Şimdi Ara

TP-LINK TD-W8901G (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
3
Favori
260.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: twisterlife

quote:

Orijinalden alıntı: systemexp

quote:

Orijinalden alıntı: twisterlife

interneti alt kattaki komşumla ortak kullanıyoruz. ben 8 megabit bağlantı alalım dedim fakat komşum bana 1024 yeter fark veremem dedi. buna istinaden onun bağlantı hızını sınırlamak istiyorum

Şimdi ne demek istediğinizi anladım ama bu sorunun malesef bende cevabı yok.

canınız sağolsun :)
    Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...

Değerli arkadaşım;

Est., yardımcı olabilmeyi çok isterim ve bu sebeple 2-3 gündür modemin girmediğim noktası kalmadı diyebilirim.

Şöyle anlatayım olayı tam çözmüş değilim ancak bu gerçekten uzmanlık gerektiren bir konu çünkü ince ayarları içeriyor.

Ayrıca anladığım kadarıyla anlatayım size eğer sizde uğraşır denerseniz belki yapabilirsiniz, ben sadece size girip bakmanız gereken noktalarıı söylebilirim, onuda

uzun uğraşlar sonucu keşfettim.

Öncelikle 192.168.1.1 den modem arayüzüne girin.

Burada üstteki Gelişmiş Ayar kısmında QoS sekmesine tıklatın.

QoS Hizmeti bölümü açılacak, etkin seçilecek. Kural sekmesinde etkin seçilecek.

Komşunuz sizin kablosuzdan bağlanıyorsa WLAN kısmı işaretlenecek.

Alttaki tüm ayarlar ne gerektiryorsa yazılacak.
    Mesela;

IPP/DS Alanı : IPP/TOS seçilecek.

IP Öncelik Aralığı : 0-7 derece ayar verebilirsin ancak 0-7 en yüsek değerler , mesela 3-4 daha düşük değer.

Servis Türü :İstediğine uygun minumum maliyet olabilir.

İŞLEM kısmıda yukarda bahsettiğim gibi.

Ancak ben dediğim gibi uzun araştırmlarla bunları buldum, sen de incele dene , ben deneyemedim henüz , umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bazı yerleride çözüp denersen ve başarırsan buradan bildirirsen bende denerim.

Kolay gelsin.

• Merhaba;

Bende birkaç saat evvel HB'den gelen siparişimle aranıza katıldım. Modemin altında Version: 3.0 yazıyor, bu durumda ayrıca Firmware gibi bir işlem yapmama gerek varmı yoksa zaten son versiyon mu?
  • DnR, sorun yoksa kullanmaya öyle kullanmaya devam et. Bellenim (firmware) güncellemek birkaç durum dışında getiri sağlamıyor. Aksine sorun çıkma ihtimalini arttırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnR

Merhaba;

Bende birkaç saat evvel HB'den gelen siparişimle aranıza katıldım. Modemin altında Version: 3.0 yazıyor, bu durumda ayrıca Firmware gibi bir işlem yapmama gerek varmı yoksa zaten son versiyon mu?

Hayırlı olsun, bende de aynı versiyon ben öyle kullanıyorum.Güncelleme önermiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: tam_zaman

DnR, sorun yoksa kullanmaya öyle kullanmaya devam et. Bellenim (firmware) güncellemek birkaç durum dışında getiri sağlamıyor. Aksine sorun çıkma ihtimalini arttırıyor.

Katılıyorum.
  • Merhaba bu modemi yeni aldım aldığımdan beri kopmalar var nette. Ttnetten bi sorun yok modemle bağ kopmuyor ama xp kullananlar bilir hızı 54 ten 1.0 mbps ye iniyor ve net kesiliyor

Nedeni nedir acaba arayüz ayarları düzgün herşey tam
  • Arkadaşlar burada da aynı sorunu yaşayanlar olmuş fakat bir çözüm yazılmamış konu ile ilgili benim sorunumda şu tp link W8901G modeme yanlış versiyon yazılım yüklemem sonucunda ve yükleme sırasında bağlantıyı kesmeyin dediği halde yanlış versiyonu anladığımdan dolayı modemi kapattım ve sonuç olarak sadece power ışığı yanıyor modemde 192.168.1.1 e giremiyorum çalıştır dan cmd ipconfig falan yazdığımda ip alamıyorum Ankara da yaşıyorum ve bununla ilgilenen bir teknik servis de bulamadım bana yardımcı olur musunuz acaba ne yapmam gerekiyor şuanda ttnetin verdiği kötü bir modemle bağlanıyorum bunda bir sorun yok yani internet bağlantı sorunu falan yaşamıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  • Modemde arayüze giremiyorum.K.adı:admin, Şifre:admin olarak giriş yapıyordum fakat şu anda giriş yapamıyorum, reset de atmama rağmen admin - admin olarak giriş yapamıyorum.
  • ver2 salonda bzm adsl 9-10 mtre vrmış arada ayrıca bıde bzde tp lınk 54 m wireless g usb adapter var bilgisayara takılı fakat algılamıo blgısayar başka kablosuzları algılıo.mesafemı uzak?

derdimi tam anlatamadım anlayan olursa bı ılgılenırse sevınırım
  • ben bu modemi almayı düşünüyordum. fakat bu kadar soru sorulmuş. ürktüm aslında.
  • arkadaşlar kolay gelsin TD - w8901 wireless modemim var. bu modemi sorunsuz kullanabiliyordum 1 aya kadar ta ki alıp başka bi bir bilgisayara takana kadar. tekrar eski bilgisayarıma taktığımda internet erişimi yok hatası alıyorum. tekrar kolay kurulum yapmak istediğim de ise

error : 20 hatası alıyorum. var mı çaresini bilen ? makineyi fabrika ayarlarına geri döndürdüm, makineden de resetledim ama hiç bir şekil de düzeltemedim.

fotoğraf ta bu... biri yardım etsin yoksa kırıcam bu modemii =)
  • Modemi ttnet'in verdiği modemin bozulması ve 2 ayda tamir edememeleri üzerine aldım.Şimdilik çok memnunum.
    TTnet'in modeminden sonra çok kaliteli geldi.İçinde gerekli tüm kablolar ve splitter , kaliteli anten var.Anten soketleri altın kaplama.
    Eskiden 6.5mbit bağlanırken şimdi sürekli 8mbit civarı hız alıyorum.Hatta modemin arayüzünde 9415kbps gösteriyor
  • İnternet bağlantımda akşam sorun oldu da, ayarlarla epey oynadım. Şimdi düzeldi. Sormak istediğim tek şey; Kablosuz ayarlarını yaparken WPA-PSK kısmındaki Şifreleme seçeneği TKIP mi yoksa AES mi olmalı ?
  • WPA / WPA2 with Radius

Encryption

There is no choice for encryption; this is displayed for your information.

For WPA with Radius, TKIP is used.
    For WPA2 with Radius, AES is used.
    For WPA and WPA2 with Radius, WPA clients must use TKIP, and WPA2 clients must use AES.

bu durumda sen radyus kullanmayacağına göre, adaptörüne bakıyor biraz da. bazı wifi adaptörler aes ile bağlanmayabiliyor (wpa2 için diyorum) bu arada yanlış hatırlamadı isem wpa2 donanımsla tkip ise software gibiydi zannedersem..
  • Selam arkadaşlar aynı modem bendede var tüm ayarlarını yaptım ama sürekli internet erişimi yok hatası alıyorum ve net çok yavaş ne yapmalıyım

yardımcı olun ltfn
  • bu modemi nasıl accses point olarak kullanabilirim.
    modem 1. katta .tplink 2 kata koyup kapsama alanını genişletmek istiyorum.
    bunu kablosuz olarak yapmak mümkün mü?
  • Bendede TP-LINK 8101G var cok memnunum hicbir sorunu yok..

• Selam TP Link TD-W8101 G modemimi yaklaşık 2 ay kadar önce aldım. Bundan önce de yine TP link kablolu modem kullanıyordum. Soruna gelirsek ;

Yaklaşık 5-6 gündür sürekli bağlantı kopması yaşıyorum. Bazen 10 dk , bazen de 1 saat nette kalıyorum ve sonra bağlantı kopuyor. Kopmadan bağlı kalabildiğim süre en çok 1 saat.

Splitter dahil tüm kabloları değiştirdim.
    Modemi resetledim.
    TT neti aradım.
    Wireles modemimi söküp eski kablolu modemi taktım.

Yani denemediğim birşey kalmadı. Fakat sorun yine aynı. En az 10 dk en çok 1 saat sonra bağlantı kopuyor.

Modemde sadece Power , LAN , WLAN ışıkları yanık kalıyor. İnternet ve ADSL ışıkları sönüyor. 2-3 dk sonra herşey normale dönüyor. Fakat dediğim gibi 1 saat içinde tekrar kopuyor.
  • işimi görecek bir kablosuz modem almak istiyorum.
    bu cihazı gözüme kestirdim.
    sadece evin içinde kullanılacak. Arada 3 duvar varken 10 metre ötesinde sorunsuz bir şekilde laptop ile kullanabilir miyim?
    eğer bu cihaz benim için uygun değilse bunun yerine ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainman71

....Modemde sadece Power , LAN , WLAN ışıkları yanık kalıyor. İnternet ve ADSL ışıkları sönüyor. 2-3 dk sonra herşey normale dönüyor. Fakat dediğim gibi 1 saat içinde tekrar kopuyor.

bu dediğinin aynısı zyxel modemlerde de oluyor. ama tplink de 2-3 dakika sürmesi pek hayra alamet değil. sebebine gelince şu an portları hatırlamıyorum iki adet port var, modem üzerinden kapatılmasını öneririm. o iki portun kapatılması çözüm mü dersen hiç bir fikrim yok. ama bahsettiğim o iki port da zyxel modemlerde açık şekilde geliyor. her dış ip'w hatta. şimdi biri diyecek ki o bahsettiğin iki port bilmem ne felan için zararsız.. diğerleri kapalı geliyorda bu ikisi niye açık geliyor diye soran olur o zaman. demek hem adsl hem de internet ışığı sönüyor... o esnada telnet üzerinden komut yiyor olabilirsin. loglara bakmanını öneririm.

pki, System Maintenance muhabbeti oluyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speakerphone2010 -- 16 Temmuz 2011; 1:07:22 >

• Kablosuz şifreleme türünde;

WPA-PSK/WPA2-PSK ile WPA2-PSK arasında ne fark var? Hangisini seçmek gerek ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.