Şimdi Ara

Toyota nın aynı aracın dizelini 31000 tl fazlaya satması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
4.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Corolla 1.4d life 99.950

Bu nasıl fiyat politikasıdır? Hem 1.4d alanlar hem de 1.33 alanlar rezil oluyor. 1.33 değerlenmiyor. 1.4d için 31.000 fazla veren de gece uyuyamaz herhalde:))

3 yıl önce 1.33 aldım ve 1.33 aldığım güne lanet ettim. Bir araç bu kadar mı değersizleşir. Ben alırken Octavia 1.2 ile 1.33 aynı fiyattı. Octavia şimdi 85 oldu. Vw grubu Aralık ayındaki müşteriler mağdur olmasın diye fiyat düşüşünü bile yansıtmadı. Pug grubunun da müşteriyi mağdur eden fiyat politikalarını okuyorum. Bir daha vw almaya çalışacağım tabii ki. Toyota gibi firmalar olmaz olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıllar önce bir araba aldım, turşusu çıkana kadar da kullanacağım.
    Ne aldığım fiyat umurumda, ne de ikinci eldeki fiyatı.
    Araba ayağıma giydiğim ayakkabıdan farksızdır. Alırım, kullanırım, eskitirim, değerini falan düşünmem.
    Ayağınıza giydiğiniz ayakkabı için de kar zarar hesaplaması yapıyor musunuz?

Bu millet cidden hasta ya. Herkes araba ticareti yapıyor zannımca.

Yok eğer sadece kullanıcı olduğunuz halde böyle detaylarda boğuluyorsanız emin olun fazla yaşamazsınız.

Edit:
    Arabanın farlarının çubuktan açılması bile olay olmuş. Şaka gibi ya.
    Kasmayın bu kadar beyler. Ortalama 30 yıl sonra hepimiz öleceğiz.
    Adam anlamamakta ısrarcı. Satış politikası deniyor. Kur farkı deniyor yine de anlamıyor. Tane tane açıklayalım belki anlar. Doğuş kur farkını,Ötv zammını dakikasında haşırt diye geçiriyor hiç acımıyor. Yinede satıyor yine de satıyor. Tabi o ayrı mesele. 100 bine Golf sipariş ediyorsun. İmzalıyorsun sonra sana diyorki araba bilmem kaç ay sonra gelecek fiyatı artarsa farkını alırım. 100 bin e aldığın araba gelene kadar Euro kurundaki artış nedeniyle 110 bin oluyor. Sonra şekil A da görüldüğü gibi bir Al-satçı ilana sıfır gibi 3-5 bin km de sıra bekleme bunu al diye ilana koyuyor. Almak isteyen adam bakıyor sıfır ÖTV zammıyla 130 bin olmuş. 120 bine bunu alayım bari sıra beklemem diyor. Alıyor satarsam zarar etmem abi piyasası sağlam diyor. Kur farkı vergi zammı derken fiyatlar durduralımıyor. Her alıp satan zarar etmeden hatta kârla(TL bazında) satıyor. Bindiği de cabası. Bu saadet zinciri böyle devam ediyor. Kimde patlarsa artık.

Kendi aracımı aldığım fiyata 2. el 1.2 TSİ GOLF(Midline Plus),LEON ve OCTAVIA alabilirdim. Hepsinin en boş paketi. Direksiyonda düğme müğme yok. Doğan şahinden hallice. Sis farı bile yok. Lpg uyumu yok benzinli hepsi. Almadım ve yeni kasa 308 aldım. Hiçte pişman olmadım. Piyasası falanda hiç umrumda değil. Aracıma severek biniyorum. Tipik Al-Satçı kafası fosfos al zarar etmezsin bla bla bla.
    Birader sen kimsin de Leon'a binenlere apaçi diyorsun?? Benim Leon'um var istediğim zaman istediğim kadar büyütürüm aracımı gözümde seni rahatsız eden ne bunda, benim maddi durumum buna yetti bunu alabildim ben yani benim gözümde BMW'den Mercedes'ten değerli benim arabam sana batan veya seni ilgilendiren nedir yani?? Ne kadar patavatsız ve hadsiz yazılar bunlar yahu.
    Burada millete apaçi yazıyorsun ya eminim gerçek hayatında apaçinin kralsındır.
  • 1.4 dizel touch ile 1.6 benzinli Touch arasında ne kadar fark var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toyota dizel alıyorsun o kadar ilave para ödüyorsun bir de araba araba gitmiyor.

Paranla rezil olmak işte.

• Vergi dilimine girmiş olmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel piyasada 1.33 e verdiğiniz para ile alabileceğin bir tane sıfır araç söyleyin? Bende 1.33 almanın mantıksız olduğu söyleyim. LPG ye tam uyumlu, güvenlik donanımı en üst versiyonla aynı olduğu başka bir araç yok ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuttimiqi

Güncel piyasada 1.33 e verdiğiniz para ile alabileceğin bir tane sıfır araç söyleyin? Bende 1.33 almanın mantıksız olduğu söyleyim. LPG ye tam uyumlu, güvenlik donanımı en üst versiyonla aynı olduğu başka bir araç yok ne yazık ki.

Sorun 1.33 ün değerlenmemesi zaten

• cLk kullanıcısına yanıt
    Değerlenme açısından Vw grubuyla kıyaslamamak lazım haklısın fakat dediğim gibi ekonomik sınıfta şu anda fiyat/kazanç oranı en iyi araç bence..

• quote:

Güncel piyasada 1.33 e verdiğiniz para ile alabileceğin bir tane sıfır araç söyleyin? Bende 1.33 almanın mantıksız olduğu söyleyim. LPG ye tam uyumlu, güvenlik donanımı en üst versiyonla aynı olduğu başka bir araç yok ne yazık ki.

Performans yok,vergi avantajı yok,kalite yok, çelik subaplar yok neyi avantajlı anlamadım 1.3 corollanin.

• Red_Devils_ kullanıcısına yanıt
    Söyledim. Fiyatı,sorunsuzluğu,güvenlik donanımı.

• Değerlenmek ne ya. Altın mı alıyorsun. Arabayı kullan sonra daha pahalıya sat. Ne kadar mantıklı. Vergi zammı tamaö devletten kaynaklı ama, sırf millet keriz zaten her fiyata alır diyen firmanın kulaklarını çınlatayım.

• quote:

Aynı şeyleri düşünmüyorum sizinle.80-90 bine nasıl Megane lar Civicler parasını haketmiyorsa 68 bine Corolla da hak etmiyor.Guvenlik konusunda bir şey diyemem ama o çağ dışı motorun her yeri sorunsuz olsa ne olur.Arac gitmiyor ki zaten.Simdiki turbo benzinli araclarin çoğu sorunsuz.Hep bellemişiniz yağını koy suyunu koy git diye.

Ayriyeten 68 bine Corolla alacağıma 2 yaşında Leon 308 veya ceed gibi araçlar alırım temizinden.

Sıfır araç ile sıfır araç karşılaştırlır hocam, 2.el değil.

Polo, İ20, clio gibi araçlar da aynı fiyattan başlıyor. Corolla bu piyasada sıfır olarak bulunmaz nimettir.

Tercih meselesi tabi. Ben böyle karar verdim siz bu şekilde düşünüyorsunuz. Saygı duyuyorum.

• Hocam ben gidip 68 e Corolla almam.Cogu araç parasının hakkını vermiyor maalesef. Üzerine biraz daha koyup daha mantıklı arabalar alınabilir.Ben mesela öyle yaptım.Uzerine koyamayacak durumda isem ikinci el alırdım.Benim görüşüm bu yönde

• quote:

Tercih meselesi tabi. Ben böyle karar verdim siz bu şekilde düşünüyorsunuz. Saygı duyuyorum.

Bende sizin dusuncelerinize saygı duyuyorum.Herkesin kendi tercihidir.Hayirli forumlar.

• alan düşünsün size ne kafa yoruyorsunuz alan mutluysa sıkıntı yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motor 1.33 değilde 1.299 olsa ve turbolu olsa elli kere alınır. Biride çakma vw olan seat ile karşılaştırmış. Leonun pazar payının %10 Türkiye zaten. Bu kadar apaçiyi bulmuş firma affeder mi? Çakı çakı veriyor zamları. Gerçi kime ne anlatıyorum leon a3 ten daha iyi araba gözünüzde

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

quote:

Aynı şeyleri düşünmüyorum sizinle.80-90 bine nasıl Megane lar Civicler parasını haketmiyorsa 68 bine Corolla da hak etmiyor.Guvenlik konusunda bir şey diyemem ama o çağ dışı motorun her yeri sorunsuz olsa ne olur.Arac gitmiyor ki zaten.Simdiki turbo benzinli araclarin çoğu sorunsuz.Hep bellemişiniz yağını koy suyunu koy git diye.

Ayriyeten 68 bine Corolla alacağıma 2 yaşında Leon 308 veya ceed gibi araçlar alırım temizinden.

arkadaş demiş ki "bana SIFIR o FİYATA rakip araç göster". ben de katılıyorum arkadaşa o segmentte o fiyata o kalitede rakip yok varsa söyleyin öğrenelim. gitmiyor mitmiyor gideni iki katı fiyata anca var.

• Çakma vw seat demek.

Toyotan mı var? Hayır.

Vw in mı var? Hayır

Çakma vw seatin mı var? Hayır.

Sanane birader milletin tercihinden. Sen kimsin ki binlerce insana apaçi damgası vuruyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Viagara Şelalesi

quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devils_

quote:

arkadaş demiş ki "bana SIFIR o FİYATA rakip araç göster". ben de katılıyorum arkadaşa o segmentte o fiyata o kalitede rakip yok varsa söyleyin öğrenelim. gitmiyor mitmiyor gideni iki katı fiyata anca var.

Yukarıda mesajımda zaten cevap vermiştim

Ayrıca ne kalitesi varmış.Bildigin Berlin duvarlı ve Casio saatli kalitesiz konsolu var.Bu mu kalite?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.