Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (294. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zaten o motoru d ve e sınıfı araçlara koyacaklarmış diye duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: seldemus

Selamlar,
    Sesin geldiği yeri sanırım buldum sukurler olsun.İsin aslı bugüne kadar araca binenlerin duyamamasıydı.En cok üzende buydu.
    Toyota için sunu diyebilirim.Tamam sık bir araç olmuş , ama bence malzeme kullanımı ve bu malzemelerin montajı hakikaten kalitesiz.Ses hep sag kulağıma gelen bir cızırdama sesi olduğu için
    hep arabanın kapı tarafına yoneliyordum, sonra ses camlarda yankılandığından doğru yeri bulamıyosunuz.Ses gozluk koyma bolumunde lambaların olduğu kısımda , hafif bastırınca acaılan fgozluk koyma bolumunun
    kilit klipsi gevsemis ve ayrılmış birbirinden hali ile ve oraya giren sert plastik parçanın saga sola çarpmasından yani tepeden geliyormuş, cızırtı ordan geliyormuş.bunu bir forumda burdaki bir arkadaşta yazmıştı orayı kontrol edin diye.
    Sizde de kırık mı ve o parça kalitesiz bir kıskaç gibi mi ?
    Hakikaten bunu tasarlayan mühendise sormak lazım, bu kadar mı kalitesiz olur, lambaların olduğu bolumdeki tavanı iktirdiginizde cıtır cıtır ses geliyor, altı boşluk o kıvrımın,
    sesler genelde o bölgeden gelebilir, sizde yukarı ondeki lambayı kontrol edin isterseniz, klipside, cunku ses camda yankılandığından tam yerini bulamıyorsunuz,

@bkr7840 @metenintorunukun-sin @ALATBEY

peki hocam gözlük kolma yerini düzeltebildinizmi ses geçtimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kkartal55

"touch ekran tamamen kapatılmıyor" diye servis şefine sordum. "ses kapalı" yazınca kapanıyormus.
    "yazılım güncellemesi var mı bu yakınlarda" diye soruyorum. "şimdilik böyle kullanmaya" devam edilecekmiş.
    galiba, touch'un ve servisin dna da bozuk.

daha önce de yazmıştım sanırım. sağ üst köşede 'set up' tuşuna bastıktan sonra
    ekran ayarlarından 'ekranı kapat' ı seç ekran kapanır....
    tekrar eski haline çevirmek için 'media' tuşuna basınız.
  • albyrk55 A kullanıcısına yanıt
    o ayardan ekran karartılıyor. on-off düğmesinden tamamen off duruma gelmiyor.
  • metenintorunukun-sin kullanıcısına yanıt
    Serviste yarın yenisini taktıracağım, sonuçta bir klips,ses şimdilik yok
    ayrıca orayı , lamba ve parcalarını komple sokturup lamba ustune izolasyon yaptıracağım
    yeter artık başka sorun yasamak istemiyorum bölge ve ses ile alakalı,
    kapı cam fitillerine de sprey silikon ve yağlama spreyi aldım
    hepsini yaglıyacagım
    cunku kapı fitillerinde de zaman zaman ses geliyor,
    siz bu dedgim noktalara bakın daha doğrusu direksiyona bir yakınınız geçsin, tırtıklı olan kazınmış bir yolda yavaş seyirle sesleri dinleyin
    titreşim sesleri hemen geliyor
    yalnız dikkat edin camdan ses yankılanıyor,

sesin geleceği yerler bunların haricinde ongogusluk ve yan kapıların plastiği ve ust kapı tutamaçları,
    isterseniz buralara ilk basta söktürmeden once silikon sprey sıkarak bir deneyin geçmezse sokturup benim uygulamak uzere olduğum
    izolasyonu yaptırırsınız,
  • kkartal55 K kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarı da touch ekrana bağlı olduğu için tamamen kapatmak mümkün olmayabilir.
  • seldemus S kullanıcısına yanıt
    benim ön konsoldan geldiğini sandığım cızırtılı sesten başka ses sorunum yok.eğer dediğiniz gibiyse yani gözlük koyma yerinden geliyorsa serviste hallettiririm artık.çünkü basit bir şey.bkr 7840 nickli arkadaş konsolu söktürüp keçelerle yalıtım yaptırmış öle geçmiş ses sorunu.valla bilemedim herkeste sanırım farklı bu ses sorunu
  • crein kullanıcısına yanıt
    Ali arkadaşım aramıza hoş geldin öncelikle aracın hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin sakıncası yoksa aldığın fiyatı yazarmısın.
  • Arkadaşlar 3 gün yaptığım yoğun araştırmalar sonunda yılda 7-8 bin km yol yaptığım vede uzun yolda kullandığım için lpg kiti taktırtmayı gündemimden kaldırdım taktırtmama kararı aldım ama şunu görüyoruki yılda 10 km yapıyorsan bununda büyük bölümü sehir içi ise aracınıda en az 4-5 yıl kullanacaksan lpg taktıtrmak lazım lpg ye karşı değilim iyi bir lpg kiti bizim arabamıza yakısan hersey dahil 2400-2500 tl ye mal oluyor sevgiler.
  • metenintorunukun-sin kullanıcısına yanıt
    On konsol ise bağlantı plastiklerinden olabilir boşta kalanlar varsa, Vedat abimiz on göğüslük ile on cam arasına ufak peçete sıkıstırmıstı,
    isterseniz sizde bir deneyin belki sıkışma yapar on konsol oynamaz,
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. O beygir ve tork araci kontrol ayri bir beceri gerektirir. Bana göre de fazla. Ama 250 torku seviyorum tam ideal bencearac surus karakterini etkiler. Bu da yakit fazlalığı ve tehlikeli sürüşü beraberinde getirir. Onun için ben almayayim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İsin ilginç yanı, 2 elide para etmiyor citroenin Turkiye de
    sanırım en iyi cevabı Turkiye de 2 el alıcılar veriyor araba üreticilerine,
    Arkadasın 2014 aracının sıfırı 98.000 su anda full, ama kendisi geçenlerde bu kadar arıza çıkınca merak edip araştırmış,
    72.000 TL fiyat almış araç 25.000 km de,
    Ben Fransız arabalarına oldum olası soguyum zaten.Milliyetcilkte var , hep burnumuzu sürtmeye calısan bu ülkeye karsı .

abi 2013 modeldir o araba 2014 e 25 bin km nasıl yaptırmış , çıktımı bide 2014u.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

5527 km

abi 10 bin bakımına mart içinde gireceksin bu gidişle, kaça mal oluyor senden öğrenicez inşallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: PRND

Renault Yeni bir dizel gelistirmis dün okudum. 1.6 dci 160 hp 380 nm tork. Twin Turbo. Mercedes te bu motoru kullanacakmis. Dizelciler duyrulur

hocam sen 90 hpnin kaçını kullanıyorsun ben 132nin kaçını , 160 hp motor koysa reno o motoru yola aktaracak donanım benim gördüğüm fluanceda yok, 200 e rahat çıkar o araç , bi kaza yapsan parçanı bulamazlar,mersedes- bmw koyuyor 160 hp motoru ama arabasıda ona göre sağlam. 205 nm yi kullanıyorsun ne kadar seri, 380 nmyi zapt etmek bile zor. herkez kullanamaz , bizim eski müdürün tayini çıktı ,hanımı mecbur caddyle okula gelip gidiyor , caddynin torku 250, kadın kullanamıyor.geçen ilçe milli eğitim müdürünün passata geçirdi düz yolda. 270 nm fokusu bile yolda tutamayıp kaza yapan kaç tane adam var. 160hp motoru koyacağın araç 2 ton olacak yoksa sıkıntı bence. uzun yolda çabuk devirlenir çabuk hızlanır süper olur ama kazasında hasarıda ona göre fazla olur, şehir içi daha büyük sıkıntı. ortalama dizeller 5.5-6 ortalama yakıyor o 160 lık 7 litrenin altına düşmez. gereksiz güç , gereksiz masraf , gereksiz motor yani. türkiyenin yolları belli 200nm yeterde artar bile.

Öyle zaten hocam. Bu fluance veya meganin kaldirabilecegi bi motor değil. Gereksiz güçlü. Haklısın. Suanki motoru 1.6 dci 130 hp 320 nm.yalniz test Sürüşlerinde bu motor icin ahim sahim bi performans tan bahsedilmiyor.kagit üzerindeki verilere pekte aldanmamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Yok yanlış anlasılma olmasın,2014 C5 sıfırı 98.400 TL,su anda
    arkadaş 2012 yazsonu gibi almıştı o zaman sıfır olarak , biliyorsun 2012 sonunda da 2013 model alabiliyordun .
    simdi 72.000 TL veriyorlar , Yani 1 yıl kullanım ile 26.000 TL gibi değer kaybı var C5 te
    yaklaşık 16 ayda 25.000 km yaptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: classteacher

Yağ seviyesi...

Araç 6700 km de...

Araç 9800 km de... Yağ çubuğundaki seviye hala aynı... "D4d yağ eksiltiyor mu acaba?" diye kuşkulananlar için paylaşayım dedim... İtiraf edeyim, er kontrol edişimde içim cızz etti ama...

• kağıt üzerindeki verilere bakınca biz hepsini sadece yazan beygire göre sıralıyoruz ama bu işdede bazı markalar cambazlık yapıyor. örneğin fiatın 1.6 multijet motoru 105 hp woswogeninde tdi motoru 105 hp. ama arada tork olarak fiat 40 nm daha fazla üretiyor. fiat 290 nm woswogen 250 nm. bu fark çok fazla bişey değiştirmez aslında ama woswogen uyanıklık yapmış torkun yanına 1500-2500 ibaresini yazıvermiş. fiatınkiyse 1750-4000 yazıyor. woswogen fiat gibi 1750-4000 aralığında hesaplasa ortalama torku belki 200 e düşecek.
  • kkartal55 K kullanıcısına yanıt
    niçin tamamen kapatmak istiyorsun?
    tamamen kapanmaz yani pc deki gibi ekranı kapatayım altta kasa çalışsın olmaz çünkü ünite bir bütün. araç çalıştığı sürece oda çalışır.
    peki senin dediğin gibi ekranı tamamen kapanan bir örnek varmı?
  • quote:

Serviste yarın yenisini taktıracağım, sonuçta bir klips,ses şimdilik yok
    ayrıca orayı , lamba ve parcalarını komple sokturup lamba ustune izolasyon yaptıracağım
    yeter artık başka sorun yasamak istemiyorum bölge ve ses ile alakalı,
    kapı cam fitillerine de sprey silikon ve yağlama spreyi aldım
    hepsini yaglıyacagım
    cunku kapı fitillerinde de zaman zaman ses geliyor,
    siz bu dedgim noktalara bakın daha doğrusu direksiyona bir yakınınız geçsin, tırtıklı olan kazınmış bir yolda yavaş seyirle sesleri dinleyin
    titreşim sesleri hemen geliyor
    yalnız dikkat edin camdan ses yankılanıyor,

sesin geleceği yerler bunların haricinde ongogusluk ve yan kapıların plastiği ve ust kapı tutamaçları,
    isterseniz buralara ilk basta söktürmeden once silikon sprey sıkarak bir deneyin geçmezse sokturup benim uygulamak uzere olduğum
    izolasyonu yaptırırsınız,

hocam ses geliyo diye neredeyse tüm aracı izolasyon yaptırdın. meğerse ses ufak bi klipsten geliyormuş öylemi :)

• albyrk55 A kullanıcısına yanıt
    Toyota utansin, gozluk kapama klipsine bir bak incecik 2. sinif plastik,
    bence ileride bu parça sorun oluşturur herkeste simdi olmasa bile
  • 
Sayfa: önceki 292293294295296
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.