Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.050
Cevap
333
Favori
2.219.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17131714171517161717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum var; 2018 touch 1.6 LPG li.. Aracın kırmızı ışıklarda vs kalkışlarda araç bağırıyor ve ama devrini alıp toparlanıp atılmıyor. Bu normal midir?

Birde arabanın ben 2. sahibiyim. Motorun açılmaması/sağır kalması (fabrika çıkışından sonra düşük devirlerde kullanıma bağlı) gibi hususlar hala mümkün oluyor mu?. Eğer araçın motoru açılmamışsa ne yapılabilir bilgisi olan arkadaşlardan öneri alabilir miyim. Aracın en uygun devir saati aralığı nedir, düşük devir 2000 ve altı gibi kullanmak zararlı mıdır? Teşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanankara2005 -- 4 Şubat 2021; 13:8:36 >
  • İlk akla gelen baskı balata bitmiş olabilir. Hayır sağır olmaz. 2 bin devir altına düşmeyin yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

M

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Merhabalar, dün gece kedileri kovalayan köpekler arabayı değişik yerlerinden çizmiş. kendim boya alıp (inci beyazı) rötüş yapsam halledebilir miyim, öneriniz varmı? Teşk.

• orhanankara2005 kullanıcısına yanıt

Merhaba, orası plastik bence rotus yapin gecin Hocam. Nasil olsa paslanma falan gibi bir sonucu da olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanankara2005

M

Merhabalar, dün gece kedileri kovalayan köpekler arabayı değişik yerlerinden çizmiş. kendim boya alıp (inci beyazı) rötüş yapsam halledebilir miyim, öneriniz varmı? Teşk.

Yemin ediyorum baş belaları bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar10 -- 9 Şubat 2021; 2:47:10 >

• tello2 T kullanıcısına yanıt

inci beyazı renk biraz sorunlu imiş, iki kat boya gerekirmiş, alt kata bir böya, üste de cimli tarzda bir boya gerekirmiş. yapacağım çalışma sırıtırmı diye düşündüm ama kendim deneyeceğim. Plastik kısımda derinlikler oluştuğu için ve hatta bir bölge 2-3 milim delik oluştuğu için nasıl olur diye düşündüm, ama denemekte yarar var ve rötüş yapacağım. teşk.

• Arkadaşlar bu arabaya tam sentetik kaliteli bir yağ koysak 15bin km ye yetiştirmezmi, senede 15km yapıyorum zaten lpg li lpg yağıda kirletmiyor kararma falan pek olmuyor

• dndd D kullanıcısına yanıt
    Bence yetişir ben 12.000 de değiştirdim yağın durumu daha iyiydi
  • oozgurel kullanıcısına yanıt

Ben de geçen 11 küsürde değiştirmiştim yağ tertemizdi, diğer markalar 15 binde hep yağ değişimi bizimki neden 15bin olmasın yağ aynı yağ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 11 Şubat 2021; 17:40:7 >
  • İstersen 30 bin km de bir değiştirirsin araç senin sonuçta, kaliteli yağ yağlayıcılık özelliği azalsa bile yağ olarak kalmaya devam eder. Nasıl ki senin aracından beklentin varsa araç üreticileri de araçlarını müşteri kitlesine göre üretirler. Eğer uzun ömürlü bir motor olması isteniyorsa yağ bakım aralıkları 10 bin km gibi kısa olmalıdır.

@dndd

-------------------------------------------------------------------

Benzinli aracın yağı zamanında değiştiriliyor ise yağın rengi zaten temiz olmalıdır. Eğer yağ kararmış ise o aracın yağ değişim periyodu geciktirilmiş demektir.

@oozgurel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 13 Şubat 2021; 1:30:46 >
  • Merhaba arakdaşlar, bende 2017 1.3 d-4d otomatik corolla var. Bu aracın periyodik bakımını her sene yaptırmak mı gerekiyor? Geçen sene şubat gibi yaptırmıştım ve şimdi yakında yağ bakımı gerekebilir diye uyarı veriyor. Periyodik bakım için en uyumlu parçaları yağ vs. nereden alabilirim önerebilir misiniz?

• Cinderella Man C kullanıcısına yanıt
    Evet, 1 yıl veya 10.000 km ilk hangisi dolarsa yaptırmanız gerekiyor.
    Malzemeleri tem toyota'dan alabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaslar aracim 2019 corolla mds brc platinyum lpg montaji yaptirdim fakat gaz kesip tekrar verince anlik tekleme yapiyor , lpg enjektor sirasinda suphe ediyorum brc platinyum montaji yaptiranlar bana siralamalari soyleyebilirler mi ? Benim siralama sagdan sola B3-B4-B1-B3 seklinde

• (corolla 2014 1.33) İnternetten Akü siparişi vermek istiyorum, akünün dar Akü mü normal Akü mü olduğunu ölçmeden anlayabiliyor muyuz üstündeki kodlarla? Resimdeki Akü biten aküm. link ile uyumlu Akü tavsiye edebilir misiniz... TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antibiotic1907 -- 23 Şubat 2021; 20:52:52 >
  • antibiotic1907 kullanıcısına yanıt
    Araç Toyota galiba bu akü Toyota için üretilen bi akü galiba. Standart olmayabilir N11 de falan bi akü üreticisine sor yada araç modeline göte uygun parça seçen siteler var onları kullanabilirsin
  • oozgurel kullanıcısına yanıt
    Evet corolla 2014 1.33 motor eklemeyi unutmuşum... Dediğiniz gibi araştırıyorum pek yaygın değil galiba bulamadım henüz...
  • antibiotic1907 kullanıcısına yanıt
    Varta, mutlu gibi markaların sitesinde akü bulma aracı var. Oradan bakabilirsiniz.

175*242*190 ise standart akü uygun olmalı sanırım.
  • arkadaşlar bana teknik servis talimatları ve bültenleri lazım. elinde olan var mı acaba? teknik personel için yapılmış dokümanlar

• Merhaba arkadaşlar; (aracım 2018 corolla touch) bu gün lastik patladığı için tamir yaptırdım. O esna da aracın balatalarının resmini çektim. aracı 2020 de ikinci el aldım. 38.000 km de. Balataların durumu hakkında fikir verebilecek arkadaş varmı? Değişim zamanı gelmiş midir.

Bu aracın kapısını örtükten sonra kapıların kilitlenmesi varmıdır? Akşam kilitlemeden arabadan çıkmışım sabah kapıyı açtığımda kilitli olmadığını gördüm. Fikri olan varmı. Teşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanankara2005 -- 10 Mart 2021; 21:40:47 >

• orhanankara2005 kullanıcısına yanıt

Balataları acilen değiştirin, yan yüzeyde çatlama olmuş. Disk kalınlığında sorun yok ancak o balata kısa zaman içinde frenlemede ciddi problem çıkarır ve araya sıkışırsa fren merkezi zarae görür

Aracın garantisi var ise servise başvurun.

Araçta otomatik kapı kilitleme yok ayrılırken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 11 Mart 2021; 11:3:7 >
  • 
Sayfa: önceki 17131714171517161717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.