Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (12689. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
260.706
Cevap
2.701
Favori
13.892.258
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
    iki üründe sold by amazon'du.
  • De sipariş

8 Ocak sipariş

9 Ocak Kargolama

12 Ocak teslim

Mng daha iyi oldu sanki. Takip şuanlık biraz sıkıntı. Ama hızlı gelmesi iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şu kahve makinasını almak istiyorum sizce bir sıkıntı olmadan gelir mi?

Gaggia RI8427/11 Gran Prestige Siebträger aus Edelstahl mit Panarello, 15 bar Druck, Silberhttps://www.amazon.de/dp/B00U1CCFTG/ref=cm_sw_r_cp_apa_vZjwAbAAJT0BG

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KalemKolik kullanıcısına yanıt
    Neden öyle söylediler bilmiyorum. Gönderdiğim paketin takip numarasını istediler, gümrükten geçtiği gördüklerinde hemen para iadesi yaptılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 31 Ocak 2020; 17:37:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon.com ve amazon.de vergiyi neden çok uçuk bir şekilde hesaplıyor? Avrupa için %18, diğerleri için %20 diye biliyorum. Biri 250 dolarlık ürüne 110 dolar, diğeri 168 euroluk ürüne 69 euro vergi hesaplıyor.
  • Gringo_ kullanıcısına yanıt
    Fazla alınan vergi 1.5-2 ay sonra iade edilir. Ancak ürünü hediye kartı/bakiye ile satın aldıysanız fazla alınan vergi Amazon hesabınıza bakiye olarak yüklenir. Kredi kartına iade edilmesini istiyorsanız ürünü kredi kartı ile satın alın.

• geçen hafta amazon.de den yazıcı aldım , ucretsiz kargo ile geldiğinen iparcell e verdiler 5 inde kargo çıktı araya haftasonu girdi 11 inde bana teslim edildi yurt ici kargo tarafından

çok nadir siparişlerimde sorun yaşıyorum
  • amazon.de üzerinden ryzen 3 1200 almayı planlıyorum. import fee dahil 103 euro ya geliyor. Güncel kurdan hesapladığımda burada ki fiyatlardan yaklaşık 60-70 lira ucuz görünüyor. euro ödemeyi seçersem kur dönüşümü sırasında çok zarar uğrar mıyım acaba? okudugum kadarıyla mesai saatlerinde alışveriş yapanlardan bile gece 1 gibi piyasalar kapalıyken yüksek kurdan para çekildiği olmuş. bunun önüne nasıl geçilebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daniel_wellington

Ben şu kahve makinasını almak istiyorum sizce bir sıkıntı olmadan gelir mi?

Gaggia RI8427/11 Gran Prestige Siebträger aus Edelstahl mit Panarello, 15 bar Druck, Silberhttps://www.amazon.de/dp/B00U1CCFTG/ref=cm_sw_r_cp_apa_vZjwAbAAJT0BG

Türkiyeye teslim yapılamıyor yazıyor malesef.

• kabune kullanıcısına yanıt
    Satıcılardan amazonu seçip bir daha bakar mısınız? Amazonu seçince o uyarı kalkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • artık amazon.de den psu alınmıyor mu ne kadar psu baktıysam hep türkiyeye gönderilmiyor yazıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daniel_wellington

Satıcılardan amazonu seçip bir daha bakar mısınız? Amazonu seçince o uyarı kalkıyor.

Çok pardon.şimdi farkettim;doğru söylüyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetsu

amazon.de üzerinden ryzen 3 1200 almayı planlıyorum. import fee dahil 103 euro ya geliyor. Güncel kurdan hesapladığımda burada ki fiyatlardan yaklaşık 60-70 lira ucuz görünüyor. euro ödemeyi seçersem kur dönüşümü sırasında çok zarar uğrar mıyım acaba? okudugum kadarıyla mesai saatlerinde alışveriş yapanlardan bile gece 1 gibi piyasalar kapalıyken yüksek kurdan para çekildiği olmuş. bunun önüne nasıl geçilebilir?

Daha önceki sorulardan ve kendim araştırdığım kadarıyla zaten eğer amazon.de den sipariş veriyorsak ödeme tipini mutlaka euro;eğer amazon.com dan sipariş veriyorsak da dolar seçmemiz gerekiyormuş;aksi halde amazon kendisi kuru hesapladığından abuk subuk rakamlar ortaya çıkıyormuş.
    Bu durumda yani amazon.de de ödeme tipini euro seçtiğimizde kullandığımız k.kartının bankası çok küçük bir kur farkı oluşturabiliyormuş.Atıyorum güncel kur 3,50 tl iken bankamız o alışverişimizi 3,55 tl den hesaplayıp ekstremize yansıtıyormuş.Eğer bu bankanın oluşturduğu küçük kur farkından da etkilenmek istemiyorsak bankayı arayıp ben bu alışverişimi euro olarak olarak ödemek istiyorum tl ye çevirmeyin diyip;kenardaki euro muzdan bankaya ödeme de yapabiliyormuşuz.

Benim bildiğim bu;yanlışım varsa zaten arkadaşlar düzeltirler.

• Arkadaslar i parcel ile gelen kargom pts de 6 gundur ucakta gozukuyor , ayni sorunu yasayan var mi?

• Telegram grubunun davet linki olan varsa atabilir mi?

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı kullanıyorsan ürün kargolanmadan parayı çekmezler. Sadece provizyonda bekletirler. İptal edince bu provizyondaki para 7-10 gün içinde kendi kendine silinir. Ancak ininal, enpara vs. gibi ödeme yöntemlerinde provizyon işleri biraz değişik oluyor. Bu durumda bankanı aramanı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: zetsu

amazon.de üzerinden ryzen 3 1200 almayı planlıyorum. import fee dahil 103 euro ya geliyor. Güncel kurdan hesapladığımda burada ki fiyatlardan yaklaşık 60-70 lira ucuz görünüyor. euro ödemeyi seçersem kur dönüşümü sırasında çok zarar uğrar mıyım acaba? okudugum kadarıyla mesai saatlerinde alışveriş yapanlardan bile gece 1 gibi piyasalar kapalıyken yüksek kurdan para çekildiği olmuş. bunun önüne nasıl geçilebilir?

Ürünün bedelini satış kuruyla çarparak hesaplama. Bankalar kur farkı + komisyon alıyor. 100€'nun karşılığı 457 TL diye hesaplarken ekstrede 480-485 TL görürsen hiç şaşırma. Bankaların mesai saatleri dışında yüksek kurdan çekim yaptığı doğru ancak Amazon'un parayı ne zaman çekeceği belli olmuyor. Kur farkından etkilenmemek için bankanı arayarak döviz hesap özeti (Döviz Ekstre) talep etmen gerekiyor.

• Armag3d0N ve kabune cevaplarınız için teşekkür ederim. alışverişi enpara banka kartımla yapmayı planlıyordum ama sizin verdiğiniz bilgiler üzere aradığımda döviz ödemesi seçeneği olmadığını, euroyu önce dolara sonra doları da tl ye çevirip komisyon ekledikten sonra yansıttıklarını söylediler. 0.50 birim kur farkı üzerine 2% komisyon eklendikten sonra ki bu komisyon daha fazla da olabilir sanırım pek bir avantajı kalmıyor. Dün 530-550 arasındayken bugün 490 -500 aralığına düşmüş baktığım işlemci türk satıcılarında. 10 gün önce de 465 civarıydı nasıl bu kadar oynak olabilir aklım pek kesmedi ama yurtiçinden alacağım sanırım.
  • Merhaba,
    Arkadaşlar şuanda gift kart alımına herhangi bir bakiye hediyesi oluyor mu ? Amazon.de de ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.