Şimdi Ara

TP-LİNK TD-W8961ND modem arayüze girme sorunu (192.168.1.1 çalışmıyor) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
8
Favori
501.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ksf5384

ben kendimce sorunu çözdüm üstünden baya zaman geçmiş ama yukarıdaki yazılarıda okumadım
    url kısmınahttp://192.168.1.1/login_security.html bunu yapıştırıp girebildim ben sorun yaşayanlar bide böyle denesin bakalım olacak mı tp-link deki ilgili kişilerde öğretin ;)

Alıntıları Göster
    kafayı yemek üzereyim yok arkadaş nereden aldım bu modemi resetliyorum en fazla 10 dk sonra yine aynı arayüze girilmiyor ne yaptıysam yok olmuyor yazıklar olsun tp-link yetkililerine sorunu görüpte halledemeyenlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Modemi yarın servise yollayacağım
    İçine sorunlardan ve buradan durumu anlattığım yazının cıktısını da yollayıp
    Servise mail de atacağım
    Tabii sözde forumdaki Tp yetkilisinin komik cabalarından da bahsedeceğim.

Bunlarla birinin ilgilenmesi gerek
    Kendimi kurban seçtim..

TPlink te amma yönlendirdi şimdi bizi. Bi kuş varya herşeyi tekrarlar aynı onun gibi. Aynı şeyleri söyleyip duruyorlar. Çalıştırdıkları yetkilileri o mesajları okuyacak mı merak ediyorum.

Bak sana senaryoyu söylüyorum:

Almış olduğun çıktı ve dolayısı ile yazışmalar ellerine geçecek. Orada bi bayanın eline geçerse bu yazışmalar bu ne böle ya diyecek ne olduğunu anlamayacak bi kaç satırdan sonrasını okumaya üşenecek. Etrafından birisine soracak oda dudak bükecek. Neyse şuna modem seri numarasını soralım yada basit bi çözüm mesajı iletelim diyecek. Benzeri şeyler olacak. Umarız farklı bişey olur.

Alıntıları Göster
    Benzer sorun bende de vardın c sürücüsünü Microsoft es ile tarattım sorun çözüldü arkadaşların bilgilerine
    Muhtemelen bir virüs engelliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: fikrethoca

Benzer sorun bende de vardın c sürücüsünü Microsoft es ile tarattım sorun çözüldü arkadaşların bilgilerine
    Muhtemelen bir virüs engelliyordu.

Alakası yok dostum yeni formatlanmış sistemde de aynı sorunlar mevcut tp-link yazılım konusunda çok beceriksiz. modem alıyorsun arayüzüne modemin keyfine göre girebiliyorsun. birde kafasına göre kopuyor kapatıp açmadan modemi düzelmiyor. özellikle wireless bağlantılarında çok sorunlu modemler. stabilite yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertywertyy

Arkadaşlar biri banada yardımcı olsun benim kullandığım ana modem 1.katta airties 5650 ( 1 pc kablolu 2 cep telefonu 1 tablet wifi ile ve tv kablo ile bağlı ) şimdi 3. kattaki kardeşime kablo çektik ve tp link TD-W8961N modem aldık bunu router olarak kullanmak istiyoruz nasıl bir ayar yapmalıyım burada da 1 pc kablo ile bağlanacak ayrıca wifi de kullanmak istiyor.
    air 5650 nin ip 192.168.2.1 ile başlıyor ama tp link 192.168.1.1 nasıl olacak şimdi bir arkadaş dhcp yi kapat yeter demişti ama olmuyor ip te değiştirmem gerekiyor sanırım yardımcı olursanız sevinirim.

yapman gereken işlemler şöyle olmalı.

1) İlk önce tp link modemi airtiese bağlamadan herhangi bir bilgisaya bağla ve arayüze ulaş.Normal de tp link modem arayüzü 192.168.1.1 dir.
    2) Modemin içine girdikten sonra Arayüzü Ayarı ve daha sonra LAN sekmesine tıkla.
    3) Modemin varsayılan Ip adresini 192.168.1.1'den airties ile aynı IP bloğuna al.Yani 192.168.2.X şeklinde ama dikkat edeceğin nokta airties zaten 192.168.2.1 olduğundan senin sondaki rakamı değiştirmen.Bunu genellikle .254 olarak yapılır acess point ve routerlerde, sende tplinki 192.168.2.254 ip adresi ata.
    4) Daha sonra DHCP serverini devre dışına al.

işlem bu kadar aslında sen yapmışsın tek yapman gereken aynı ip bloğu ve airties ile tplinkin IP sini farklı yapmaktı.Umarım yaparsın

......

Ayrıca: Bu şekilde yaptığında tp linki airtiese bağlamadan başka bir cihazı bağlarsan tp link cihazlara otomatik ip adresi atayamaz.Bunu eğer bir sorun olursa modemin içine ulaşmaya çalışmak istersen diye söyledim.Bu durumda manuel olarak 192.168.2.X şeklinde cihazlara ip ataman gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 17 Mart 2015; 2:02:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

quote:

Arkadaşlar biri banada yardımcı olsun benim kullandığım ana modem 1.katta airties 5650 ( 1 pc kablolu 2 cep telefonu 1 tablet wifi ile ve tv kablo ile bağlı ) şimdi 3. kattaki kardeşime kablo çektik ve tp link TD-W8961N modem aldık bunu router olarak kullanmak istiyoruz nasıl bir ayar yapmalıyım burada da 1 pc kablo ile bağlanacak ayrıca wifi de kullanmak istiyor.
    air 5650 nin ip 192.168.2.1 ile başlıyor ama tp link 192.168.1.1 nasıl olacak şimdi bir arkadaş dhcp yi kapat yeter demişti ama olmuyor ip te değiştirmem gerekiyor sanırım yardımcı olursanız sevinirim.

1) İlk önce tp link modemi airtiese bağlamadan herhangi bir bilgisaya bağla ve arayüze ulaş.Normal de tp link modem arayüzü 192.168.1.1 dir.
    2) Modemin içine girdikten sonra Arayüzü Ayarı ve daha sonra LAN sekmesine tıkla.
    3) Modemin varsayılan Ip adresini 192.168.1.1'den airties ile aynı IP bloğuna al.Yani 192.168.2.X şeklinde ama dikkat edeceğin nokta airties zaten 192.168.2.1 olduğundan senin sondaki rakamı değiştirmen.Bunu genellikle .254 olarak yapılır acess point ve routerlerde, sende tplinki 192.168.2.254 ip adresi ata.

işlem bu kadar aslında sen yapmışsın tek yapman gereken aynı ip bloğu ve airties ile tplinkin IP sini farklı yapmaktı.Umarım yaparsın

......

Ayrıca: Bu şekilde yaptığında tp linki airtiese bağlamadan başka bir cihazı bağlarsan tp link cihazlara otomatik ip adresi atayamaz.Bunu eğer bir sorun olursa modemin içine ulaşmaya çalışmak istersen diye söyledim.Bu durumda manuel olarak 192.168.2.X şeklinde cihazlara ip ataman gerekir.

teşekkürler anlatım için ben dediğiniz gibi yapıp giriyorum tplink 192.168.2.100 olarak ip verdim ok bağlanıyor herşey güzel ama tplink modem arayüzüne bir türlü giremiyorum birdaha resetlemem gerekiyor herdefasında aynı ayarları yapmam gerekiyor daha önce rt206 vardı canavardı tplink aldığıma pişman oldum açıkçası

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokırık

quote:

Orijinalden alıntı: starex_01

quote:

......

teşekkürler anlatım için ben dediğiniz gibi yapıp giriyorum tplink 192.168.2.100 olarak ip verdim ok bağlanıyor herşey güzel ama tplink modem arayüzüne bir türlü giremiyorum birdaha resetlemem gerekiyor herdefasında aynı ayarları yapmam gerekiyor daha önce rt206 vardı canavardı tplink aldığıma pişman oldum açıkçası

Alıntıları Göster
    Maalesef tespitiniz doğru bu modem de kronik bir sorun var bağlantılarda sorun yaşamıyorum ama arayüz ve mac filtrelemesi sorunlu

• quote:

Orijinalden alıntı: fikrethoca

Maalesef tespitiniz doğru bu modem de kronik bir sorun var bağlantılarda sorun yaşamıyorum ama arayüz ve mac filtrelemesi sorunlu

Alıntıları Göster
    bu sorunu hala devam eden arkadaşlar skype ekleyin teamwiever ile bağlanıp sorununuzu halledeyim skype : ferhatyaren
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdigrand

bu sorunu hala devam eden arkadaşlar skype ekleyin teamwiever ile bağlanıp sorununuzu halledeyim skype : ferhatyaren

Alıntıları Göster
    Ne yapacağını burdan anlatırsan
    direk tel ile de görüşebiliriz
  • quote:

Ne yapacağını burdan anlatırsan
    direk tel ile de görüşebiliriz

Alıntıları Göster
    mağdurlar arasına bende katıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

mağdurlar arasına bende katıldım

Alıntıları Göster
    Sorunu çözen oldu mu bilmiyorum ama ben de yaşıyodum aynı sorunu.
    Kesin ve en etkili çözümü buldum arkadaşlar.

Tek sorun 100 - 150 lira vererek çözebilirsiniz.
    Öncelikle Asus ya da Cisco modem alın.
    TP link modeminizi çöpe atın.

Sorun çözüldü.

• quote:

Orijinalden alıntı: RslClk

Sorunu çözen oldu mu bilmiyorum ama ben de yaşıyodum aynı sorunu.
    Kesin ve en etkili çözümü buldum arkadaşlar.

Tek sorun 100 - 150 lira vererek çözebilirsiniz.
    Öncelikle Asus ya da Cisco modem alın.
    TP link modeminizi çöpe atın.

Sorun çözüldü.

Alıntıları Göster
    Öncelikle belirtmem gerekir, TP-Link Türkiye elemanları sattıkları mal ile ilgililer; haklarını yemeyelim.
    Ancak ürünler sorunlu.

Yukarıda bahsedilen "arayüze girememe" sorunu bende de var.
    Birkaç ay önce buradan da yazıştıydık, sonra direkt firmayla iletişime geçtim.
    Firma elimdeki ürünü istedi, ücretsiz kargo ile gönderildi ve kısa sürede eski 150'lik yerine 300'lük sıfır bir alet gönderldi.
    Tabii bu arada başka bir modem alıp kullandığım için bu geleni sadece çalışıp çalışmadığını kontrol edip kenara koymuştum.
    Geçen hafta bunu takıp devamlı kullandığımda bunda da eskisinde olduğu gibi o meşhur "arayüze girememe sorunu"nun aynen devam ettiğini gördüm.

Tekrar firmayla yazıştığımızda kullandığım tarayıcıyı değiştirmem önerildi.
    Değişik tarayıcılarla denedim.
    Modem ayarlarında tüm konfigürasyonları denedim.
    Windowsta troyan neyin olabilir diye XP ve Win7 ile girdim.
    Daha da olmadı, yeni formatlanmış olan diğer PC ile girdim. Ethernet bağlantısıyla laptop ile de denedim.

Hepsinde aynı şey, modemi kapatıp açtığımda ilkönce gayet güzel arayüze giriliyor, oradan her türlü işlem yapılabiliyor, ama 15-20 dakika sonra tekrar girilemez oluyor.

Bu arada dikkatimi çeken birşey oldu:
    Firefox parola yöneticisinden baktığımda, kayıtlı parolanın 15-20 dakika sonra hep aynı başka bir parola ile değiştirildiğini farkettim.
    Kendi belirlediğim parola basit te olsa karmaşık ta olsa mutlaka o süre içinde değiştiriliyor, ve sonrasında arayüze ulaşılamıyor.
    Tek çare modemi yeniden açıp kapatmak.

Modeme her defasında atanan parola da şu:

Ha2S+eOKqmzA6nrlmTeh7w==

Denediğim farklı bilgisayarlarda, farklı işletim sistemlerinde istisnasız hep bu parola yerleşiyor.

• Benim anlamadığım sorunu herkes biliyorsa tp link mi bilmiyor yoksa bilmemezlikten mi geliyor.Başka bir tarayıcı deneyin demek çok basitçe bir söylem değil mi.Sorun modem(firmware) kaynaklı olduğundan her işletim sisteminde her tarayıcıda her koşul altında bu sorun duzelmez.Tek çare tp linkin modeme yeni bir firmware hazırlaması veya modellerini toplatıp yeni seri firmware kullanan modern modemleri vermesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starex_01 -- 2 Mayıs 2015; 4:15:52 >
  • eros2999 kullanıcısına yanıt
    sorun modem değil sorun yazılımını yapan ekipte... hep hatalı bir şey oluyor... sorunun çözümü fabrika ayarına alıp en son çıkan yazılımı yüklemek diyorlar... güncel olsun sorun olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyu0kazici

sorun modem değil sorun yazılımını yapan ekipte... hep hatalı bir şey oluyor... sorunun çözümü fabrika ayarına alıp en son çıkan yazılımı yüklemek diyorlar... güncel olsun sorun olmaz...
    Ben sorunu nihayet cozdum
    Eldeki 8961 model modemi son bir defa daha servise götürdüm
    Bana dedim anteni güçlü üst model verin farkını vereceğim

Yetkili arkadaş bana üst modellerin de anten gücünün aynı olduğunu soyledi
    Son kez TD-W8960N mavi renkli modelini verdi.
    Bunda sorun yok dedi. emin olun dedi
    İlk bir hafta baska sebeplerden kuramadım
    Sonra kurdum ve 3 haftadır sorunsuz kullanıyorum
    eve resmen internet huzuru geldi
    eski hızıma kavsutum
    istediğim zaman hem AP e hem de modeme girebiliyorum
    Şak diye anında açılıyor

Eldeki modemlerinizi servise verin ve TD-W8960N mavi renkli modelini isteyin.

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8960N

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-td-w8960n-300mbps-n-kablosuz-4-port-25dbi-degistirelebilir-antenli-ewan-wps-adsl2-modem-router-ap/productDetails.aspx?productId=bd301900&categoryId=3009801

TP-LİNK TD-W8961ND modem arayüze girme sorunu (192.168.1.1 çalışmıyor)

@kuyu0kazici@eros2999@starex_01
    @Regionella@cana-cana@qdry @nmm1716
    @kocausta*@RslClk@uzil@erdigrand
    @fikrethoca@wertywertyy@tersol@fikrethoca
    @ksf5384@Galatas4ray@programmer_onur@dermeister01@GENERAL006@bekotechno1@Tr_ugur_Tr@acr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 14 Mayıs 2015; 0:22:16 >

• quote:

Ben sorunu nihayet cozdum
    Eldeki 8961 model modemi son bir defa daha servise götürdüm
    Bana dedim anteni güçlü üst model verin farkını vereceğim

Yetkili arkadaş bana üst modellerin de anten gücünün aynı olduğunu soyledi
    Son kez TD-W8960N mavi renkli modelini verdi.
    Bunda sorun yok dedi. emin olun dedi
    İlk bir hafta baska sebeplerden kuramadım
    Sonra kurdum ve 3 haftadır sorunsuz kullanıyorum
    eve resmen internet huzuru geldi
    eski hızıma kavsutum
    istediğim zaman hem AP e hem de modeme girebiliyorum
    Şak diye anında açılıyor

Eldeki modemlerinizi servise verin ve TD-W8960N mavi renkli modelini isteyin.

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TD-W8960N

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-td-w8960n-300mbps-n-kablosuz-4-port-25dbi-degistirelebilir-antenli-ewan-wps-adsl2-modem-router-ap/productDetails.aspx?productId=bd301900&categoryId=3009801

TP-LİNK TD-W8961ND modem arayüze girme sorunu (192.168.1.1 çalışmıyor)

@kuyu0kazici@eros2999@starex_01
    @Regionella@cana-cana@qdry @nmm1716
    @kocausta*@RslClk@uzil@erdigrand
    @fikrethoca@wertywertyy@tersol@fikrethoca
    @ksf5384@Galatas4ray@programmer_onur@dermeister01@GENERAL006@bekotechno1@Tr_ugur_Tr@acr
    ben bu sorunu şu şekilde çözdüm..ne zaman ki giremedim; modem bana ip havuzundan .100 den sonrasını veriyordu..hani biliyorsunuz .2 den başlar sıra ile gider ya..bende ip havuzunu 2 den 9 a kadar kısıtladım..yani 8 tane ile sınırlandırdım, sorun ortadan kalktı...

sizde giremezseniz pc nize verdiği ip yi kontrol edin dediğim gibi ise teyid edelim.

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    Hocam demişsin eldeki modemlerinizi servise verin 8960N isteyin diye ama hemen veriyolar mı?
  • quote:

Hocam demişsin eldeki modemlerinizi servise verin 8960N isteyin diye ama hemen veriyolar mı?
    Verirler tabii
    Önce tel ile diyalog kurun, durumu anlatın, yaptığınız denemeleri ve uğraşılarınızı anlatın
    Garantisi bitmediyse vereceklerdir.
    Çünki bilinen bir sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 14 Mayıs 2015; 16:07:40 >
    Genelde bu gibi konularda pek şanslı olmadığım için tahminen bana cihazı getirin burda bakalım derler. Götürürüm 2 3 hafta serviste kalır sonra yeni sürüm attık diyip verirler bişey değişmez yine gider götürürüm bi 2 haftalık süre sonra aynı hikayeyi uydururlar sonunda ben de pes ederim.
    Ama yarın teknik servisle görüşcem belki vardır şansım.
  • quote:

Genelde bu gibi konularda pek şanslı olmadığım için tahminen bana cihazı getirin burda bakalım derler. Götürürüm 2 3 hafta serviste kalır sonra yeni sürüm attık diyip verirler bişey değişmez yine gider götürürüm bi 2 haftalık süre sonra aynı hikayeyi uydururlar sonunda ben de pes ederim.
    Ama yarın teknik servisle görüşcem belki vardır şansım.
    Yok TP linlkte o kadar kalmıyor
    Servisi ilgileniyor
    İst daysan elden götür.
    ümraniye ataşehir de yerleri
    metro otobüs merkezinin arkasında kalıyor
    Tamamdır hocam bi ara gidicem bakalım gelişmeleri yazarım.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.