Şimdi Ara

Tp-Link TD-W8960N ve Tp-Link TD-W8961N Modem Hangisini Alsam Hayırlı Olur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Modem alma arifesindeyim, hayırlısıyla bu iki modemden birini alacağım.
    Lâkin hangisini almalıyım kararsız kaldım. Modem işinden anlamıyorum.
    Ucuz olsun istiyorum ve bilindik bir markanın ürününü almak tercihimdir.
    Bunları alınca 10 lira da kargo parası ödeyeceğim, asıl sorum ise bu iki modemin özellik, kalite vb. gibi farkları var mıdır parası dışında ?
    Çok da para vermek istemiyorum açıkçası.
    Tavsiyelere açığım.

Yorumlarınızı bekliyorum.

https://www.sinerji.gen.tr/tp-link-td-w8960n-300mbps-4-port-adsl-modem-router-pmu409977
    https://www.sinerji.gen.tr/tp-link-td-w8961n-300mbps-4-port-adsl-modem-router-pmu410051

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tayfun Efendi -- 25 Mart 2018; 22:4:56 >

• Hocam tenda d301 tavsiye ederim. Ben yola d301 almak için çıktım, sonra almışken vdsl de desteklesin diye v300 modelini alacakken, birebir aynı olan everest v300 aldım. Ama d301 almaya uzun araştırmalar sonucu karar vermiştim. Siz sadece adsl desteği istiyorsanız d301 sizi üzmeyecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam üstad, belirttiğin her iki cihazın teknik özellikleri ve kapasiteleri birbirine çok yakın ama tavsiyem 8961N almandan yana. Ben Tp-link in vr900 cihazını kullanıyorum şuana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Modem alırken dikkat etmen gerekne noktalardan biride teknik servis tabiki. Her iki cihazın 3 yıl garantisi mevut herhangi bir sorun olması halinde yanılmıyorsam İstanbul'da bulunan tesknik servislerine gönderim yapabilirsin. Ben önce tenda kullanıyordum ve cihaza etmediğim küfür ve lanet kalmadı gerçekten ve teknik ekip baştan savama hareketler sergileyince marka değiştirmek zorunda kaldım. Velhasıl 8961N almanı tavsiye ederim ama ileriye dönük düşünecek olursan dsl den vdsl geçme ihitmalini de göz önünde bulundurman gerekirse ikinci bir modem almak yerine dsl ve vdsl destekli bir cihaz alman yönünde.
  • Benim yazdığım modelin (Tenda d301) chipseti broadcom. Türk Telekom alt yapısı ile sorunsuz çalışıyor. Mesela bulunduğum yerde sadece broadcom chipsetli modemlerle düzgün bağlantı sağlayabiliyorum. Dediğim cihazı almasınız bile broadcom chipsetli bir şey almanız fayda sağlayacaktır.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/asus-dsl-n16-300mbps-vdsl2-destekli-kablosuz-n-4-port-adsl2-modem.html

Buna ne dersiniz hocam ? Hem ADSL hem VDSL desteği var galiba doğru mudur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tenda chipset işlemci olarak Broadcom kullanıyor yanlış bilmiyorsam, Asus ise Mediatek sanırım, dolayısıyla burada Tenda daha avantajlı ancak sağladığı interaktif kullanım ile Asus'da gayet iyi noktada. Eğer ileri seviye bir cihaz almak ya da ileriye dönük diyelim bir cihaz almak isterseniz ac51 bakın derim.
  • Hocam doğrudur ikisinide destekler. Bütçenizi arttırdığınıza göre gönül rahatlığı ile Tende V300 modemi önderebilirim. Onda da vdsl/adsl (fiberde var sanırım) desteği var, broadcom chipsetli ve 3 yıl garantisi var. Ama benim gibi biraz daha ucuza getirmek istersenizde tenda v300 ile birebir aynı olan Everest sg v300 modelini alabilirsiniz. Tp link tarafında da w9970 bu cihazların muadili.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    O dediğiniz markaya güvenemem galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Hocam doğrudur ikisinide destekler. Bütçenizi arttırdığınıza göre gönül rahatlığı ile Tende V300 modemi önderebilirim. Onda da vdsl/adsl (fiberde var sanırım) desteği var, broadcom chipsetli ve 3 yıl garantisi var. Ama benim gibi biraz daha ucuza getirmek istersenizde tenda v300 ile birebir aynı olan Everest sg v300 modelini alabilirsiniz. Tp link tarafında da w9970 bu cihazların muadili.

O dediğiniz markalara göre Asus daha iyi olmaz mı ?

• Hocam asus her türlü daha iyidir o ayrı, eğer temiz bir hattınız varsa en dandik modem bile sizi üzmeyecektir. Ama hat değerleriniz kötü ise broadcom chipsetli olmayan modemler başınızı ağrıtabilir. Ayrıca arkadaşın önerdiği model asus un.
  • Yeni eve taşınacağım inşÂllah, alt yapısı nasıl bilmiyorum iyi mi kötü mü.

Arkadaşın dediği modem biraz daha tuzlu Çok para harcamak istemiyorum.

N16 modelini arkadaşım kullanıyor. Bizzat biz satın alıp ben kurulumunu yapmıştım.

TP Link'e kanım ısınmadı, sonra N16'yı kullanıp bizzat iyi diyen biri olduğu için onu düşünür oldum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.