Şimdi Ara

Toyota CHR HYBRİD aracım hakkında kullanıcı yorumum ! (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
18
Favori
276.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Gerçekten kapsamlı bir değerlendirme olmuş elinize sağlık, CH-R ile uzun yol tecrübeniz oldu mu? Uzun yolda yakıt? konfor? açılarından değerlendirmeniz ne olur? Bir de şu an 1.4 benzinli Dacia Sandero kullanıyorum uzun yolda yokuşlar can sıkıcı oluyor haliyle, CH-R’ın çekiş ve ivmelenme açısından performansını nasıl değerlendirirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam aldığın photon ledlerden memnun musun ne kadar dayandı hala kullanıyor musun ? corollanın içini komple 7023 olanlarla değiştirmek istiyorum ,önerir misin?
  • Arkadaşlar Merhaba,

Hybrid aracı olan arkadaşlarımın yorumlarını rica edeceğim. Corolla kullanıyorum. Size de danışmak istedim.

25.000 KM de hybrid passion x pack aracım var.

* Batarya nerdeyse full doluyken bazen gene dolum yapmaya çalışıyor. Bu normal midir?
    * Birde bazen batarya doluyken araç EV mode geçmiyor. Duran trafikte araç sarı renkle gidiyor gösteriyor ancak EV mode ışığı yanmıyor. Devir saati sıfır olmuyor.
    * Aynı durum uzun yolda da oluyor. 120 km ile giderken ayağımı gazdan çekiyor. Bu sefer yeşil ile gidiyor gösteriyor ancak EV mode ışığı yanmıyor. Devir saati sıfır olmuyor.
    * Dur kalk Trafikte duruyorum. EV mode ışığı yanıyor. Küçük bir hareket oluyor gaza hafif dokunuyorum. EV mode ışığı hemen sönüyor. Bu durumda da batarya dolu.
  • muzaffer demir M kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, bir chr satın aldım. Sizin yazdıklarınızı da okudum forumda facebook grubuna davet etmiştiniz. Ben facebook kullanmıyorum ama sırf oradaki bilgilerden istifade edebilmek adına bir facebook hesabı açtım ama gruba kabul edilmemişim. Adım soyadım dahil hiçbir bilgiyi Facebook firmasına vermek istemediğim için Toyot CHR adında hesabım. Siz acaba grupta yönetici misiniz? Nasıl dahil olabilirim yardımcı olur musunuz?
  • tekrar istekte bulunursanız ben gruba alayım sizi

• quote:

Orijinalden alıntı: elegra

Arkadaşlar Merhaba,

Hybrid aracı olan arkadaşlarımın yorumlarını rica edeceğim. Corolla kullanıyorum. Size de danışmak istedim.

25.000 KM de hybrid passion x pack aracım var.

* Batarya nerdeyse full doluyken bazen gene dolum yapmaya çalışıyor. Bu normal midir?
    * Birde bazen batarya doluyken araç EV mode geçmiyor. Duran trafikte araç sarı renkle gidiyor gösteriyor ancak EV mode ışığı yanmıyor. Devir saati sıfır olmuyor.
    * Aynı durum uzun yolda da oluyor. 120 km ile giderken ayağımı gazdan çekiyor. Bu sefer yeşil ile gidiyor gösteriyor ancak EV mode ışığı yanmıyor. Devir saati sıfır olmuyor.
    * Dur kalk Trafikte duruyorum. EV mode ışığı yanıyor. Küçük bir hareket oluyor gaza hafif dokunuyorum. EV mode ışığı hemen sönüyor. Bu durumda da batarya dolu.

Eco modunda çok fazla elektriğe geçmeye çalışıyor. Performans modunda normal modda biraz hızlı benzin motoruna geçmek istiyor.

• CHR yenilendiama eskisi hala daha değerli..

• Araç eşime şirket tarafından verildi. 1.8 hybrit Passion paket. Koltuk ısıtma,geri görüş kamerası,ön,arka,yan park sensörleri,katlanır ayna,şerit takip ve mesafe kontrol sistemi vs vs mevcut. Aracın iç
    malzeme kalitesi tatminkar. Toplam 2 seferde 2500 km yol yaptım şehir dışında. Alırsanız hasta olursunuz. Araç gitmiyor,rampa tırmanmıyor. Hızlanma çok yavaş. Uzun yolda performanslı kullanayım derseniz yakıt tüketimi 9 lt yi buluyor. Normal kullanımlarda 5,5 lt/100 km gibi tüketiyor. Bu sebeple en iyisi aheste kullanım. Çünkü gitmiyor,zorlandıkça yakıyor haliyle. Ancak doğal olarak 130-140 km üstüne çıkıyorsunuz 300-400 ve üzeri km mesafeli yolculuklarda. Maksimum hız 180 km. Rampa aşağı 186 km ki bu hızlara çok geç ulaşıyor. Depo yaklaşık 35 lt alıyor. Uzun mesafelerde tekrar tekrar doldurmak gerekiyor. Dizayn vs aldanıp almayın pişman olursunuz. Bu devirde böyle performanssız araba pek anlaşılır gibi değil
    Tabiki kişi ben bu aracı alırım işten eve,evden işe giderim,şehir içinde işlerimi hallederim arada da memlekete yada tatile giderim ve şehir içi-şehir dışı kullanımlarda atik olmayışı ve rampalardaki bu performansı benim için sorun arzetmiyor,aracın donanımı,fiyatı,görüntüsü benim için yeterli derse bu açıdan sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 5 Ocak 2021; 21:55:39 >

• Şimdi Ankara’dan İstanbul’a döndüm. 125 kmyi hiç geçmedim. Aracı devir saatindeki eco kısmından power kısmına neredeyse hiç geçirmedim. Tüm rampaları aracın bildiği gibi çıktım. 5,1 lt/100km yakıt tüketimi 103 km/saat ortalama hız. Komple otoban bir yolu bu şekilde gitmek bir eziyet. Ancak araç performansta tat vermediğiin insanın zaten pek yüklenesi de gelmiyor.

Ekranın görüşü engellediği ile ilgili yazılanlara katılmıyorum. Böyle bir durum söz konusu değil.

Vites geçişlerinde ise en ufak sorun yok.

Toyota CHR HYBRİD aracım hakkında kullanıcı yorumum !

Toyota CHR HYBRİD aracım hakkında kullanıcı yorumum !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edmontdante -- 5 Ocak 2021; 21:52:12 >

• Bu arada arabanın arka koltuğuna bugün baktım. Arka camların konumunun etkisi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Normalin dışında ve kapalı olduğu zaten tartışmasız. Kimisini boğabilir gerçekten. Benim boy 185 cm. Dik oturduğumda 2 parmak mesafe var tavanın arka kısmı ile. Daha uzun kişiler sorun yaşar. Yine dik oturuşta dizler tam ön koltuğun sırt kısmında. Emsallerini bilemem ancak diz mesafesi normal geldi. Diğer başlıklarda aracın ağırlıklı şehir içi kullanım için üretildiği söylenmişti. Bunu düşünürsek kısa mesafede ve kısa sürede bu sorun yaratmaz. İdare edilir. Ancak uzun yolculuklarda sorun çıkarır.

• Çok geç yazınıza rastladım ama faydalı bir çalışma olmuş emeğiniz için teşekkür ederim

• elegra E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu sorunu nasıl çözdünüz acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Herkese selamlar ,

2021 Flame paketle aracımla aranıza katılıyorum ve sormak istediğim bir husus olacak , vakit ayıranlara şimdiden teşekkürler :)

- Flame paket araçlar için kablo ile bağlanıp özellik açılıyor mu ve bunu yapana bir arkadaşımız var mı ? (İstanbul)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.