelmişti ama şu anda daha iyi. Çünkü daha yüksek hıza çıktığınızda örneğin 50 mbit gibi o değer daha da düşecek yani şu anda bir sorun yok.

Snr margin değeri gün içinde çok oynuyor. Daha önce bu kadar değişim olduğunu görmemiştim. Ya da farketmedim. Tam emin değilim. Sokaktaki kutuya 150 m mesafe var. Upload hızım otomatik olarak 3 Mbit e yükseldi. Upload SNR si o zaman 30 lara çıktı. Bakım dolayısıyla hattımda bir güncelleme falan gerekir mi acaba? Upload ı düzelteyim derken download kısmında bir sorun olmuş olabilir mi? Ttnet i arasaam böyle bir resetleme işlemi yaparlar mı?

Su anda yeterli geliyorsa oynamayın bence. Bina eski ise iç tesisat kablo cekmeye gidebilirsiniz ama dediğim gibi 22 oldukça iyi su anda.
  • Aynen öyle TR nin bu konuda ne kadar yetersiz olduğunu biliyoruz evinize sorunsuz net geliyorsa aman dokunmayın daha iyi olur diye ararsanız genellikle elinizdekini bile arayacak duruma düşersiniz çünkü altyapı yetmiyor daha çok yükseltmeyi deniyor hat kaldırmıyor haydi bir daha baştan stabil ayarları bulmaya çalış tabi bu arada sen kafayı yiyeceksin hız testlerinde çaresizce yeni testler yapacaksın. :)

• Arkadaşlar 4k ultra hd streaming ne demek?

Ben ac52u modelini hdd takayım 4k filmleri download masterla hdd ye yükleyip 801.11ac ile samsung 4k tv den izleyeyim diye düşünüyordum. Modemi aldım kutunun arkasında şöyle bir karşılaştırma grafiği var.

Fotoğrafı foruma yükleyemedim.
    http://hizliresim.com/W01RVL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HCan35 -- 14 Mart 2017; 19:22:35 >
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Bina 3 seneliik. Tesisatta sorun olacağını sanmıyorum.

quote:

Aynen öyle TR nin bu konuda ne kadar yetersiz olduğunu biliyoruz evinize sorunsuz net geliyorsa aman dokunmayın daha iyi olur diye ararsanız genellikle elinizdekini bile arayacak duruma düşersiniz çünkü altyapı yetmiyor daha çok yükseltmeyi deniyor hat kaldırmıyor haydi bir daha baştan stabil ayarları bulmaya çalış tabi bu arada sen kafayı yiyeceksin hız testlerinde çaresizce yeni testler yapacaksın. :)

@MühendisMurat

Doğru fazla kurcalamamak lazım :)
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler,bir soru daha sormak isterim. Acaba n16 wan modunda kullanılırken (fiber hatta) bandwidth limitleme çalışıyor mu? Bazı modemlerde sadece modem(adsl-vdsl) modunda o özellik çalışıyor o yüzden soruyorum?
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.