Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (4390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.326
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43884389439043914392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • corsair 760T kullanıyorum... şaheser mübarek
    webden al dan 600 e filan aldıydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: :S

Hocam ücret istelerse üsteleyin amazondan alın deyin. Onlar ilk başta sizden almaya çalışacaklar ama üsteleyince iş değişiyor. Zaten ne alırsak alalım takılıyor gümrüğe dhl ile. 3 güne gelecek ürün sayelerinde 2 gün gümrükte yatıpda geliyor. Gerçi sayelerinde mi ? gümrükçülerin yüzünde mi ? orası merak konusu.

Zaten bayan kendi ağzıyla söyledi şuan 82$ gümrük altında diye. Mantık çerçevesinde düşünüldüğü zaman zaten benden gümrük vergisi almalarını gerektirecek yasal bir durum yok ortada. Hoş mantık dan bahsediyoruz ülkenin bir çok mecrasında işler bu şekilde yürümüyor ama iş dediğiniz seviyelere geldiği zaman da üsteleyip ücret vermeyi kabul etmeyeceğim.

En çok da merak ettiğim I-parcel ile gelince 200$ lık üründe bile vergi almıyorlar 2 ay içinde geri yatıyor fakat DHL ile gümrük altında bile sorun çıkarıyorlar. İlginç.

• quote:

Orijinalden alıntı: root-

quote:

Orijinalden alıntı: :S

Noctua nf-f12 öneririm fakat normal olanları alırsanız performans kaybı yaşarsınız ama lna adaptörü ile süper sessiz olur . iPPC 2000 alırsanız stok fanlar kadar performans alırsınız fakat yine ses yapar fanlar.

ledli almayı düşünüyorum. o civarlardaki ürünlerde pek yok. heralde corsair af serisi yada thermaltake riing almak zorunda kalıcam

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: root-

quote:

Orijinalden alinti: :S

Noctua nf-f12 öneririm fakat normal olanlari alirsaniz performans kaybi yasarsiniz ama lna adaptörü ile süper sessiz olur . iPPC 2000 alirsaniz stok fanlar kadar performans alirsiniz fakat yine ses yapar fanlar.

ledli almayi düsünüyorum. o civarlardaki ürünlerde pek yok. heralde corsair af serisi yada thermaltake riing almak zorunda kalicam

Corsair AF (Air Flow) serisi radyatör üzerinde kullanim için uygun degil, daha çok kasa fani olarak kullaniliyor.. SP (Static Pressure) serisine bakmanizi tavsiye ederim.

Ben de H100i v2 siparisi verdim ancak henüz gelmedi. Stok fanlar asiri gürültülü gelirse SP120 Quiet Edition fanlardan almayi planliyorum.

http://smile.amazon.com/dp/B007RESFR2/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristam -- 7 Mart 2016; 16:44:44 >

• Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    DHL'in gönderdiği ilk mailde genelde Amazon'un konşimentolu faturası (Commercial Invoice) da oluyor. Konşimentolu faturada Carrier Service Code DTP gözüküyor ise bu göndericinin yani Amazon'un her türlü gümrük vergisi ve masraflarını üstlendiği anlamına gelir. DTP'nin açılımı da zaten "Duties & Taxes Paid" yani "Masraflar & Vergiler Ödenmiş" oluyor. Bu terim keyfiliği olmayan son derecek kesin ticari bir terimdir ve DHL'in sözlüğünde de yer alır.

http://www.dhl.hu/content/dam/downloads/hu/express/hu/shipping/customs_clearance_forms/incoterms_definition_hu_en.pdf

Amazon Türkiye'ye mal gönderirken sizden vergiyi kessin veya kesmesin, o konşimentoya DTP ibaresini yazdırdıysa oluşacak her türlü masraf gönderici olarak Amazon'a aittir. Dolayısı ile DHL'in bu masrafları alcıya bulaşmadan Amazon'a rücu etmesi gerekir ama DHL büyük ihtimalle kolayından kimi yakalarsa masrafları hemen alıp işin içinden çıkmak istiyor. Dediğim gibi DTP gönderinin vergi / masraf muhatabı göndericidir. DHL'e "neden DTP gönderinin masraf ve vergisini alıcıdan istedikleri" sorulunca verecekleri cevabı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Şu adrese de bakarsanız DHL zaten standard prosedür olarak bu tür masrafları göndericiden alıyor.

http://gumruk.dhl.com.tr/Kategori3.asp

Eğer konşimentolu faturada bu ibareyi görüyorsanız bu ibare üzerinden DHL'in üzerine gidin, eğer DHL konşimentolu fatura olmadan böyle bir talepte bulunuyorsa da muhakkak DHL'den önce konşimentolu faturayı isteyin. Malın alıcısı olarak bu belgeyi size göndermek zorundalar. Konşimentolu faturayı görmeden de DHL'in taleplerini kabul etmemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parhelion -- 7 Mart 2016; 16:49:59 >

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    tamamdır çok teşekkürler.
  • lori2 kullanıcısına yanıt
    Buyur dostum cüzdan sığıyor
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• freshmind kullanıcısına yanıt
    hocam bi kulaklık onerırmısın yuksrk db ve temiz ses veren

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tristam T kullanıcısına yanıt
    Onlarda da gene seçim derdi var.

• Kraken mi iyi cloud 2 mi

Cloud 2 yi satıp kraken mi almalı

Daha önce kulaklık vb almadım
    İlk kez alıyorum almışken iyi bir şey alayım diye düşünüyorum
    Müzik dinlemek te isterim
    Xbox ta oyun oynarken de kullanılacak
    Pc de az kullanılcak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SliTheRiNN S kullanıcısına yanıt
    cd/dvd sürücüsü kullanıyordum ama S340 ın tasarımına hayran kaldım belki cd/dvd sürücüsünü kullanmam onun yerine harici kullanırım. S340 mavi cidden çok güzel ve minimal.Çok teşekkür ederim.
  • SliTheRiNN S kullanıcısına yanıt
    aynn arka tarafa takmak ıcın ıste kasanın ustunde fan yerlerı yok h101 v2 al dıolar am aonun ıcınde kasanın on tarafında 2 fan var ama borular yetısırmı dıye tereddutte kaldım
  • terumikami T kullanıcısına yanıt
    bilek desteği demek. strafe'de sadece rgb modelinde var.

• dırek ole yazınca yarım cı olurlarmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Kraken mi iyi cloud 2 mi

Cloud 2 yi satıp kraken mi almalı

Daha önce kulaklık vb almadım
    İlk kez alıyorum almışken iyi bir şey alayım diye düşünüyorum
    Müzik dinlemek te isterim
    Xbox ta oyun oynarken de kullanılacak
    Pc de az kullanılcak

Son sayfaları okuyun özel cevap beklemeyin çok şeyler yazıldı çünkü.

• arkadaslar amazondan sipariş verdiğim hdd herhangi bir sorun olmadan elime ulaştı.kargo ucretiyle beraber 86.55 dolar. sipariş verdiğim tarih 19 şubat,elime ulaştığı tarih 4 mart.konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonham55 -- 7 Mart 2016; 18:28:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nocolf

cd/dvd sürücüsü kullanıyordum ama S340 ın tasarımına hayran kaldım belki cd/dvd sürücüsünü kullanmam onun yerine harici kullanırım. S340 mavi cidden çok güzel ve minimal.Çok teşekkür ederim.

Bende s340 öneirrim fiyatına göre oldukça üstün. Çağdışı 5.25 yuvalarının olmamasıda en büyük artısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonham55

arkadaslar amazondan sipariş verdiğim hdd herhangi bir sorun olmadan elime ulaştı.kargo ucretiyle beraber 86.55 dolar. sipariş verdiğim tarih 19 nisan,elime ulaştığı tarih 4 mart.konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

Doğru tercih iyi fiyat..
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

• bonham55 B kullanıcısına yanıt
    19 nisan 4 mart mı?
  • Beyler Amazondan R9 380x getirteceğim sizce bozulma olasılığı var mıdır Tr den mi alınmalı kararsız kaldım..
  • Arkadaşlar harici harddisk almak istiyorum tavsiyesi olan var mıdır?

edit:1 tb lik ucuz bir model düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 7 Mart 2016; 18:11:12 >
  • 
Sayfa: önceki 43884389439043914392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.