Şimdi Ara

Toyotalardaki frenleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bayramın üçüncü günü arkadaşlarla bir araya gelmiştik. Arkadaşlarımdan biri bir arkadaşını daha getirmişti eleman ilini ve ismini veremeyeceğim bir Toyota yetkili satıcısında mekanik bölümünde 8 küsür yıldır çalışıyormuş söylediklerini dilim döndüğünce yorumsuz olarak aynen aktarıyorum;

1- Toyota araçlarında ilk frenleme olduğunda yani fren pedalına basıldığında ilk olarak önler devreye giriyormuş yani frenleme oranı ilk olarak önden başlıyormuş bir değer anlatımla fren pedalına bastık saniyenin bilmem kaçında önler devreye girip arkasından arkalar devreye giriyormuş buda frenlemenin zayıf ve arabanın öne doğru yığılmasına yol açıyormuş ama örneğin dedi wolsvagende frenleme yapıldığında yine saniyenin bilmem kaçında arkalar devreye girip ondan sonra önler devreye giriyormuş. Buda arabanın yere yapışmasına ve frenlemenin daha etkili olmasına yol açıyormuş.

2- 1.4 dizel motora cc koymamalarının sebebi ise araç zaten pahalıya satıldığı için daha da fiyatı artacağından dolayı imiş yoksa motorun çekmemesi gibi bir şey söz konusu değilmiş.

3- Toyota gerçekten kaliteli ve diğer markalara göre sorunsuz bir araç ama asla ve asla şuanki fiyatları hak eden bir araç değilmiş.
    4- Seneye çift turbo 1.6 dizel cvt şanzımanlı avensis gelecekmiş ama fiyatı çok uçuk olur diyor.
    5- Bu bahsettiğim motoru corollaya koymayacaklarmış.
    6- Araka amortisörlerin buğrulma kirişli olmasını ise tamamen sinekten yağ çıkartma olayı ile tanımlıyor. Yani Toyota normalde bu araçlara (Corolla ve auris) salıncaklı bağımsız amortisör kullanacağı yerde çok eski sistemi uygulayarak kar marjını arttırıyor diyor.
    7- Ayrıca arka amortisörlerin buğrulma kirişli olmasından dolayıda VSC (esp) sistemi çok sağlıklı çalışmıyor diyor yani eğer arka amortisörler salıncaklı olsa VSC çok daha verimli çalışır ve çok daha net tepkiler verirmiş.
    8- Corolla için sunroof ve mercekli xenon far olmayışına ise tamamen saçmalık diyor.
    Saygılarımla...

• eski kasa corollada frenlerden sikayetçi olan bir grup vardı evet ben yenisinde henüz bi memnunıyetsızlık yasamadım

1,4 motor cekse nolur 90bg 1350 kg araba tsı yada 1,6 tdi yannda vasat

kesinlikle fiyatı ucuk katılmamak mumkun degıl

esp yi tam deneyemedim henuz

sanroof ve xenon olayına katılıyorum maliyet muhasebesi hepsi
  • aya027 kullanıcısına yanıt
    kardeşim bi tek soru sormak istiyorum. Yorumlara katılınabilir belki ama. Bu arkadaş toyotanın ceo su falan mı önceden çıkacak aracı biliyor motorunu vs.
  • valla hocam yukarıda da belirttiğim üzere adamın bana söylediklerini kendimden hiç bir şey katmadan aktardım. Önceden çıkacak arabayı nasıl biliyor onu ona sormak lazım ama şu da bir gerçek ki durduk yere bir taraflarından da uyduracak hali yok değilmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aya027

valla hocam yukarıda da belirttiğim üzere adamın bana söylediklerini kendimden hiç bir şey katmadan aktardım. Önceden çıkacak arabayı nasıl biliyor onu ona sormak lazım ama şu da bir gerçek ki durduk yere bir taraflarından da uyduracak hali yok değilmi.

1.4 motora cruze control koysa neredeyse yokuşlarda kalkmayan araba acaba sabit hızda gideceğim diye ne kadar yakar haberi var mı acaba o arkadaşın....? Şu anki fiyatları hak etmediğini zaten hepimiz biliyoruz...Ben onu bunu bilmem civic, toyota. kore ve japanlara bakarsanız zaten alman araçlara göre frenleri zayıftır......

• Bir önceki kasa (makyajlı 2011) kullanan birisi olarak frenlerden hiç memnun değilim. ABS çok erken devreye giriyor (şehir içi hızlarda bile) bu sebepten ötürü pek çok kaza tehlikesi atlattık.
  • quote:

Arkadaşlar bayramın üçüncü günü arkadaşlarla bir araya gelmiştik. Arkadaşlarımdan biri bir arkadaşını daha getirmişti eleman ilini ve ismini veremeyeceğim bir Toyota yetkili satıcısında mekanik bölümünde 8 küsür yıldır çalışıyormuş söylediklerini dilim döndüğünce yorumsuz olarak aynen aktarıyorum;

1- Toyota araçlarında ilk frenleme olduğunda yani fren pedalına basıldığında ilk olarak önler devreye giriyormuş yani frenleme oranı ilk olarak önden başlıyormuş bir değer anlatımla fren pedalına bastık saniyenin bilmem kaçında önler devreye girip arkasından arkalar devreye giriyormuş buda frenlemenin zayıf ve arabanın öne doğru yığılmasına yol açıyormuş ama örneğin dedi wolsvagende frenleme yapıldığında yine saniyenin bilmem kaçında arkalar devreye girip ondan sonra önler devreye giriyormuş. Buda arabanın yere yapışmasına ve frenlemenin daha etkili olmasına yol açıyormuş.

2- 1.4 dizel motora cc koymamalarının sebebi ise araç zaten pahalıya satıldığı için daha da fiyatı artacağından dolayı imiş yoksa motorun çekmemesi gibi bir şey söz konusu değilmiş.

3- Toyota gerçekten kaliteli ve diğer markalara göre sorunsuz bir araç ama asla ve asla şuanki fiyatları hak eden bir araç değilmiş.
    4- Seneye çift turbo 1.6 dizel cvt şanzımanlı avensis gelecekmiş ama fiyatı çok uçuk olur diyor.
    6- Araka amortisörlerin buğrulma kirişli olmasını ise tamamen sinekten yağ çıkartma olayı ile tanımlıyor. Yani Toyota normalde bu araçlara (Corolla ve auris) salıncaklı bağımsız amortisör kullanacağı yerde çok eski sistemi uygulayarak kar marjını arttırıyor diyor.
    7- Ayrıca arka amortisörlerin buğrulma kirişli olmasından dolayıda VSC (esp) sistemi çok sağlıklı çalışmıyor diyor yani eğer arka amortisörler salıncaklı olsa VSC çok daha verimli çalışır ve çok daha net tepkiler verirmiş.
    8- Corolla için sunroof ve mercekli xenon far olmayışına ise tamamen saçmalık diyor.
    Saygılarımla...

Keşke bu yazı eylülde yazılmış olsaydı, 60.000 bine teslim aldım bile

Bu önemli konular, daha dikkat çekici bir forum adı altında olsa daha iyi olmaz mıydı? İşinize karışmak gibi olmasın. Ben daha yeni gördüm ve dumur oldum. Daha geniş kitlelerin haberdar olması gereken önemli bir yazı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bildireyim, bende en ufak şüphe uyandıran hiç bir kısmı olmadı yazının. Sadece şunu paylaşmak isterim, belki bunu Toyota becerektir ama, benim bildiğim cvt şanzıman yüksek torklara dayanıklı değil, 1.6 dizel torku da yüksek bir tork. Ki ford ve audi de bu sorunlar yaşandı. Bmw dizel motor işbirliğini de düşünüp, Bmw nin de cvt kullanmadığını düşünürsek......Sadece bilgi paylaşmak istedim.

• bu hayatta kimseye yaranılmaz zaten Toyotanın yetkili servisinde çalışan mekanik ustasının yazdıklarını aynen kendimden bir şey eklemeden aktarıyorum bazı yorumlara ise amannn neyse ya kim ne yapıyorsa yapsın benden söylemesi sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni Corolla Almak

quote:

Arkadaşlar bayramın üçüncü günü arkadaşlarla bir araya gelmiştik. Arkadaşlarımdan biri bir arkadaşını daha getirmişti eleman ilini ve ismini veremeyeceğim bir Toyota yetkili satıcısında mekanik bölümünde 8 küsür yıldır çalışıyormuş söylediklerini dilim döndüğünce yorumsuz olarak aynen aktarıyorum;

Saygılarımla...

Keşke bu yazı eylülde yazılmış olsaydı, 60.000 bine teslim aldım bile

Bu önemli konular, daha dikkat çekici bir forum adı altında olsa daha iyi olmaz mıydı? İşinize karışmak gibi olmasın. Ben daha yeni gördüm ve dumur oldum. Daha geniş kitlelerin haberdar olması gereken önemli bir yazı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bildireyim, bende en ufak şüphe uyandıran hiç bir kısmı olmadı yazının. Sadece şunu paylaşmak isterim, belki bunu Toyota becerektir ama, benim bildiğim cvt şanzıman yüksek torklara dayanıklı değil, 1.6 dizel torku da yüksek bir tork. Ki ford ve audi de bu sorunlar yaşandı. Bmw dizel motor işbirliğini de düşünüp, Bmw nin de cvt kullanmadığını düşünürsek......Sadece bilgi paylaşmak istedim.

" Bugün Toyota Türkiye dönüşünü yaptı: Sorun üretim kaynaklıdır. Servisimizde, aracınızın kaputunu baştan boyatabilirsiniz."

• Yeni auris in fren mesafesi golf 7 den kisa ve hic bir sapma yok ayrica bmw 1 serisinden falan da kisa diger konulara katiliyorum hepsinde hakli konusmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gastan

Yeni auris in fren mesafesi golf 7 den kisa ve hic bir sapma yok ayrica bmw 1 serisinden falan da kisa diger konulara katiliyorum hepsinde hakli konusmus

Öne yığılma durumu var ama. Bilmem, belki de frenleme mesafesinin kısalmasında etkilidir. Fakat konfor açısından kötü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.