Şimdi Ara

Toyoya Yaris Geri vites kamerası ve park sensörü nasıl bağlanır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2011 model yaris aracım var geri görüş kamerası takmak istedim araç şu kasaya benziyor 4 kapılı 1.0 terra

internetten bu kamera ve ekranı aldım

kamera ve ekranı bağlamak için uygun yer neresidir aynı araca montaj yapan veya fikri olan olan varsa yardımlarınızı rica ediyorum. kokpit bu şekilde biliyorsunuz.
    Ekran nereye koyulabilir?
    ekranın güç kablosunu nereye bağlarım?
    arkadaki kameraya kadar video kablosunu nereden dolandırabilirim?
    kamerayı nereye monte edebilirim?
    kameranın güç kablosunu nasıl bağlarım?
    bu sorulardan bildiğiniz veya yardımcı olabilecekleriniz varsa çok makbule geçer. Kendi kendime kamera montajını yapmaya karar verdim başlamadan önce kafamda bunları ayarlamak istedim

edit:

kamera+ekran ve park sensörlerinin 1 hafta arayla montajını yaptım. Toyota araçlar için imalat resimleri ve montaja yardımcı olabilecek dökümanları şu siteden bulabilirsiniz.
    https://www.toyota-tech.eu/Aim/Aim.aspx?pubtype=AIM&menuitem=3
    park sensörünün montajında imalat resimlerinden çıkarttığım ölçüleri araca yapıştırarak yaptım. Daha sonra montaj yapacak arkadaşlara faydası olabilir belki. Araçla alakalı sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Toyoya Yaris Geri vites kamerası ve park sensörü nasıl bağlanırToyoya Yaris Geri vites kamerası ve park sensörü nasıl bağlanırToyoya Yaris Geri vites kamerası ve park sensörü nasıl bağlanırToyoya Yaris Geri vites kamerası ve park sensörü nasıl bağlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidddd -- 31 Temmuz 2017; 18:9:25 >

• Kurulum için döküman (kağıt) görüyorum bunun fotosunu detaylı şekilde çekip yüklerseniz yardımcı oluruz fakat araç içinde konumlama sıkıntılı bir durum keşke dikiz aynası olarak alsaydınız en azından tavan üzerinden kablo çekilir temiz bir montaj olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 18 Temmuz 2017; 12:49:15 >
  • TİTAN-X kullanıcısına yanıt
    dikiz aynası tarzı olanlar fiyatlar biraz daha pahalı oluyor ve ısınma daha fazla oluyor diye okudum o nedenle sadece monitör olarak kullanılabilecek bir şey aldım.

sol köşeye koymayı düşünüyorum monitörü. Monitör gücünü de video kablosuyla birlikte bagaja kadar taşımayı düşünüyorum ikisini birden geri vites lambasına bağlarım dedim ama farın olduğu yer nasıl sökülür araç içinde kablo nasıl dolaştırılır bilemedim. video filan bulabilsem iyi olacak veya aynı araca bağlayan olduysa bilgi olur iyi olur.

Ayrıca park sensörü de aldım o gelmedi daha. Öncelik arka farların nasıl söküldüğünü öğrenmek olacak kısaca. arkada hepsini bağlayıp bir deneme yaparım sonra kablolama işlemini araştıracağım.

• Resimde daire içine aldığım kablodan 1 ad daha alın
    1 ad rca video kablosu (uzunluğa siz karar verin)
    Uzatmada kullanmak için 2-3 m kablo

Kamerayı konumlandırın park lambasını sökerek geri vites'e gelen + uçtan bağlantı alın - ucu'da oradan alabilirsiniz kabloyu kameranın olduğu yere kadar çekerek ve + uca sigorta koyarak resimde belirttiğim kablo ile bağlantı yapıp soketleri takın

Kamera video kablosunu yan pandizot altından geçirerek ekranı konumlandıracağınız yere kadar çekiniz

Ekran için kontak,akü,çakmak olabilir her daim elektrik olan bir yerden yine harici kablo ile + ve - bağlantı alıp ekranın olduğu yere kadar kablo çekin ve yine araya sigorta koyarak diğer adaptör uçlu kabloyu bağlayıp soket bağlantısını yapın video kablosunu takın işlem tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 18 Temmuz 2017; 16:40:56 >

cevabınız için teşekkürler. sigorta nasıl bir şey olmalı bir özelliği var mı fotoğraf atabilir veya özel ismini yazabilir misiniz?
  • Toyoya Yaris Geri vites kamerası ve park sensörü nasıl bağlanır

Sigorta 3A yeterli gelir.
    ilk fotoğraftaki sigortadan aldım içine 3A sigorta taktırdım. Haftasonu geri vites kamerasını bağlamıştım. kamera ve ekran ikisinin de gücünü geri vites lambasından aldım. Ekranın güç kablosunu öne kadar uzattım. (-) ucu ön tarafta bir yere geçici olarak tutturdum. Şimdi bu sigortayı sadece (+) uca mı bağlamam gerekiyor?
    Bu arada park sensörü de geldi onu da geri vites lambasına bağlayacağım. ekran+kamera+park sensörü aynı yere bağlı olacak hepsini tek sigortaya mı bağlamalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TİTAN-X

Resimde daire içine aldığım kablodan 1 ad daha alın
    1 ad rca video kablosu (uzunluğa siz karar verin)
    Uzatmada kullanmak için 2-3 m kablo

Kamerayı konumlandırın park lambasını sökerek geri vites'e gelen + uçtan bağlantı alın - ucu'da oradan alabilirsiniz kabloyu kameranın olduğu yere kadar çekerek ve + uca sigorta koyarak resimde belirttiğim kablo ile bağlantı yapıp soketleri takın

Kamera video kablosunu yan pandizot altından geçirerek ekranı konumlandıracağınız yere kadar çekiniz

Ekran için kontak,akü,çakmak olabilir her daim elektrik olan bir yerden yine harici kablo ile + ve - bağlantı alıp ekranın olduğu yere kadar kablo çekin ve yine araya sigorta koyarak diğer adaptör uçlu kabloyu bağlayıp soket bağlantısını yapın video kablosunu takın işlem tamamdır.

Ekran için kontak,akü,çakmak olabilir demişsiniz bunlardan hangisi en kolay olur genel bir durum var mı? En kolay ulaşılabilecek olan hangisidir veya nereden öğrenebilirim internette araştırıyorum pek başarılı olamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.