Şimdi Ara

TP-Link W8960N Resimli İnceleme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
0
Favori
40.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karmaşık

pardon ya, başka bir sorun yaşamıştım wireless ta internet var iken kablolu da yok gözüküyordu ehternet kablosunu değiştirerek çözmüştüm onunla karıştı uzun süre sorun meşgul etmişti, modemle ilgili soru gelince o soru sandın. önceki firmware versiyonuna dönerek çözmüştüm daha sonraları tekrar ileri sürüm versiyon firmware dönünce de sorun çıkarmamıştı, tam olarak neden olduğunu ve nasıl çözdüğümü de ben de anlamadım, farklı firmware yükleyerek dene, modem ayarlarını tekrardan yapmam gerekecek kullanıcı ve şifreni tekrar gireceksin.

firmware güncelledim,ayarları sıfırladım.çare olmadı. usb wireless alıcıyı bilgisayara takınca snr değerleri 6 ya geriliyor o yüzden hat kopuyor.modemi kurcalarken değerleri rast gele gördüm. ethernet ile bağlanınca değerler 11 civarı. bu neden oluyor onu anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

quote:

pardon ya, başka bir sorun yaşamıştım wireless ta internet var iken kablolu da yok gözüküyordu ehternet kablosunu değiştirerek çözmüştüm onunla karıştı uzun süre sorun meşgul etmişti, modemle ilgili soru gelince o soru sandın. önceki firmware versiyonuna dönerek çözmüştüm daha sonraları tekrar ileri sürüm versiyon firmware dönünce de sorun çıkarmamıştı, tam olarak neden olduğunu ve nasıl çözdüğümü de ben de anlamadım, farklı firmware yükleyerek dene, modem ayarlarını tekrardan yapmam gerekecek kullanıcı ve şifreni tekrar gireceksin.

firmware güncelledim,ayarları sıfırladım.çare olmadı. usb wireless alıcıyı bilgisayara takınca snr değerleri 6 ya geriliyor o yüzden hat kopuyor.modemi kurcalarken değerleri rast gele gördüm. ethernet ile bağlanınca değerler 11 civarı. bu neden oluyor onu anlamadım.

şu usb wireless in bilgisayara takılma olayını anlamadım, kendi wirelessi çallışmıyor usb wireless ile kablosuz yapmaya çalıştığınızı varsayıyorum, kablosuz özelliği aktif edince yada bilgisayardan usb wireless alıcı ile kablosuz yapmaya çalıştığınızda snr değerleri düşüyor hat kopuyor ethernet ve wireless dan bağlanamıyorsunuz böyle anladım yanlışım varsa düzelttin. böyle bir şeyin olmaması gerek snr sinyalin gürültüye oranı olup evine gelen telefon hattı ile ilgilidir, kabloların elektromagnetik gürültüden etkilenmesi teorik olarak mümkün olsa da böyle bir şeyi daha önce görmemiştim. snr değerleri düşüyor madem snr değerleri yükseltmeye çalışılabilir daha iyi bir kablo yada mevcut bağlo bağlantısında oksitlenmeleri temizlemek işe yarayabilir oksitlenme(paslanma) bağlantı noktalarında yeşil renkte kendini belli eder. adsl modu değiştirilmesi denenebilir farklı wireless modları ve kanalları denebilir.

• karmaşık K kullanıcısına yanıt
    yanlış anlamışsınız durum şöyle; masaüstü bilgisayarı wireless adaptör ile wireless modem e bağlıyorum.kullandığım ürün şu ;http://www.luxus.cz/obchod_pic/tl-wn821n_a.jpg şimdi ethernet ile bağlanıyorum ve snr değeri 10.4 wireless e geçince 7 ye bazen de 6 ya düşüyor. ethernete dönüş yapınca yine 10 seviyesine geçiyor. bende daha önce hiç görmedim,rast gele görmesem bakmak aklıma da gelmezdi.
  • quote:

yanlış anlamışsınız durum şöyle; masaüstü bilgisayarı wireless adaptör ile wireless modem e bağlıyorum.kullandığım ürün şu ;http://www.luxus.cz/obchod_pic/tl-wn821n_a.jpg şimdi ethernet ile bağlanıyorum ve snr değeri 10.4 wireless e geçince 7 ye bazen de 6 ya düşüyor. ethernete dönüş yapınca yine 10 seviyesine geçiyor. bende daha önce hiç görmedim,rast gele görmesem bakmak aklıma da gelmezdi.

daha önce böyle bir şey görmedim yukarı da önerdiklerimi uygula aklıma başka bir öneri gelmiyor.snr değeri oksitlenmeyi çözersen veya yeni kablo ile yukarılara çıkarsa wireless ile bağlantıdığında snr değeri yine düşer ama adsl kopmayacağı seviye ye gelmediği için sorunsuz bağlantıya devam edelirsin.

• quote:

quote:

daha önce böyle bir şey görmedim yukarı da önerdiklerimi uygula aklıma başka bir öneri gelmiyor.snr değeri oksitlenmeyi çözersen veya yeni kablo ile yukarılara çıkarsa wireless ile bağlantıdığında snr değeri yine düşer ama adsl kopmayacağı seviye ye gelmediği için sorunsuz bağlantıya devam edelirsin.

işin asıl antika tarafını yazmayı unutmuşum.bu ağa 2 dizüstü 1 telefon bağlanıyor masaüstü bilgisayarda wn821n takılı olmazsa diğer bilgisayarlarda falan sıkıntı olmuyor.sonuçta onların da kablosuz alıcıları var. başka bir usb adaptör ile denemek en mantıklısı belki.

• ilk mesajdaki resimler kaybolmus linkler ucmus
    Çok sıkıntı yasadığım 8961ND ve 8961N modemlerden yasadığım sorunlardan dolayı
    8 NSN 2015 de TP Link merkeze gittim ve görüştüğüm kişi sağolsun yeni bir modem verdi.
    Modem TD-W8960N model
    2 senesi dolmadan bu 4. cü modemim değişti bu tabii iyi bir şey.

Ama ben halen huzura erişemedim
    her değişen öncekine göre daha problemli oluyor
    Baskalarının derdine care olan ben, kendi söküğümü bir türlü dikemedim

Aslında hata bende, her zaman hafta sonu yapardım değişimleri bu seriye cok guvendim, basit olur sandım basıma kaldı
    Şu mesajı bile yazarken kopmasın diye not defterine yazdım once,

5 saattir yapmadığım ayar kalmadı
    wireless çalışıyor, ama 3 - 5 dk sonra int gidiyor
    Üstelik kablosuza baktığımızda int var görünüyor ama sayfalar görünmüyor açılmıyor

Arayüzü acayip yavas ve takılarak calısıyor
    üzerinde V5 versiyonlu ve yazılım 1.1.1 Build 140815 Rel.40202

Bilen birisi aşağıdaki sorulara cevap verebilir mi?

Ülke ayarı?
    ISP seçimi ?
    şifreleme türü ?
    AES mi TKiP/AES mi?

@oandic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 10 Nisan 2015; 1:57:29 >

• Sadece yazılım yukselterek sorunu çözen var mı?
    Yazılımı da yukselttim

inşlh bunca yazdığım yazı ve resimlerden sonra çözüm üretebiliriz.
    Muhtemelen olay modemin saatinden kaynaklanıyor olabilir
    Saat ayarına baktığımda zaman hiç ilerlememiş
    guncelliyorum, 3 -5 dk sonra bakıyorum guncel değil

saati int den guncellemesini seçtim o da olmuyor

Bu arada DSMART kullanıyorum
    Şu eski smileadsl cilerdenim
    Gerisine yarın aksam bakarım artık...

@Dr.Optech, @sertacaygun, @FANATİK_25, @scorpion*tr,@razor9119

TP-Link W8960N Resimli İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 10 Nisan 2015; 2:26:18 >

• Konuyu açalı baya zaman olmuş. Modemi hala sorunsuz kullanıyorum. Mesajı görünce bakayım dedim. Bu arada internet servis sağlayıcı ttnet.

Resimlerde gördüğüm kadarıyla ISP olarak Turkey Telecom (Alcatel) görünüyor. Dsmartın sitesinde baktığım kadarıyla modem ülke seçimi others olmalı aşağıya resimleri ekliyorum. Dsmart Modem yardım linki ise http://www.limitsizinternet.com/default.asp?sf=dsmart_net_yardim

ayrıca şifreleme türü olarak AES kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zonemaster -- 11 Nisan 2015; 3:17:42 >

• Yazılım guncelleyince Dsmart ismi çıktı
    Şu anda dSMART olarak seçili
    ülke olarak turkey işaretli.

dmart sayfasında tp-link modemleri yok..
  • Bir şey soracağım
    Modeme kablo ile bağlı olan herhangi bir cihaz var mı?
    Tv, media player veya access point vs..
    @zonemaster
  • Yok mu bunu kullanan

Modemin derdini buldum ama, Nasıl düzelteceğimi bulamadım

Modeme manuel IP ile baglanırsan sorun yok hızlı
    Ama PC den otomatik IP ile ( DHCP açık ) modeme bağlanırsan sürünüyorsun

Sebebi de galiba gateway hatası. gateway 192.168.1.1 olması gerekirken
    Modem arayuzunde device info kısmında IPV4 ayarlarında gateway IP sine bakın
    100.64.0.1 gibi bir rakam yazıyor

@oasisngn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 20 Nisan 2015; 23:52:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Yok mu bunu kullanan

Modemin derdini buldum ama, Nasıl düzelteceğimi bulamadım

Modeme manuel IP ile baglanırsan sorun yok hızlı
    Ama PC den otomatik IP ile ( DHCP açık ) modeme bağlanırsan sürünüyorsun

Sebebi de galiba gateway hatası. gateway 192.168.1.1 olması gerekirken
    Modem arayuzunde device info kısmında IPV4 ayarlarında gateway IP sine bakın
    100.64.0.1 gibi bir rakam yazıyor

@oasisngn

Sayın TiSKE,

100.64.0.1 Gatewayi modemin arayüzünde mi görüyorsunuz ?

Saygılarımızla,

• Evet modemin WEB arayuzunde gateway kısmında görünüyor
    Yukarıdaki resimlerde device info kısmında görünüyor

internet info başlığında IPV4 kısmına bakar mısınız?

Ayrıca WAN IP adres de farklı bir rakam var

Bu arada bu modemde web arayüze erişme sorunu hiç olmadı her zaman girebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 21 Nisan 2015; 13:45:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Evet modemin WEB arayuzunde gateway kısmında görünüyor
    Yukarıdaki resimlerde device info kısmında görünüyor

internet info başlığında IPV4 kısmına bakar mısınız?

Ayrıca WAN IP adres de farklı bir rakam var

Bu arada bu modemde web arayüze erişme sorunu hiç olmadı her zaman girebiliyorum

Sayın TiSKE,

Bu IP'ler size internet sağlayacınız tarafından gelen IP adresleri.

IP sorgulaması yapabilir misiniz ? IP sorgulamasında çıkan IP ile burda yer alan IP adresleri eşleşiyor mu kontrol edelim.

Saygılarımızla,

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Masaüstü bilgisayarım kablo ile bağlı. Onun dışında lcd televizyon, iki dizüstü, iki telefon ve bir tablet bağlı. Arada misafirliğe gelenlerde bağlanıyor.
  • Diğer modem arayüzlerinde böyle bir bilgi görmüyordum

Sonucu aksam evden yazarım da

Modem de DHCP açık ve PC ler otomatik IP de iken ; internet 1 MB ve altında
    Manuel IP verince hız normale çıktı 6 - 7 MB.

PC lerin otomatik IP de iken hızlı olması için ne yapmak gerekiyor?

otomatik IP de sonuc alamıyorum

Modeme 3 adet cihaz kablo ile bağlı
    Bu 3 cihaza da IP leri el ile veriyorum ve hepsinde varsayılan ağ geçidi modem IP si ile aynı
    cihazların IP aralığı da modem ile aynı aralıkta.

TP 5210G acces point modunda
    receiver + media player.

bu 3 cihazı söküp, PC yi otomatik IP ayarına alınca da durum aynı, int hızı çok yavas.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zonemaster

Masaüstü bilgisayarım kablo ile bağlı. Onun dışında lcd televizyon, iki dizüstü, iki telefon ve bir tablet bağlı. Arada misafirliğe gelenlerde bağlanıyor.

1 - Hangi ISP kulanıyorsun?
    2 - PC ve tablet ile bağlanan IP ler otomatik mi?
    3 - hız testi yaptın mı?
    4 - Modem yazılımı güncelledin mi?

Ben yukardaki sorunları yazılım guncellemeden önce de sonra da yaşıyorum
    Dsmart kullanıyorum

Modem arayüzünde ayarlarını export ile kaydedip mail atma şansın var mı?
    Aynı ayarlar + benim hattım ile ben kurulum yapayım denemek istiyorum
  • 1. Türk Telekom
    2. Tamamı otomatik
    3. 20 mb fiber sınırsız. (Adil kullanım kotası var. 8mb'e düşüyor)
    4. hatırladığım kadarı ile iki sene önce yapmıştım.

Hız ile ilgili sorun yaşamıyorum. Ayın ilk bir kaç gününde torrent ile adil kullanım limitini doldurduğum için, hız otomatik olarak 8 mb'e düşüyor.

son soru için eve gitmem lazım.
  • Yok arkadaş
    tezim çürüdü bu akşam eve geldim sayfalar açılmıyor
    Tekrar otomatiğe aldım
    5 dk sonra yine gitti, tekrar manuel yaptım
    otomatik ve manuel IP arasında gidip geliyorum

Şimdi yeni bir şey daha tespit ettim
    Otomatik IP de iken bağlantı özelliklerinde IPV4 DHCP sunucusu 192.168.1.31, yani bağlı olan 5210 G nin ıp sini almış

Sorgulama sonucları aşağıda
    --

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 21 Nisan 2015; 23:10:32 >

• problem daha da ilginc bir hal aldı

PC den IP yi otomatiğe alıyorum biraz int calısıyor
    sonra 10 - 15 dk sonra calısmıyor hiç bir sayfa açılmıyor

Tekrar IP manuel veriyorum biraz çalışıyor
    Sonra 10 - 15 dk sonra o da gidiyor

Boyle manuel ile otomatik arasında gidip geliyorum
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.