Şimdi Ara

TP Link TL-WN722N kopma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu alıcıyı kullanıyorum,bağlandığım ağ N ağı her 5 dakkada bir bağlantı kopması oluyor,eskiden 7200nd vardı aynı ağda kopma olmuyordu :S acaba bu cihaz düşük güçlü olduğu içinmi kopuyor ? aynı chipsete sahip alfa awus036nha modeli var 1 watlık,onu alsam aynı kopmaları yaşarmıyım..bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa iyi olur....

• kullandığın ağ kartı 11n desteklemiyorsa 11 b/g mix yap şifre tipinde ( Encryption: ) otomatik ise aes tkip ise aes yap...
  • bu cihazdan bende aldım. sürekli kopma oluyor. bazen çekiyor interneti paylaştırmıyor, bazen 2. wireless cihazın bağlanmasına engel oluyor (soft ap modunda), bazende wireless hiç görünmüyor. başıma bela oldu.

çaresini bilen var mı???
  • chipseti arızalı olabilir

yada kablolar uzun ve dıaşrıdan çekiyorsan ise bi kontrol et soğuktan gerginleşmiştir
  • tp link tl wn722n yi anteni var daha iyi çeker diye aldım yapmadığım numara kalmadı bu kadar lanet bi adaptör olamaz sakın almayın :/
  • beyler konu biraz eskidi ama yazayım, eğer kopma yaşayan varsa modeme girip yayını 802.11b veya g, yada n kullanıyorsanız 20 Mhz yapın !! 40Mhz de kullanmayın
  • olur da almak isteyipte internetten bi araştırayım diyenlere

SAKIN ALMAYAN LANET BİR ADAPTÖR
    Yan odadaki internet 3/5 çekiyo..
    düzensiz aralıklarla sanki usb den çıkarıp geri takmış gibi yapıyor..
  • Hortlatıyım bende..

3 adet TP-Link ürünü kullanmış biri olarak bi çift sözüm var..

TP-LINK PİŞMANLIKTIR!!!
  • tadigrat T kullanıcısına yanıt
    ben halen kullanıyorum bir sorunu yok.
  • Arkadaşlar bana göre bu adaptör gayet iyi , özellikle Ralink RL3070L çipsetli bir wireless adaptörden geçiş yapmış biri için iyi olduğunu söyleyebilirim. Fakat Windows 7 64 bit işletim sisteminde PC 'yi ne zaman uykuya alıp başlatsam veya yeniden başlatsam adaptörü görmüyor. Usb' den çıkarıp yeniden takmak suretiyle gördürebiliyorum. Son sürüm firmware yüklü bu arada. Bu adaptörü kullanıpta böyle sorunlar yaşayan varmı içinizde?
  • elektrosenol kullanıcısına yanıt
    çipset Atheros AR9271 internetten başka driverlar bulup deneyebilirsin. ben alfanın sitesinden driver indirip kurmuştum ( awus036nha modeli )
  • CloserTR kullanıcısına yanıt
    Hocam Aygıtın driver penceresine geldiğimde "bu aygıt başlatılamıyor (kod 34)" gibi bir ibareyle karşılaşıyordum. Az önce araştırdım durumu ve sanırım tesirli bir çözüm buldum. Şimdi beklemede ve yeniden başlatmada aygıtı yüklüyor , hata yok. 🙂

Yanlız ben tp-link ' in son çıkardığı driver' dan olsa gerek ki aygıtın çekim kalitesinden biraz hoşnutsuzum. Cihazın CD' sinde gelen driver daha iyiydi sanki ama onda da AP Mode yok. Alfa' nın driverını tavsiye ederseniz onu da bir deneyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrosenol kullanıcısına yanıt
    AP modu lazımsa sana diğer sürücüler işine yaramaz, tp link in programını kullanmıyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CloserTR -- 24 Haziran 2016; 23:10:08 >
  • CloserTR kullanıcısına yanıt
    Kullanmamak için özel bir nedeniniz vardır sanırım🙂Quallcomm' ın kendi sitesindeki son çıkan driverları indirdim şimdi onları deneyeceğim. İnşallah tatmin olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.