Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12708. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.695
Favori
13.895.033
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Teşekkürler hocam cevap için. Çok saçma bir hareket olmuş amazonun yaptığı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadun89 S kullanıcısına yanıt
    amazon a özel değil bir çok yer bu şekilde işlem yapıyor neden bilmiyorum.
  • Merhaba.
    https://www.amazon.de/gp/product/B06XKRN5HW/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF
    Bu ürünü sipariş versem acaba ekstra gümrük masrafı çıkar mı ?
    Kuponla almış çünkü arkadaş. Ürünün gerçek ederi yani gümrükten geçerken ki fiyatı belli kupon bu ürünün ederini düşürmez. Kuponu gift card gibi düşünün. 50 euroluk ürünü 50 euro gift cardla alırsan gümrük vergisi verirsin yine çünkü gümrükte fatura değeri işlem görür kupon fatura değerini değiştirmez sadece sizin ödediğiniz ücreti değiştirir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuponla almak gümrük bedelini değiştirmez ki. Öyle olsa hediyelerden gümrük alınmazdı hiç. Sizin cebinizden az para çıktı ya da hiç çıkmadı diye vergi değişmiyor. Ürünün faturası ve hatta piyasa değeri önemli devlet nezdinde. Garantiye gidip değişen parçalarda bile çatır çatır fatura üzerinden gümrük vergisini alıyorlar.
  • Farpoint VR + PS VR-Ziel-Controller [PSVR] sipariş vermek istiyorum.
    Ürünün toplam maliyeti EUR 95,99. kargo bedava.
    Fakat EUR 14,52 İthalat Ücreti Depozitosu çıkıyor. Acaba sipariş versem ürün gümrüğe geldiğinde ekstra ücret çıkar mı ?
  • Amazondan.com dan laptop almayi dusunuyorum ama satici amazon degil. Gonderici amazon. Vergiyi falan bastan aliyor ve 1000 dolar alti. Herhangi bir sorun yasar miyim acaba ? :) saygilar.

• The Mühendis kullanıcısına yanıt
    Kupon 5dolardı Lightening deal 20dolar. 50den 25e o şekilde inmişti..

2000 dolardan indirimle 500dolara düşen bir ürün düşünün, hangi fiyattan gümrük ödersiniz? Bu adam bana 500den sattıysa o ürünün ederi o demektir.. Kuponları hariç tutuyorum ona kabul da indirime girmiş bir üründe ilk fiyatı Anlamsız geliyor. Öyle veya böyle deal ile adam bana ürünü 30dolardan vermiş ilk fiyatından kime ne?

• Siparişi verdim bakalım EUR 95,18 görünüyor. Ben bu işi anlamadım. Ürün zaten EUR 95,18 fakat sipariş verdikten sonra her ne hikmetse ürünün fiyatı 80,66 euro , İthalat Ücreti Depozitosu EUR 14,52 ile toplam 95,18 euro oldu.
  • frenzy kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı çıkmaz.Amazon,Almanya'da alınan vergiyi kesiyor üründen TR vergisini ekliyor.Yani elektronik ürünün vergisi %18 ise iki ülkede de aynı fiyata almış oluyorsunuz
  • Arkadaşlar ben amazon dan bir ürün sipariş vermek istiyorum ama kredi kartı kullanmıyorum banka kartı ile almak istiyorum 2 3 banka kartı denedim ama biraz zaman geçtikten sonra ödeme yönteminizi değiştirin gibi bir uyarı alıyorum. Amazon dan banka kartı ile alışveriş yapabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurkarakaya

Sıkıntı çıkmaz.Amazon,Almanya'da alınan vergiyi kesiyor üründen TR vergisini ekliyor.Yani elektronik ürünün vergisi %18 ise iki ülkede de aynı fiyata almış oluyorsunuz

Anladım hocam cevap için teşekkür ederim. Ama ülkemizde bu ürün fiyatı en ucuzu satın aldığım fiyattan daha fazla. Benim endişem gümrük vergisi olarak kesilen 14 euro dan daha fazla gümrük ücreti talep edip etmeyecekleri.
    Faturada ne yazıyor o önemli hocam. Burda amazon değil gümrüğe kalıyor o işlem. Gümrükten geçerken pakette o faturada 50 dolar yazıyosa 50 dolarlık işlem yapılır. Yok 25 dolar yazıyo ve gümrük vergi çıkardıysa gümrükle halledilebilir amazonun vergi iadesi olup da ödemeyeceğini sanmıyorum.

• Arkadaşlar bu netgear D7000 modem burda kullanılabilir demi sıkıntı olmaz?

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00ZUDFA8E

• serdarix S kullanıcısına yanıt
    konu .de olunca sıkıntı çıkabiliyor genellikle zaten, bunu bilerek alışveriş yapmanız gerekirdi
    ne yazık ki o parayı hiçbir şekilde alamazsınız hocam, ürünü satın alırken gümrük vs. göstermesi gerekiyor. geri gelmesini pek beklemeyin bu bilgilerden sonra.
  • Amazon.de 37 Euro gift var hesabımda
    Logitech hoparlor bakıyorum ama gelmiyor TR ye
    Bir de ilk sayfadaki ürünler nereye kayboldu.
    Bayadir girmiyorum konuya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 15 Şubat 2018; 1:3:28 >
  • beyler bu ne demek ? geçmişmi gümrükten ?

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]
    TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: sekobaba

Yavaş kargo mu gümrükte daha az problem çıkarır yoksa hızlı mi ? Drone sipariş verdim de

yavaş daha az sıkıntı çıkarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

Amazon.de 37 Euro gift var hesabımda
    Logitech hoparlor bakıyorum ama gelmiyor TR ye
    Bir de ilk sayfadaki ürünler nereye kayboldu.
    Bayadir girmiyorum konuya..

Logitech hoparlör almayın.

Creative Gigaworks T20 (link vermiyorum amazonda aratın çıkacaktır.)

Bunu alın ben 60 euro iken almıştım şuanki fiyatı da fena değil.
    Kalite olarak çok iyi bir hoparlördür googledan aratabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi one1r -- 15 Şubat 2018; 11:8:57 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.