Şimdi Ara

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
15
Favori
81.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-9A0BECBC3

14 gün içinde TT Bölge bayisine gidin.

24x10=240

Edit : 4 hafta önce imiş, k.b.

daha yeni telekomdan sattılar hocam 12 ay taksitle

320 tl .

• DÜZELDİ:  Ağ bağlantısı yazılımını güncelledim ve şu an kopma olmuyor.

Ethernet bağlantısı kopup duruyor sürekli yani anlık olarak gidip geliyor.

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİwww.realtek.com
    Realtek PCIe FE / GBE / 2.5G / Gaming Ethernet Family Controller Software - REALTEK
    https://www.realtek.com/en/component/zoo/category/network-interface-controllers-10-100-1000m-gigabit-ethernet-pci-express-software

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StRuCtUrE -- 30 Eylül 2021; 1:13:18 >
  • selamlar 2 gün eve internet bağlattım hipernet 100mbitlik paketi aldım hız olarakta 84mbit veriyordu birkaç saat sonra internet gitti hızım 0.27lere düştü modemi resledim düzeldi,ertesi gün 2 kere modemdeki tüm ışıklar mavi iken internet gitti resetledim dsl ışığı 5-10 dk boyunca yanıp söndü sonra internet geldi ama hızım 18mbitlere düştü resetlesem de düzelmiyor modemde de maks hız 35 gözüküyor 90000lardaydı o ilk gün, şuan türk telekomu aradım altyapıda değerlerinizde sorun yok dedi ama yinede arıza kaydı oluşturdu benzer sıkıntılar görünce bu modemi kullanan kullanıcılarda iade etmek istiyorum şimdi modemi ancak fiyatlardan dolayı kendim direkt modem almak istemiyorum mümkünse türk telekomun elinde sorunu olmayan bi modem var mı bilen birileri varsa cevaplayabilirse sevinirim.

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ

• TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ

Arkadaşlar 50 mbps paket tam hız olarak modeme geliyor sabah biraz hayal kırıklığına uğradım modemi biraz kurcaladıktan sonra bu sonucu aldım çok şükür ethernet ile bağlı pcye

• Merhaba etheret bağlantısında sıkıntı yaşıyorum bu modemde 10dkda bir kopuyor 4-5 sn sonra geri geliyor. Logları ve problemi şu konuya yazmıştım yardımcı olabilecek var mı?

https://forum.donanimhaber.com/kablosuz-internetim-5-dakikada-bir-gidiyor--151153521

• Ağ bağlantısı yazılımını güncellemeniz lazım manuel olarak internet sitesinden indirmeniz lazım, Windows ile sürücü aramayın :)

Aygıt Yöneticisi - Ağ bağdaştırıcaları - Realtek PCIe GBE Family Controller sizde model farklı olabilir. Burada yazan modele göre güncel sürücüyü kendi sitesinden indirip kurun.

• Zyxel 3312-B10B modemimi yan odadan çekmediği için TP-LINK VC220-G3u ile değiştirmek istiyordum. Sanırım bu modem kronik arızalı ve satın aldığımda wifi problemi başta olmak üzere pek çok problem yaşayacağım.

• Arkadaşlar telekom tplink vc220 g3u verdi bana Modemin,

Yazılım Versiyonu:VC220-G3u-v2.0_210129
    Donanım Versiyonu:VC220-G3u v2 00000001

Şimdi son sürüm bumu 2.günü modemin dün bağladım 2kez İnternet gitti bağlantı koptu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre7492 -- 22 Aralık 2021; 12:48:36 >
  • Aynı modem bende de var sorun aynı nerden bulaştık tplinke
  • tuncayç20 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben modemi 1 hafta kullandım ve hergün aynı saatte zamanlayıcı kapalı olmasına rağmen İnternet kesildi modem yeniden başlıyordu ilk 14gün değişim hakkım olduğu için Telekom müşteri hizmetleri aradım ve modemi aynısından değiştirdiler şuan sorun yok hız bağlantı herşey gayet sorunsuz 14 gün dolmadıysa değişim iste
  • merhaha, 5ghz de bir süre sonra bağlanmama sorunu oluyor. Turktelekomdan, turknet e geçtim. Buraya geçince başladı. Modemi kapatıp açıyorum 5ghz de sorun yok. 1-2 sonra 5ghz bağlan dediğimde bağlanıyor yazıp listeden kayboluyor. Modem kapatıp açtığımda düzeliyor. (5ghz bağlanmak istediğim cihazlar modemle aynı oda içerisinde.)

5ghz 36. kanal olarak ayarladım. (bir değişiklik olmadı.)

WPS kapattım. (şimdi onu deniyorum)

sizde böyle bir sorun var mı ?

• onuryontar O kullanıcısına yanıt
    Böyle bir sorun yok ayarlardan zamanlayıcı açık olabilir mi
  • Emre7492 E kullanıcısına yanıt

en sonra fabrika ayarlarına döndürüp o şekilde ayarladım. Şuan tek yaptığım değişiklik WPS kapatma ve Kanalı otomatikten çıkarmak.

WPS kapatınca wifi kapanıp açıldı(modem bağlantısı süresi resetlenmedi). şimdi bağlanıyor bakalım devam edecek mi sorun.

TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ
  • Durum şu ya çok garip eşimde xiomi Redme note 9 var. Bende xiomi mi6 ben 5ghz bağlandığında o benim telefon bağlanmıyor. Benimki bağlandığında onun telefon bağlanmıyor. Maksimum bağlantı sayısı 16. İlk defa böyle bir sorun yaşıyorum.

Şimdi modem ara yüzünden Maksimum Bağlanan sayısı 16 yazıyordu 5ghz için onu 32 yaptım. Ayarları uygulayınca wifi kısmına reset attığı için yine düzendi. Şuan iki telefonda 5ghz bağlı bakalım 1 gün sonra belli olur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuryontar -- 30 Ocak 2022; 19:25:18 >
  • ibrahiimacr kullanıcısına yanıt
    Hocam daha yaklaşık 1 hafta oldu ve sorun yaşamadım formu okuyunca şüpheye düştüm sorun yok şuan değerler normal ileri zamanda sıkıntı çıkarır diye korktum şuan değişmek için mazeretimiz yok Size verilen modemlerin hepsi mi bozuk çıktı acaba ..
  • @ibrahiimacr
    Bende bir sorun yok (kısa zamandır olsada) bir arkadaş 24 mbs hızda sorun çıkarmıyor demiş siz kaç mbs kullanıyorsuniz?
  • metehanQwe1 M kullanıcısına yanıt

Hocam konuda da belirttiğim gibi değişim aldım ben şuan VR400 kullanıyorum.

• ibrahiimacr kullanıcısına yanıt
    Bende aktif olaraki hız testi yapıyorum düşüş var mı diye ilk 2 3 gün 24 mbs de 23 görüyordum hep
    Suanlar 22.6 görüyorum aynı şartlar altında fazla bir düşüş değil ama düşündürdü beni
    Ne söyleyebilirsiniz bu ufak düşüş ile artmasından korkuyorum...
  • metehanQwe1 M kullanıcısına yanıt
    Modemi yakın zamanda yeniden başlattınız mı eğer başlatmadıysanız yeniden başlatın hız yerine oturacaktır
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.