Şimdi Ara

Tr'de ilk ve tek Ücretsiz Delid Sayfası / 1700 Soket Eklendi 27.03.2023 Günceldir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
28
Favori
23.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • delidli ve delidsiz ısı farkı ortalama yüzde kaç oluyor?
  • juninhotr J kullanıcısına yanıt
    İnternette bu konuyla ilgili deli gibi inceleme video var bak istersen hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juninhotr

delidli ve delidsiz ısı farkı ortalama yüzde kaç oluyor?
    12-18 arası diyebiliriz düzgün yapılırsa.

• nothingtodeclare kullanıcısına yanıt
    var tabi hocam da önemli olan buradaki sonuçların ne olduğu
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Hocam dometesin 8 tl oldugu bu donemde bu isi ucretsiz yapmaniz gercekten inanilmaz; bende istanbuldayim 4790k var 4.4 ghz de bf1 de 80 derecelere vuruyor; acaba hala yapiyormusunuz delid islemini

• donsuzfare D kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olalım hocam ayıpsınz buyrun

• bu işlemin yapılabileceği bir işlemciye maalesef sahip değilim (hala Q6600e sahip bir sistem kullanıyorum) forumda gezerken konuyu gördüm ve bu zamanda böyle bir işe vakit ayırıp insanlara yardımcı olduğunuzu görünce teşekkür etmek istedim. (Konu hakkında bilgim yoktu birkaç video izledim,etkili bir işlem olduğu kesin)
  • Tekrar merhaba dünyanın en güzel insanı Amazon indiriminden 8600k ve phobya likit metal aldım İzmir tarafına yolun düşer mi hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 17 Kasım 2018; 22:59:35 >
  • Hocam İstanbul'da isen bizim içinde delid yapar mısın ?

• Splayer93 S kullanıcısına yanıt
    Üsküdardayımm hocam uyarsa 31 i beklerim

• Hala bu işi yapmanız çok güzel. Tebrik etmek istedim sizi. Allah işinizi rast getirsin.
  • 30 u uyarsa iyi olur ama yok diyorsan 31 i akşam müsat misin ? 4 te işten gelirim. Avrupa yakasında oturuyorum 6 yı geçer benim oraya gelmem.

• Hocam 6600K işlemcimi imzamdaki şekilde günlük kullanabiliyorum.

Bu durumda Prime95 v26.6 SmallFFT testinde 85°C'ye ulaşıyor. 1.50V civarı voltajla ve LLC8 ayarla 5025MHz'te de açılıyor ama o zaman da bir çekirdek 100°C'yi buluyor.

Şu an yine de daha serin çalışması için 4.8GHz'te ve 1.31V LLC8 olarak ayarladım. Bu durumda oyunlarda 50°C civarlarında ve Prime95 v26.6 SmallFFT testinde de 65°C-70°C civarlarında.

Delid ile bu sıcaklıkları ne kadar aşağı çekebiliriz? Bir öngörünüz var mı?
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    DüZgün ve sağlıklı bir delid yapıldığında 15C-20C arası ısı kaybı yakalanmakta hocam
    Ama unutmayın ki işlemcinizi garanti dışı bırakan bir işlemdir

• Dm yazın hocam tarih ve saat kararlaştırırız uyan günlere ve saate

• Selamlar dostlar elimde amerikadan getirdiğim Thermal Grizzly Conductaout diye sıvı metal var.sanırım delid işlemlerinde kullanılıyor.ben bu ürünü düzgünce sürerek termal macun yerine kullansam olur mu ?
  • Sıvı metal içerisinde Gallium var ise aluminyum ile temas edince tepkimeye giriyordu diye hatırlıyorum. Soğutucunuzun tabanında aluminyum varsa aşındırabilir. Bakır ile kullanınca da çıkması zor büyük siyah bir leke bırakıyormuş. Termal macundan şaşmamak lazım gibi duruyor.
  • negromancer kullanıcısına yanıt
    Tr'de ilk ve tek Ücretsiz Delid Sayfası / 1700 Soket Eklendi 27.03.2023 Günceldir

Ürün bu youtube da kullananlar var tiske etmeye değermi
    sanmıyorum ama :) bu arada sıvı soğutucum var bakır plakalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.