Şimdi Ara

Tp-Link TD854W Firmware güncellemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
85.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @zahir07 hay Allah razı olsun kardeşim ya. TTnet otmatik güncellemiş modemleri ve en son 16 aralık yazılımında DNS ayarını kaldırmışlar. Arapça bir video gördüm aynı bizim modemi kullanıyor eleman adamlardaki modem arayüzü uçak kokpiti gibi detaylı. Aslında bir çok şeyi destekliyor demekki ama sağolsun telekom kuşa çevirttiriyor yazılımı TP-link'e.

En sonda işte DNS ayarı kaldırıldı. Ve son yazılım ile modem acayip derecede interneti yavaşlatır hale geldi. Ayrıca bu indirdiğim firmware de de tr-69 portu tıraşlanmış. Ttnetin uzaktan erişimi bu. İlk modem elime geçtiğinde bu ayar da açıktı. Şimdi o da yok 2013 yazılımında. Adamlar illa size uzaktan erişecez diyor. :)

Youtube da falan video izlemek işkenceydi.Şimdi denedim ve 240p yi bile izleyemezken 1080p yi çok rahat izliyorum.

Dns ayarı da geldi. Sağlam bir dns bulayımda surf de hızlansın.

Bu arada, kablosuz üzerinden hiç reset atmadan güncelledim ben :) Bozulursa bozulsun anasını satayım dedim yoksa ben kıracaktım modemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 23 Mart 2015; 1:18:14 >

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    şimdi 2013 daha mı iyi diyosun ben bi ara pişman olmustum 2014 ten 13e dustum diye :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speciaa

şimdi 2013 daha mı iyi diyosun ben bi ara pişman olmustum 2014 ten 13e dustum diye :D

Hocam dns ayarı falan var ve biraz daha hızlı geldi bana. Gerçi ttnet akşam üstü tamamen çöküyor bizim burda. Surf ve yutube rezalet oluyor alt yapı berbat eskişehirde ama 2014 aralık'a göre iyi geldi bu yazılım.
  • arkadaşlar ben vodafone net adsl kullanıyorum bu ayın başında abone oldum. Fakat ttnetin verdiği bu modemi kullanıyordum gayet güzelde çalışıyordu neyse dün gece 1 2 gibi modem internete bağlanmamaya başladı herşey normal fakat internete girmiyordu. Sabaha hallederim dedim kapattım sabah açtığımda ttnetin firmware güncellediğini farkettim. Merak ettiğim ttnet nasıl oluyorda benim modeme erişiyor kendi abonesi olmadığım halde?

bu yeni firmware iyimidir yoksa üstteki linkteki ttnet logolu olanı kurayımmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 28 Mayıs 2015; 19:16:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

arkadaşlar ben vodafone net adsl kullanıyorum bu ayın başında abone oldum. Fakat ttnetin verdiği bu modemi kullanıyordum gayet güzelde çalışıyordu neyse dün gece 1 2 gibi modem internete bağlanmamaya başladı herşey normal fakat internete girmiyordu. Sabaha hallederim dedim kapattım sabah açtığımda ttnetin firmware güncellediğini farkettim. Merak ettiğim ttnet nasıl oluyorda benim modeme erişiyor kendi abonesi olmadığım halde?

Erişir hocam TR69 protokolü var modemlerde. Bu TTnet tabanlı modemlerde açık olarak geliyor. Sistemden bir güncelleme yolluyorlar aynı altyapıda olan bütün modemler güncelleniyor. Yeni yazılım berbattı eğer tekrar güncelleme gelmediyse. DNS ayarını falan kaldırmışlardı TR69 ilk yazılımda açıktı o menüyü de kaldırmışlar.

Ana bu adresi yazarak girebiliyorsunuz. Ama kutucuklar değiştirilemiyor. Java kodlarını değiştirerek text kutularındaki kilidi açıp bilgileri silerek güncelledim. TR 69u iptal ettim. Sıkıysa erişsinler şimdi 3 aydır güncelleyemediler modemi
    http://192.168.1.1/tr069.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

arkadaşlar ben vodafone net adsl kullanıyorum bu ayın başında abone oldum. Fakat ttnetin verdiği bu modemi kullanıyordum gayet güzelde çalışıyordu neyse dün gece 1 2 gibi modem internete bağlanmamaya başladı herşey normal fakat internete girmiyordu. Sabaha hallederim dedim kapattım sabah açtığımda ttnetin firmware güncellediğini farkettim. Merak ettiğim ttnet nasıl oluyorda benim modeme erişiyor kendi abonesi olmadığım halde?

Erişir hocam TR69 protokolü var modemlerde. Bu TTnet tabanlı modemlerde açık olarak geliyor. Sistemden bir güncelleme yolluyorlar aynı altyapıda olan bütün modemler güncelleniyor. Yeni yazılım berbattı eğer tekrar güncelleme gelmediyse. DNS ayarını falan kaldırmışlardı TR69 ilk yazılımda açıktı o menüyü de kaldırmışlar.

Ana bu adresi yazarak girebiliyorsunuz. Ama kutucuklar değiştirilemiyor. Java kodlarını değiştirerek text kutularındaki kilidi açıp bilgileri silerek güncelledim. TR 69u iptal ettim. Sıkıysa erişsinler şimdi 3 aydır güncelleyemediler modemi

modeme gelen en son yazılım bu
     Tp-Link TD854W Firmware güncellemesi

benim sorunum modeme gelen hızla ilgili. normalde 16383 gelen hız güncellemeden sonra 14 15mbps arası farklı farklı hızlar gözüküyor. şu an mesela 14919kbps. modemi kapatıp açınca gene farklı bi saçma hız gözüküyor. sürekli böyle değişiyor. linkteki firmawareyi yüklesem ne değişir modem bozulurmu

• Vallahi o kadar uğraştım ben hızı kafasına göre ayarlıyor ttnet. Hat değeri falan yalan ben onu anladım. 14mbit i fıstık gibi alırken şimdi 12 veriyorlar neymiş hat desteklemiyor. 14 ü nasıl alıyordum diyorum yağmurdan etkileniyor diyor o çok bilgili tt çalışanı ama hava güneşli Onu geçtim uydu mu arkadaş yağmurdan neden etkilensin.
    Sizdeki firmware nin yedegini alip paylasir misiniz? Dediginiz gibi TR-069 normal yollardan kapanmiyor.
  • quote:

quote:

nasıl yaptın java olayını

• Öğeyi denetle diyorsun, kutucuğu seçiyorsun. Disable olarak gelir kodlar onları enable yap yani aktif hale getir kutucular değiştirilebilir hale gelir. İçindeki değerleri sil ok tamam butonu da deaktif moddadır onuda aynı şekilde aktif hale getir ve kaydet ayarları. Boş değerleri roma yazacağı için kodların kaydedilmesine gerek yok.
  • quote:

Öğeyi denetle diyorsun, kutucuğu seçiyorsun. Disable olarak gelir kodlar onları enable yap yani aktif hale getir kutucular değiştirilebilir hale gelir. İçindeki değerleri sil ok tamam butonu da deaktif moddadır onuda aynı şekilde aktif hale getir ve kaydet ayarları. Boş değerleri roma yazacağı için kodların kaydedilmesine gerek yok.

sağol hocam işe yaradı fakat kaydettikten sonra url kısmına tekrar url geliyor. diğerleri boş
  • quote:

quote:

Öğeyi denetle diyorsun, kutucuğu seçiyorsun. Disable olarak gelir kodlar onları enable yap yani aktif hale getir kutucular değiştirilebilir hale gelir. İçindeki değerleri sil ok tamam butonu da deaktif moddadır onuda aynı şekilde aktif hale getir ve kaydet ayarları. Boş değerleri roma yazacağı için kodların kaydedilmesine gerek yok.

sağol hocam işe yaradı fakat kaydettikten sonra url kısmına tekrar url geliyor. diğerleri boş

Bir iki kutucuk dolu olmak zorunda diğerlerini bomboş bırakıp kaydedin tekrar yüklenir kitli olarak gelir karşınıza. Kullanıcı adı ve şifre gibi bişey olması lazım onları sildiniz mi erişemezler zaten uzaktan.

Resimli anlatir misiniz? Yapamadim :)

yada sizde ki firmwarenin yedegini alip paylassaniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Resimli anlatir misiniz? Yapamadim :)

yada sizde ki firmwarenin yedegini alip paylassaniz?

Ayarları yedeklediğimde kullanıcı bilgileri de yedekleniyor herhalde o yüzden üşendim açıkçası.

Aşağıdaki gibi yapacaksınız bir zorluğu yok. Bir üstteki kutucuk disabled mesela onu alttaki gibi enabled yaparsanız kutucuk açılır. Kendiniz elinizle yazacaksınız.

Tp-Link TD854W Firmware güncellemesi

Tekrar deneyecegim :-)

Aslinda siz en iyisi kullanici bilgilerinizi silip firmwareyi yedekleyin. Bu modemi kullanan cok kisi var, cok faydaniz olur insanlara. Tsk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu yedekten bana da lazım iyice soğuttu modem kendini .
  • firmware yedekleme nasıl oluyor
  • arkadaşlar bende wifide ara sıra kopmalar oluyor. sinyal önceden full olurdu herzaman şimdi hem az hem de kopuyor bi süre sonra tekrar bağlanıyor. kabloluda sorun yok acaba 2014 yazılımına dönsem düzelirmi sizdede oluyormu böyle.
  • TTnet aboneliğimi iptal edip Vodafone Net'e geçtim. TD854W modem kullanıyordum. Gereken arayüz ayarlarını yaptım ilk bir hafta sorunsuz şekilde bağlandım. Sonra birden kopmalar başladı. Bu mesajda paylaşılan Firmware güncellemesini yaptım yinede çözüm bulamadım yardım için TP-LINK e mail attım kimse ilgilenmedi. Bi çözüm yolu varmıdır arkadaşlar lütfen yardım ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pokuchu -- 20 Haziran 2015; 0:09:08 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.