Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
3
Favori
260.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: systemexp

quote:

Orijinalden alıntı: tam_zaman

Bu cihazın sitesinde Windows 7 sürücüsü yok. Acaba Windows 7 ile kullanan var mı?

Var.Ben kullanıyorum.

Sizden sürücüleri nasıl alabilirim? Paylaşmanız mümkün mü?
  • quote:

Elbetteki paylaşırım arkadaşım, ancak şunu belirteyim ki ben kurulum yapmadım, çünkü sürekli hata verdi, sonra baktım ki kuruluma gerek kalmadan çalışıyor.

Ama siz isterseniz yine yardımcı olurum.
  • bu modem wireless olarak çok başarısız.. hiç kimseye tavsiye etmiyorum.

bir oda öteden bile doğru dürüst çekmiyor, şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temren -- 20 Şubat 2011; 0:33:58 >
  • quote:

quote:

Elbetteki paylaşırım arkadaşım, ancak şunu belirteyim ki ben kurulum yapmadım, çünkü sürekli hata verdi, sonra baktım ki kuruluma gerek kalmadan çalışıyor.

Peki o zaman sürücüyü bir yere yükleyip paylaşmanızı ve kurulumun nasıl kendi kendine gerçekleştiğini anlatmanızı rica etsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: Temren

bu modem wireless olarak çok başarısız.. hiç kimseye tavsiye etmiyorum.

bir oda öteden bile doğru dürüst çekmiyor, şaka gibi

Arkadaşım bence sizin ayarlarda problem var yada cihazınızdada bir problem var.Çünkü ben 2 oda öteden sinyali alıyorum,üstelik pda ile.
  • quote:

quote:

quote:

Peki o zaman sürücüyü bir yere yükleyip paylaşmanızı ve kurulumun nasıl kendi kendine gerçekleştiğini anlatmanızı rica etsem?

Herhangi bir kurulum gerektirmiyor ben şuanda win7 64 bitle kullanıyorum, takar takmaz çalıştı,hiçbir yükleme yapmadım, ama eğer size lazımsa hemen sürücüleri gönderirim.

Ayarlarını tarayıcı kısmından girip yapıyorsun sadece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 20 Şubat 2011; 1:09:29 >

• systemexp, bende de 64 bitlik Windows 7 kurulu ama algılamıyor bir türlü. Sanırım firmware güncelleyeyim edeyim derken yedik aleti. Sağ olasın verdiğin bilgiler için.
  • quote:

systemexp, bende de 64 bitlik Windows 7 kurulu ama algılamıyor bir türlü. Sanırım firmware güncelleyeyim edeyim derken yedik aleti. Sağ olasın verdiğin bilgiler için.

Rica ederim est., garantisi varsa gönder bence. Yükleme bitti,pm'ni kontrol et.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 20 Şubat 2011; 1:33:38 >
  • SONUNDA!

TP-LINK TD-W8901G modemlerde farklı donanım sürümlerine yanlışlıkla farklı bellenim (firmware) yüklenmesi sonucu kullanılamaz hâle gelmesi sonrası aygıtı tekrar çalışır duruma getirmek için aşağıdaki yolu izleyin.

Uyarı: Bu yolu TP-LINK firmasının Çin'deki yetkililerinden bizzat yazışarak öğrendim ve sorunumu çözdü. Ben de bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Lütfen bu yolu aygıtın bozulabileceği riskini göz önünde bulundurarak izleyin. Ayrıca çözüm de garanti değil. En doğru bilgi tp-link.com adresinden ulaşabileceğiniz Çinli yetkililerde. Ben sadece bilgilendirme amaçlı yazıyorum ve sorumluluk kabul etmiyorum.

Sorunun Kaynağı

Benim aygıtımın donanım sürümü 2.3 (V2) idi. Ben tp-link.com sitesinden yanlışlıkla donanım sürümü 3 olan (V3) bellenimi (firmware) indirip kurdum. Daha sonra alet V3 sürümüne yükseldi, ancak V2 sürümüne geri dönemedim. V2 bellenimini yüklemeye çalışırken şu uyarıyı alıyordum: HATA: Güncelleştirme Başarısız... Hata nedeni: Yüklenen dosya modem tarafından kabul edilmedi. İngilizcesi: ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... The uploaded file was not accepted by the router.

Özetle Ver 2.3 olan aygıta V3 bellenimi yükledim ve V2'ye geri döndüremedim. Sonuçta aygıt kullanılamaz duruma geldi.

Şimdi amacımız aygıta eski bellenimi yüklemek ve çalışır duruma getirmek.

Çözüm

Çinli yetkililer bana şu yolu önerdi ve sorunum çözüldü:

1. Modemi bilgisayara bağlayın. Güç ve ethernet bağlantı ışıklarını yanıyor olmalı.

2. Windows XP'de Başlat > Çalıştır yolunu izleyin ve çıkan pencereye cmd yazıp Tamam'a basın. Karşınıza Windows komut sistemi ekranı gelecek. Windows 7'de ise başlat düğmesine basıp arama çubuğuna cmd yazıp, çıkan sonuçtan cmd'yi seçin ve çalıştırın.

3. Komut sistemi ekranında telnet 192.168.1.1 yazın ve Enter düğmesine basın. Windows 7'de Telnet kurulu değil. Kurmak için Denetim Masası > Programlar ve Özellikler > Windows özelliklerini aç veya kapat yolunu izleyin ve listeden Telnet istemcisini seçip Telnet'i kurun.

4. Size kullanıcı adı ve parola soracak. (Password: ) Oraya modeme giriş kullanıcı adınızı ve parolanızı girin. Bu parola başlangıçta admin olan parola. Hatırlamıyorsanız aygıtı sıfırlayın, parola admin olsun. Bana sadece parola sordu, kullanıcı adı sormadı ki o da admin.

5. Karşınıza Copyright TP-LINK vs. şeklinde bir yazı gelecek. Oraya sys modelcheck off yazın ve Enter düğmesine basın. Burada ekranda old model check flag: on ve altındaki satırda new model check flag: off yazması lazım. (Yazmazsa da devam edin, bende 2. denemede yazdı bu ve öyle çözüldü. Bu noktada sanırım eski bellenime dönme sırasındaki kontrol devre dışı bırakılıyor.) Ancak henüz işlem tamamlanmadı. Komut sistemi ekranını kapatın ve bir sonraki adıma geçin.

6. Şimdi sıra geldi aygıtı eski hâline çevirmeye, yani eski bellenimi kurmaya. Nasıl mı? Öncelikle, aygıtın altına bakıp donanım sürümünü öğrenin. Benimkinin altında Ver 2.3 yazıyor, yani V2. O yüzdenhttp://www.tp-link.com/tr/support/download.asp?a=1&m=TD-W8901G sayfasında TD-W8901G v2 bağlantısına tıklayıp en güncel bellenimi indirdim. Diyelim ki sizinki de V2. O zamanhttp://www.tp-link.com/tr/support/download.asp?a=1&m=TD-W8901G&h=v2 sayfasından en güncel bellenimi indiriyoruz. Sonra tarayıcıdan 192.168.1.1'i açıp Bakım > Yazılım (İngilizcesi Maintenance > Software) yolunu izliyoruz ve indirdiğimiz bellenimi seçip Güncelleştirme düğmesine basıyoruz. Bu sırada aygıtı elektriksiz bırakmayın, aygıta müdahale etmeyin. İşlem bitince modem kapanıp açılacak.

7. Ardından aygıtı ya sayfadan ya da üstünden sıfırlayın ki kendine gelsin. ADSL ayarlarınızı yapın. Sonra gelsin internet. :D

Sorularınız olursa özel olarak yazın. Bu başlığı sürekli takip etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tam_zaman -- 22 Şubat 2011; 3:00:49 >

• Çözdüğüne sevindim.
  • arkadaşlar bir sorum olacak, bu w8961nd modeli ile w8960n modeli arasında ne fark var?

baktım internette özellikler aynı gibi???
  • Arkadaşlar merhabalar;
    Benim bir sorunum var.
    Adsl bağlantısı aldığım firmayı değiştirerek Uydunete geçmeyi düşünüyorum.
    Tp-Link TD-W8101G 1 Port Wireless ADSL2 Modem kullandığımı modemle evde wireless kullanarak nete giriyorum
    (http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=Tp-Link%20TD-W8101G%201%20Port%20Wireless%20ADSL2+%20Modem)
    uydunet bağlantısı kablo üzerinden olduğu için kabloluya uygun modem almamız gerekiyor.
    uydunetin kablosuz modemleri çok pahalı olduğu için maalesef alamıyoruz.
    Kablolu modemi alsam Elimdeki modemle bağlantı yapabilirmiyim wireless özelliği ile evde kablosuz olarak nete girebilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi privatum -- 22 Şubat 2011; 13:17:13 >
  • Arkadaşlar bu modemi sadece wirelees adaptör olarak kullanmak istiyorum. acaba mümkün mü? mümkünse tarifini yapabilecek arkadaş varmı aranızda?
  • Guncelll
  • Arkadaşlar şöyle bi sorunum var benim modemin ayarlarından devre dışı bıraktım şifreyi ama giriş yapılmıyo hata veriyor güvenlik simgesi çıkıyor bağlanmıyor neden olabilir ?
  • herkese merhabalar..
    ben bu bağlantı trafiği konularında epey cahilim ne yazıkki :( kullanmakta olduğum modem TP-LİNK TD-W8901G Sanırım bu modeldede sözünü ettiğim olay yapılabiliyormuş. Bu modemde bağlantı trafiği ayarı ile ilgili bilgi verebilir ve nasıl yapacağımı anlatabilirseniz çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

Arkadaşlar şöyle bi sorunum var benim modemin ayarlarından devre dışı bıraktım şifreyi ama giriş yapılmıyo hata veriyor güvenlik simgesi çıkıyor bağlanmıyor neden olabilir ?

Hangi şifreyi devre dışı bıraktın, biraz açıklarsan yardımcı olabilirim belki.

quote:

Orijinalden alıntı: twisterlife

herkese merhabalar..
    ben bu bağlantı trafiği konularında epey cahilim ne yazıkki :( kullanmakta olduğum modem TP-LİNK TD-W8901G Sanırım bu modeldede sözünü ettiğim olay yapılabiliyormuş. Bu modemde bağlantı trafiği ayarı ile ilgili bilgi verebilir ve nasıl yapacağımı anlatabilirseniz çok memnun olurum.

Bağlantı trafiğinden kastınız nedir, nasıl şifreleme yapdığını mı soruyorsunuz?Biraz açıklarsan yardımcı olabilirim belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi systemexp -- 9 Mart 2011; 19:55:32 >

• interneti alt kattaki komşumla ortak kullanıyoruz. ben 8 megabit bağlantı alalım dedim fakat komşum bana 1024 yeter fark veremem dedi. buna istinaden onun bağlantı hızını sınırlamak istiyorum
  • quote:

interneti alt kattaki komşumla ortak kullanıyoruz. ben 8 megabit bağlantı alalım dedim fakat komşum bana 1024 yeter fark veremem dedi. buna istinaden onun bağlantı hızını sınırlamak istiyorum

Şimdi ne demek istediğinizi anladım ama bu sorunun malesef bende cevabı yok.
  • quote:

quote:

interneti alt kattaki komşumla ortak kullanıyoruz. ben 8 megabit bağlantı alalım dedim fakat komşum bana 1024 yeter fark veremem dedi. buna istinaden onun bağlantı hızını sınırlamak istiyorum

Şimdi ne demek istediğinizi anladım ama bu sorunun malesef bende cevabı yok.

canınız sağolsun :)
    Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.