Şimdi Ara

TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
27
Favori
327.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TP LİNK 4 PORT TD-W8961ND modemi aldığımdan beri yüzüm gülmedi arkadaşlar, çünkü bu işlerden anlayan biri değilim. Lütfen yardım edin;
    1- Modemi açıp kapattığımda Asus Laptop ım Wireless ağı görmüyor. Bütün ışıklar sabit yanarken oluyor bu.
    Sonra ethernet le bağlıyorum ve kablosuz da geliyor.
    2- Samsung C650 TV im ethernet ile bağlıyorum .Ağ yok diyor. Air-ties ile sorunsuz bağlanana TV TP-LİNK ile bağlanmıyor net'e.
    3- Samsung Galaxy W telefonum, tüm ışıklar sabit yanarken, Asus laptop wireless bağlı iken, ağı görmüyor.

Modemin arayüzü çok karışık, bazı şeyler denedim ama olmuyor bir türlü, LTF yardım..

Datastar ın sayfasında teknikdestek telefonu bulamadım. Varmı teknik yardım ları?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeyilmaz -- 19 Ocak 2012; 17:16:46 >
  • Yukarıda biraz karışık yazmışım sanırım, türkçesi;

1- Samsung Televizyon um ethernet ile TP-LİNK aracılığı ile internet e bağlanmıyor. Halbuki aynı tv Air-ties modem ile internet e bağlanıyor.
    2- Samsung Telefon um 1 mt. mesafeden Wireless ağı görmüyor. halbuki laptop ım aynı ağı sorunsuz görüyor.

Modem de Bu iki alet in TP-LİNK modeme bağlanmasını/görmesini engelleyen bir ayar olmalı, bu konuda yardım rica etmiştim.
  • Modemin arayüzüne girip kullanıcı ayarları yapılacak yerleri aşağıda ekledim aynı ayarlar ile sorunsuz kullanılmaktadır . Wirelless ile 4 laptop 3 telefon 2 uydu cihazı bağlı gece gündüz açık sorun yaşamadım hiç .

Kullanıcı adı yazan yere internet sağlayıcınızdan aldığınız ad ve şifreyi yazın diğer ayarları resimdeki gibi yapın .
     TP-Link td-w8961nd kablosuz 802.11n 4 port modem

Lan kısmı ayarları aşağıdaki gibi yapın

Kablosuz kısmı ayarlarında SSid yazan yere kendiniz bir ad verin laptop wirelles kısmında bu ad gözükecektir, psk anahtarı kısmınada 63 haneye kadar bir şifre yazabilirsiniz .

Gelişmiş ayar kısmında güvenlik duvarı kısmıda resimdeki gibi açık olmalı diğer kısımdaki ayarları değiştirmenize gerek yoktur .

• Ben de bu modemi ve çekim alanını genişletmek için TL-WA901ND almıştım, hatta daha büyük antenler (tp-link 7 dbi idi galiba) almama rağmen sonuçtan hiç memnun değilim.

Öncelikle ikisi arasında 300 mbps hızında köprü kurulamıyor. İki ürün de TP-LINK, ikisi de 300mpbs hızında ama böyle bir sınırlama var. Ayrıca bağlantıda da sık sık kopmalar yaşadığım için WA901ND'yi kapatmak zorunda kalıyorum.

Ben bu işten artık iyice sıkıldım, kablosuz ağda süper hızlar beklemiyorum ama 20-30 mbps hızlara da razı olmak istemiyorum. 2 katlı yerde stabil 50-60 mbps yakalasam razıyım.

Artık parasında filan değilim. Ne yapayım, evin dört köşesine 60 cm. çanak mı taktırmam gerekiyor ?!
  • quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ben de bu modemi ve çekim alanını genişletmek için TL-WA901ND almıştım, hatta daha büyük antenler (tp-link 7 dbi idi galiba) almama rağmen sonuçtan hiç memnun değilim.

Öncelikle ikisi arasında 300 mbps hızında köprü kurulamıyor. İki ürün de TP-LINK, ikisi de 300mpbs hızında ama böyle bir sınırlama var. Ayrıca bağlantıda da sık sık kopmalar yaşadığım için WA901ND'yi kapatmak zorunda kalıyorum.

Ben bu işten artık iyice sıkıldım, kablosuz ağda süper hızlar beklemiyorum ama 20-30 mbps hızlara da razı olmak istemiyorum. 2 katlı yerde stabil 50-60 mbps yakalasam razıyım.

Artık parasında filan değilim. Ne yapayım, evin dört köşesine 60 cm. çanak mı taktırmam gerekiyor ?!

Kablosuz kanalınızı değiştirin etraftaki kablosuz ağlar ile çakışma yapıyor olabilir çünkü modemler genelde 6 veya 11 kanal default olarak geliyor siz farklı bir kanal seçin belki sorununuz çözülür .

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Ben de bu modemi ve çekim alanını genişletmek için TL-WA901ND almıştım, hatta daha büyük antenler (tp-link 7 dbi idi galiba) almama rağmen sonuçtan hiç memnun değilim.

şu üründen al bitane evin en geride bir duvarına tak. bütün sorunların bitsin.
    http://www.ubnt.com/nanostation

• quote:

Orijinalden alıntı: nesbar
    Kablosuz kanalınızı değiştirin etraftaki kablosuz ağlar ile çakışma yapıyor olabilir çünkü modemler genelde 6 veya 11 kanal default olarak geliyor siz farklı bir kanal seçin belki sorununuz çözülür .

Öneri için teşekkürler, ama zaten kanal taraması yapıp en az kullanılan 1.kanalı seçmiştim.

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit
    şu üründen al bitane evin en geride bir duvarına tak. bütün sorunların bitsin.
    http://www.ubnt.com/nanostation

Öneri için teşekkürler, araştıracağım.

Bu arada yeni FW bakarken dün (19 Ocak) yeni fw çıktığını gördüm, şimdi yüklüyorum. Değişiklik/düzeltme olarak yazanlar :
    quote:

Fixed wireless series problem;
    Change DHCP Port Filter function with Static IP Reserved function;
    Cut off SNMP function;
    IGMP default mode is disable;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 20 Ocak 2012; 9:17:37 >

• Selamlar,

Bende tplink td-w8961nd modem ve tl-wn822n kablosuz usb adaptör aldım. Amacım notebook ile kablosuz bağlanıp sistemede ethernet ile bağlı philips hmp5000 media player ile ağ kurup 1080p filmleri takılma vs olmada seyretmekti.
    Notebook da ayrıca 80211.n 150mb/s destekli bir ağ kartı halihazırda bulunuyor. Sıkıntıda tam burada başlıyor.

Sistemi kurdum ağ bağlantı hızım 150mb/s notebook wi-fi den media player ethernet ile kablolu olarak bağlı, notebook un kendi ağ kartı ile (ralink 80211.n 150mb/s) yaptığım denemelerde hmp5000 media player ın ağ testinde veri aktarım hızı min 35000 kbits/s olarak görünüyor ve 1080p 1 gbp bitrate li filmleri çok nadirde olsa 1-2 saniyelik kesintilerle başarılı bir şekilde oynatıyor.
    Notebook un kendi ağ kartını devreden çıkarıp tl-wn822n ile ağa bağlandığımda 270 - 300mb/s ağ bağlantı hızı kuruluyor. Fakat media playerdan aynı filmi açtığımda maximum 15.000 kbits/sec ağ hızı elde ediyorum ve film sürekli takılıyor. Teorik olarak bakıldığında durumun tam tersi olmak gerekmiyormu? Gözden kaçırdığım bir ayar felanmı var anlayabilmiş değilim.

Konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı acaba?

Selametle.

• Bu arada modem ile birlikte TCP MTU değeri 1480 olarak geliyor. 1492 olarak değiştirirseniz daha sağlıklı bir bağlantınız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darksideofthemoon

Selamlar,

Bende tplink td-w8961nd modem ve tl-wn822n kablosuz usb adaptör aldım. Amacım notebook ile kablosuz bağlanıp sistemede ethernet ile bağlı philips hmp5000 media player ile ağ kurup 1080p filmleri takılma vs olmada seyretmekti.
    Notebook da ayrıca 80211.n 150mb/s destekli bir ağ kartı halihazırda bulunuyor. Sıkıntıda tam burada başlıyor.

Sistemi kurdum ağ bağlantı hızım 150mb/s notebook wi-fi den media player ethernet ile kablolu olarak bağlı, notebook un kendi ağ kartı ile (ralink 80211.n 150mb/s) yaptığım denemelerde hmp5000 media player ın ağ testinde veri aktarım hızı min 35000 kbits/s olarak görünüyor ve 1080p 1 gbp bitrate li filmleri çok nadirde olsa 1-2 saniyelik kesintilerle başarılı bir şekilde oynatıyor.
    Notebook un kendi ağ kartını devreden çıkarıp tl-wn822n ile ağa bağlandığımda 270 - 300mb/s ağ bağlantı hızı kuruluyor. Fakat media playerdan aynı filmi açtığımda maximum 15.000 kbits/sec ağ hızı elde ediyorum ve film sürekli takılıyor. Teorik olarak bakıldığında durumun tam tersi olmak gerekmiyormu? Gözden kaçırdığım bir ayar felanmı var anlayabilmiş değilim.

Konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı acaba?

Selametle.

822n parasının adaptörü deil malesef.
    keşke 7200nd yada mesafeniz yakın yani çekim gücü sıkıntınız yok ise 722n alsaydınız.
    822n ile herkez sorun yaşıyor.

• takip
  • asus dsl n10'u piyasada bulamadığım için bu modemi alacağım bu haftasonu, umarım doğru karar vermişimdir
  • Arkadaşlar bu konuda biraz cahilim kusura bakmayın sizden bir yardım isticektim Bende bu modelin bir alt verisyonu W8951ND Version 1.0 var. Şimdi ben online Counter Strike 1.5 oynuyorum ve yukarda bir arkadaş portaçma diye bir site göstermişti oradan bakarak şu şekilde port açtım ;

1 CS-1 TCP 27015 27039 192.168.1.100
    2 CS-2 UDP 1200 1200 192.168.1.100
    3 CS-3 UDP 27000 27015 192.168.1.100

Fakat bu gün TP link sistesinde gezerken bir yazıya rastladım ;

Keyifli Triple-Play Deneyimi için İdeal

Port bazlı VLAN ile belirlediğiniz LAN portları ve PVCleri birbirine eşleştirerek IPTV gibi değişik uygulamaları da internet hattınız üzerinden çalıştırabilirsiniz. TD-W8951ND'in dahili QoS motorunun imkan verdiği çeşitli kural tanımları ile IPTV yayın akışı veya gecikmesiz online oyunlar için trafik önceliklendirmesi yapabilirsiniz. Ek olarak cihazın sağlamakta olduğu IGMP multicast ve IGMP snooping özellikleri ile TD-W8951ND multmedya uygulamaları için ideal bir çözüm oluşturmaktadır.

Arkadaşlar bende QoS kapalı duurmda bunu aktif etmemmi lazım gecikmelerin önlenmesi için ? Birde CS için açtığım portlar bir oyuncu olarak ne işe yarıyor ping değerlerinde gecikmelerde felan daha mı iyi sonuç verir bilen arkadaşlar yorumlarsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nesbar

Modemin arayüzüne girip kullanıcı ayarları yapılacak yerleri aşağıda ekledim aynı ayarlar ile sorunsuz kullanılmaktadır . Wirelless ile 4 laptop 3 telefon 2 uydu cihazı bağlı gece gündüz açık sorun yaşamadım hiç .

Kullanıcı adı yazan yere internet sağlayıcınızdan aldığınız ad ve şifreyi yazın diğer ayarları resimdeki gibi yapın .

Kablosuz kısmı ayarlarında SSid yazan yere kendiniz bir ad verin laptop wirelles kısmında bu ad gözükecektir, psk anahtarı kısmınada 63 haneye kadar bir şifre yazabilirsiniz .

Gelişmiş ayar kısmında güvenlik duvarı kısmıda resimdeki gibi açık olmalı diğer kısımdaki ayarları değiştirmenize gerek yoktur .

Nesbar saol, telefonumu bağladım sayende ve oasisngn ye teşekkürler.
    sayenizde telefona modemi gösterdim ama tv ile arasındaki anlaşmazlık sürüyor

• dreambox uydu cihazımla wifi lan istasyon kullanıyorum şöyle birşey dikkatimi çekti belki sorun yaşayan birçok arkadaşa faydası olur , mesela nokta virgül yıldız gibi karakterli şifre yaptığımda laptoplar sorunsuz bağlanırken bu wifi adaptörde sorun yaşadım şifreyi okumadi sonra harf rakam ve +-=/ gibi normal karakterler ile şifre oluşturduğumda sorun düzeldi sonuç olarak bazı wirelless alıcılar tüm karakterlerle yapılan şifreyi okumuyor , konuda birçok arkadaş bağlantı sorunu yazınca aklıma bu sorun geldi paylaşayım dedim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: glazer

asus dsl n10'u piyasada bulamadığım için bu modemi alacağım bu haftasonu, umarım doğru karar vermişimdir

Ben de Asus'u bulamadığım için bu modeli almıştım. Ama hiç memnun kalmadım ve geri verdim. Burada anlatılan ayarları yaptığım halde kablosuz bağlantıda hız ve çekim kalitesi çok kötüydü. Gerekirse iade edebileceğiniz bir yerden almanızı tavsiye derim.
  • bugün bu modemi sipariş verdim ve buradaki yorumları okudukça çöktüm resmen:S bir de benim evim 2 katlı ve modem yukarıda duracak, laptop aşağıda. kötü mü ettim şimdi ben :S çekmeyecek mi? delirtecek mi beni bu modem (TP-LINK 8961 ) :(
  • Markalar birbirine yakın güçte ürün üretirler hiç bir marka ben kötü bir modem üreteyim diye ürün çıkarmaz sanıyorum burada birçok arkadaş yazmış kimisi çok memnunum demiş kimisi hiç memnun kalmamış, tahminim oki bu sorunun en önemli kaynağı yalıtımlı evler diye düşünoyorum , şuan tplink kullanıyorum daha önce linksys kullanıyordum ondan önce zoom x6 da kullandım 3 modemdede sorun yaşamadım, oturduğum binalarda yalıtım yoktu belkide bu sebeple sorun yaşamadım bilmiyorum .
  • haklısın. bir de o kadar çok ayrıntı yazmışlar ki ayarlar ile ilgili. kız başıma beceremem ki bunları ben :D biri çıksa canlı destek verse ne şahane olurdu! :) en çok ta kablosuzu şifreleyememekten korkuyorum çünkü benim kotam sınırsız değil. umarım bir sorun yaşamam, sinyal seviyesi ve şifrelemede!... :(
  • Yukarıda modemde yapılması gereken ayarlar bölümlerinin resimlerini koydum görmediniz sanırım yine ekleyeyim aşağıdaki resimlerde modemde yapılması gereken ayarlar mevcut bu ayarları yapın başka birşey yapmanıza gerek yoktur

Explorerda adres kısmına 192.168.1.1 yazarak modemin arayüzüne girin modemin şifresi ve kullanıcı adı değiştirmediyseniz admin-admin
    girdekten sonra resimleri takip ederek gerekli ayarları yapın,

kullanıcı ayarları yapılacak yerleri aşağıda ekledim aynı ayarlar ile sorunsuz kullanılmaktadır . Wirelless ile 4 laptop 3 telefon 2 uydu cihazı bağlı gece gündüz açık sorun yaşamadım hiç .

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.