Şimdi Ara

Toyota nın aynı aracın dizelini 31000 tl fazlaya satması. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
4.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vay be , artık değerlenme kriteri de geldi. yatırım gibi. haksız da sayılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

Burada octavia sahiplerinin elde ettiği 11 bin liralık kazanç haklı bir kazanç değildir. Bu yüzden sorgulanmasını kabul etmiyorum.

Siz hangi aldığınız ürünü kullandıktan sonra kar etmeyi bekliyorsunuz. Doğuş fiyatları fazlaza şişirdiğinden dolayı 2. El olanlarda artmakta. Yeni kasa ibiza almayı planlıyordum. 60 bindi istediğim modeli, kararımı erteledim bir sonraki ay 75 oldu. Bu bahsettiğim olay 2017ekim-2017kasım arasında olan bir olay. Ama mesela 1,33 aurisin sıfır fiyatı 1 senedir 65-67 civarlarında. Doğuş millet nasılsa alıyor diyip zam koyuyor. Toyota bunu yapmıyor. Tabi kimi insanda bunu bilerek doğuş grubuna yöneliyor çünkü firma zam yaptığından kendi arabasının değeri artacak ve daha az kaybedecek belkide kazanacak. Oysaki doğuş zam yapmasa sizin 11 bin liranız şuan rüya aleminde olacaktı.

Şu da var. Çok ısrarcı iseniz Toyotaya dava açın. Zam yapmıyor diye.

Şu noktayı kaçırıyorsunuz, tutan model ve donanım seviyesinde Toyota nında diğer rakiplerden bir farkı yok. 1.2 TSI ocataviya tüm dünyada satabilirsin ama 1,33 dinazor motorlu gitmeyen Corollayı satamazsın. Aradaki fiyat farkıda bu yüzden. Sıfırda oluşan fiyat farkı hali ile ikinci elede yansıyor.

• kerotobil K kullanıcısına yanıt
    Doğuş otonun bizim gibi millete kazığıdır bu sadece. Fakat bu yinede sizin haksız kazanç tanımınızı açıklamıyor, arz-talep meselesidir sadece 2. ele bu paranın verilmesi dünya kadar marka var iken. Karaborsacılık olan bir durum değil. Siz edilgen olarak belki bir hata yaptınız bunu diğer insanlara yüklemeniz gerekmiyor.
  • VW grubu araclarin hepsi ithal araclar oldugu icin ve son 3 yilda doviz neredeyse ikiye katladigi icin corollanin fiyatinin yerli arac olmasindan oturu daha az artmasi normaldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu vergilerle kimse araba almaz normal toplumlarda. Vergi kalkınmadır evet ama optimum vergiyi geçersen bu sefer devlet istediği verimi alamaz bu vergilerden ve mecburen indirim yapar. Ama bu kadar vergi armasının başka sebepleri olabilir mesela kimse araba almasın der devlet ve vergi arttırır. Amaç toplu taşımaya destek demiryoluna destek olmaktır. Çevreci bir amaçlı vardır dolaylı olarak karbon salınımı kontrol altına alınmalı indir maksat. Ama bizde amacın bu olmadıpını biliyoruz. Vergi artıyor vergi arttıkça halkın toplam borcu da artıyor. Zengine bir şey olmuyor. Şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: cLk

Bir tane empati yapan yok. Millet duyar kasma peşinde.

3 yıl binmişim aynı araca. Şu an satıp başka bir şey alabilir miyim diye piyasaya bakıyorum. 3 sene önceki fiyatları bildiğim için toyotanın satış politikası beni eksi yönde etkiledi diyorum. Bunu anlamanın neresi zor?

Toyota sürümden kazanacak diye tutulan bir kasa oluşturacak diye ben mağdur oluyorum. Hala Toyota müşteriyi düşünüyor diyorlar. Ben müşteriyim zaten almışım ve zarar etmişim. İlk satış fiyatını düşünüyor herkes. İşine geldiği gibi duyar kasıyor.

Ben ettiğim zararı bilirim arkadaş. Ayrıca sadece vw için değil başka firmalarda fiyatları hep arttırdı. B sınıfı bile aldı başını gitti. Bir tek astra sedan ucuz o da fi tarihinden kalmış kasa.

Bakın ben sağlamlık, sorumsuzluk vs onlardan bahsetmiyorum. O konularda bir sıkıntı yok. Güvenlik desen çok iyi. Böyle olmasa 3 sene binmezdim zaten.

Apple ın taktiğini uygulayan kazanır. Apple da fiyat kırmaz. Alan adamı mağdur etmez. Zaten satışlara bakarsanız vw çok iyi durumda. Hem araçlar güzel hem ikinci eli güzel. Ama bizim duyar kasan empati yoksunu forumcular sadece ilk alış fiyatını düşünür. Bu son mesajım. Selametle :)

Sizin gibi vatandaşlar oldukça bu araç fiyatları daha çooooook artar.

Bundan sonra Passat ya da Golf harici araç almayacaksın tamam mı?

• Araba degerlenmiyor ki senin paranin alim gucu dusuyor.

• Satisini canli tutmak icin bir urun kaleminin fiyatini dilimlerden kacinabilmek icin pazarlamacilari ile limitlerde tutup makul bir satis fiyati belirleyip ticaret yapan firmayi ikinci el fiyati diye acimasizca elestirmek ancak orta cag kafasi ile olur.

Aman sakin bunlari erg sahipleri gormesin,birkac tane daha klonlayip seri uretime gecip istedikleri tr yi tam yaratirlar.

• toyota az zam yapıyor diye insanlar kızıyor anlam veremiyorum buna....Memlekette kriz var siz 2. el aracınız değer kazanmıyor derdindesiniz.almayın nissan, wv gibi fahiş zam yapanları.Bakın nasıl düşüyor sıfır araç fiyatları.Ben 2015 ağustosta imzamdaki aracı 71'e aldım şimdi 100bin olmuş...Arkadaşım 2 ay önce makyajlı kasa yeni qashqai aldı 115bin tl'ye şimdi liste fiyatı olmuş 132bin tl.2 ayda 17bin tl zam yemiş.Benim auris 2.5 yılda 29bin zam yemiş.Ne yapayım yani oturup ağlayayım mı toyota az zam yapıyor diye.Kaliteli sağlam aracı firsatçı firmalardan uygun fiyata veriyorlar diye kızalım mı toyotaya...Pahalı wv aracın boş paketini alacağıma dolu toyotayı daha ucuza alıp keyifle biniyorum sizde öyle yapın.Cam tavanlı, anahtarsız çalıştırmalı, otomatik vites bir golf kaç para.auriste bu özellikler 100bin tl....
  • cLk kullanıcısına yanıt
    Ona değerlenme demiyoruz, kazık diyoruz.

Sizin altınızda ki arabanın fiyatı artınca iyi bir şey olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Arabanın değeri arttıkça, elimizde ki paranın değeri düşüyor.
  • Süt içmek için inek almaya lüzum yok
  • quote:

quote:

Değerlenmek ne ya. Altın mı alıyorsun. Arabayı kullan sonra daha pahalıya sat. Ne kadar mantıklı. Vergi zammı tamaö devletten kaynaklı ama, sırf millet keriz zaten her fiyata alır diyen firmanın kulaklarını çınlatayım.

3 sene önce Octavia ile aynı fiyattı diyorum.

3 sene önce corolla yerine Octavia alsaydım şu an ikinci el olarak 63 ederdi ama corolla 52 anca ediyor.

Nere gitti benim 11 bin? Bunu açıkla bakalım.

Yatırım yapmak istiyorsan araba değil, 3 yıl önce bitcoin alsaydın.

50bin tl şuan 750bin tl olmuştu sen çok yanlış gelmişsin. Boşver 11bin tlyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamlar zam yapsa yaranamıyor.. Zam yapmasa gene yaranamıyor.. Bu seferde arabasına zam gelmedi diye konu açmış.. Hay Allahım.. Doğru yahu 1.33 toyota en az 150bin lira olmalıydı..

• Malesef Japon otomobilleri gerilerken vede sorunları artarken en son Honda'nın sorunları vs derken,Koreliler Japonları sollamaya başladı otomobil vede teknoloji konusunda.
    1.33 beğenmeyen 1.6 alsınlar. 1.6 advance(deri koltuklu en dolunun bir altı) 80 e aldık.. hala aynı fiyat 6 aydır(bayiler pazarlık yapıyor )

Adamın fabrikası burada

Yan sanayisi burada

Işçi zaten senin işçin

Adam 80 binin zaten 35 bunu vergi olarak devlete veriyor kaldı 45 bunun da en az 20 sini bırakıyor belki buraya işçisi sigortası çeliği yedek malzemesi derken... Karı minimal.. tek karı ucuz iş gücü ve Avrupa pazarı için tertemiz mekan.

Euro dolar 3 Kr oynayinca her ay başı zam yapan doğuş gurubu alacağıma bunu alırım daha iyi. 1.6 benzinli de gayet gidiyor LPG taktir tadından yenmez..

Corollanin dizeli alınmaz ayrıca dizel alan Ford alsın tertemiz.

• kampanyalı fiyat etiketi vur üstüne 140 bine almazlarsa üyeliğimi iptal eder bi daha foruma girmem

• Bir gun 1.33 corolla kiralayacagim, su gitmiyor efsanesini meraktan.

Yerli uretim bir aracta hadi japonlar cakozlamamis turk muhendisler "efenim sunu 1.33 yapacagimiza 1,299 yapsak daha mantikli olur dememisler mi acaba,? Bir kac corba kasigi kadar hacim icin yuksek vergi dilimine giriyor.

Sene başinda ötv duzenlemesi geldi, araclarin bir cogunun fiyati dustu. Ayaklandilar mi ?

• quote:

quote:

Değerlenmek ne ya. Altın mı alıyorsun. Arabayı kullan sonra daha pahalıya sat. Ne kadar mantıklı. Vergi zammı tamaö devletten kaynaklı ama, sırf millet keriz zaten her fiyata alır diyen firmanın kulaklarını çınlatayım.

3 sene önce Octavia ile aynı fiyattı diyorum.

3 sene önce corolla yerine Octavia alsaydım şu an ikinci el olarak 63 ederdi ama corolla 52 anca ediyor.

Nere gitti benim 11 bin? Bunu açıkla bakalım.

Sen çok yanlış gelmişsin hocam. Keşke civic alsaydın o baya kar ettiriyor. Bizim komşu evi altını satıp civic e oynadı dedi yatırım için araba alıyorum civic seçeyim şuan köşe adam.

• quote:

Toyota ya gittik 3.5 ay once 1.33 e suanki parayi istedi 200 lira indirim yapti cok satiyoruz diyor ustelik beyaz renk

Bizi kizdirdi adam artis artis takiliyor

Gittik Megane 4 sedan aldik

Cosmo blue stepne + gorus paket sis + otmeli sensor 68 e geldi

2018 megane sedan fiyati 84.900 + hadi renk ve stepneyi hediye verse sensoruda 84.900 aradaki farka bak ustelik 1.6

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.