Şimdi Ara

Tr'de ilk ve tek Ücretsiz Delid Sayfası / 1700 Soket Eklendi 27.03.2023 Günceldir (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
27
Favori
23.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatih5343

arkadaş ile buluştuk. 6700k işlemcime delid yaptık. kendisi çok kral adam,mütevazı,tertemiz bir insan.

bu arada kendi isteğiyle forum üyeliğini sildirmiş bulunmakta, açtığı konudaki tartışma sebebiyle ceza yemiş hakaret sebebiyle.

bazı üyelerin iyilik yapması diğer üyelere batıyor sanırsam :) neyse..

sonuç olarak boşta 30 derece olan işlemci 19 derece,yükte 50-55 derece oluyor.

çay tabağında intel yazıyor sandım

• Merhaba 9900k lehimli değil mi ihs siz kullanımla stok halde kaç derece fark oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wolwes kullanıcısına yanıt
    Merhabalar 10derece min. fark var hocam
  • nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    Baya etki ediyormuş peki ihs siz kullanmak için özel bir kit veya blok gerekiyor mu bende kf modelini 5.2 de kullanıyorum 360lık aio ile sıcaklıktan yana sorun yok ama ihs siz sıcaklıklar bu kadar düşüyorsa belki bende ihsyi söküp düşen sıcaklıkla beraber 5.3-5.4 e zorlamayı düşünüyorum değer mi ki? Bu arada yaptığınız işi takdir ediyorum çok değerli bir insansınız keşke istanbulda olsaydım tanışma fırsatım olsaydı.

Çok teşekkür ederim baya faydalı bir braket belki bende sipariş edebilirim.

hocam arzu edersen yardımcı olurum ürünün kargo ve vergisiz fiyatına ayarlarız bende fazla var alcaksanız bir daha kargo vergi ödemeyin.
    Olur hocam alacağım zaman sizinle özelden irtibata geçeyim,şu çekirdek üzerinden lehim kalıntılarını temizleme mevzusu aklıma takıldı uygulama videolarına bakıyordum biraz tehlikeli göründü gözüme.
    Delid işlemi en kolayı tarafı lrhimi kazıma islemine gerek yok direkt bunu sürüp 2 dk bekliyoaun sonra temizliyorsun

https://rockitcool.myshopify.com/collections/9th-gen-cpu/products/quicksilver-solder-remover

https://www.youtube.com/watch?v=qcmnMmccU2c&feature=youtu.be

Bu çözücü yöntemi çok daha mantıklıymış hocam ben der8auer'in uygulama yöntemini izledim.
    https://www.youtube.com/watch?v=-LecJjk-LrI&feature=youtu.be

razor blade ile girişiyo benim elimin ayarı pek yoktur silikondan bir parça alırım valla kalır 4 çekirdek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 30 Ağustos 2019; 14:43:48 >
    ama yinede 10 derece için işlemciyi açmaya gerek yok hocam
  • İstanbulun neresindesiniz hocam 8700k işlemcim için ciddi ciddi düşünüyorum. Yanlış anlamayın elimde patlamasındada korkmuyor değilim

• -Rusher- kullanıcısına yanıt
    O korkuyla yaşıyosan gelme hocam zaten , arzu edersen parayla yapan kişilerde var olmadı onlara yaptır, 5Ghz kullanmayacaksan zaten gereksiz bir işlem. İyi akşamlar dilerim

Bütün laptopların için zaten bu şekilde. Soğutucu ve işlemci arasında herhangi bir koruyucu yok. Direkt işlemciye temas ediyor. Aynı şekilde yine laptoplarda ve kasalarımızda kullandığımız ekran kartlarında da koruyucu yok. Soğutucu direkt gpu'ya temas ediyor. Likit yerine normal macun sürülerek de güzel sonuç alınabilir.
  • 9900K kapağını sökünce kapaktaki lehimi "Quicksilver - Solder Remover " bu malzeme olmada temizlememiz mümkün mü?
    gerek cpu kapaktaki lehim olsun gerek çekirdek üzerindeki kalanları tiner vs temizlenebilir mi?
  • Hocam kendi işlemcime delid yapıcam fakat sıvı metal mevcut değil.
    En uygun nereden temin edebilirim özelden bilgi verirmisiniz
  • Emreknylmz E kullanıcısına yanıt
    Amazon.com hocam

15 dolar civari nano dan alir beklerim onun yerine. Teşekkür cevabiniz için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emreknylmz E kullanıcısına yanıt
    Ben 20-30 tane toplu aldığım için fiyatlar bedir bilmiyorum şuan ama nano ucuzsa tabiki tercih edilebilir

• k olmayan 6700 için yapmaya gerek var mı hocam? hiç düz 6700 ile gelen oldu mu yanınıza?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.