Şimdi Ara

Toyota CHR HYBRİD aracım hakkında kullanıcı yorumum ! (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
18
Favori
276.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah sana da akıl versin sen git,WV al,cıvıc al, ford al,focusun arkasına otur bakalım kafan sığacak mı? CHR compakt crosover araçtır,SUv değil ama buna rağmen arkası son derece geniş ve rahattır,arka camlarının küçük olmasının sebebi Coupe tasarımından dolayıdır.Bu nedenle karanlık hissetmişsindir.Hem önde hem arkada diz ve baş mesafeleri inanılmaz geniştir.Sen hangi arabadan inip buna oturdun?Range roverdan indiysen tamam.Ön konsoldaki ekran hiç de göürüşü daraltmıyor,boyun çok mu kısa yoksa koltuğu en alta mı indirdin.ben 171 cm. boyundayım bana yüksek geldiği için buna rağmen en alta indirip kullanıyorum hala ekran görüş alanımda değil,hem ekran görüşümü engelliyor diyorsun hem arkaya sığamadım diyorsun bence bunda başka bir iş var?

• CHR harika bir araç... bakın şunu anlarım, içini biraz klostrofobik bulabilirsiniz. Zira arkası benim gibi biraz boyu uzun olanlara garip gelebilir (hem arka cam ufak hem de tavan kaplaması siyah renk) Ama bu size tasarım anlamında sportif bir coupe'yi SUV'ye çevirmişler izlenimi vermekte.. (-ki öyle zaten).

Ben çok sakin bir sürücüyüm, kendi aracımla bile hakikaten açık bir istanbul trafiğinde 5 litre civarlarında benzin tüketiyorum. AMA, chr'nin hybrid olanına sahip olsam o 5 litre düşecek 2 litrelere Çok dikkatli ve tasarruf metodlarını uygulamaya çalışan birisi olduğum için, muhtemelen chr benim elimde olsa gidebildiği kadar elektriksel metodlarla kullanırdım, pek benzin motoruna ihtiyacım olmazdı sanıyorum.

Toyota Nataş'ta test etmiştim, hani çocukken elektrikli çarpışan arabalar vardı ya, böyle viyuuuuu sesi çıkarak hızlanan, chr onun biraz daha büyümüşü Hem çevreye duyarlı (-ki bu çok dikkat ettiğim bir konudur. zaten dünyanın, ozon tabakasının içine ettik bari arta kalanları kurtarmaya çalışalım) hem ekonomik, hem sağlam, hem tasarımsal olarak güzel, kaliteli, kısacası beşi bir yerde nefis bir araç.

ASX'i satınca, ya CHR düşüneceğim ya da Corolla Hybrid. Ama CHR olacak yüksek ihtimalle, zira altı yüksek araçlardan (SUV formunda) hoşlanıyorum.

Sürücü arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Sevgiler, selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer demir

Allah sana da akıl versin sen git,WV al,cıvıc al, ford al,focusun arkasına otur bakalım kafan sığacak mı? CHR compakt crosover araçtır,SUv değil ama buna rağmen arkası son derece geniş ve rahattır,arka camlarının küçük olmasının sebebi Coupe tasarımından dolayıdır.Bu nedenle karanlık hissetmişsindir.Hem önde hem arkada diz ve baş mesafeleri inanılmaz geniştir.Sen hangi arabadan inip buna oturdun?Range roverdan indiysen tamam.Ön konsoldaki ekran hiç de göürüşü daraltmıyor,boyun çok mu kısa yoksa koltuğu en alta mı indirdin.ben 171 cm. boyundayım bana yüksek geldiği için buna rağmen en alta indirip kullanıyorum hala ekran görüş alanımda değil,hem ekran görüşümü engelliyor diyorsun hem arkaya sığamadım diyorsun bence bunda başka bir iş var?
    Benim aracım civic 2011 model efsane kasa olan model. İnanın belki siz şuan kullandığınız için anlayamıyorsunuz ama araç küçük hocam. Rahat değil bikerem. Öndeki o ekran bariz insanın gözüne batıyor. Boyum 1.73cm ve bana göre ayarlayıp kullandım. 2 kişi ön koltukta oturduk lakin rahat edemedik kol dayama ayarlanmaması rahatsız etti. Arkanın diz ve baş mesafesi güzel ama koltuklar hem önde hem arkada küçük geldi bana. Artı arkası benim hayatımda bindiğim en fiyatı yüksek ve klostrofobik bir araç. Dışarıdan baktığında aslan gibi bir kasa gördüm içeri bir girdim süt dökmüş kediye döndü araç gözümde. İsterse 3lt yaksın ben bu aracı asla almam çünkü benim listem de önem derecesi olarak konfor 1.sırada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arka diz mesafesine birşey demedim bu arada hocam. Arka kapıyı açınca arkaya girmesi bile sıkıntılı dik giremiyorsun araca. Bu yazdıklarım benim şahsi görüşüm ve kendi aracıma göre karşılaştırma sonucunda hissettiklerim.

• Şimdi baktım 4.35 e 1.80 chr kadjar ise 4.45 e 1.85 arada fazla fark yok lakin araç iç ferahlığı olarak inanılmaz bir fark var. Sanki 3+1 daire almışsınız 3 kuruş eksiğe ama kot 2 de pencere yok gibi :)) Ne yazık ki gene diyorum Allah chr sahiplerine klostrofik olmayan araçlar nasip etsin.

• Ben bu araca Freelander 2'den geçtim ve hala daha o aracımda duruyor,bir kere bile CHR için sizin düşündüklerinizi düşünmedim,siz Honda kullanırken buna geçip rahatsız bulduysanız diyeceğim yok çünkü Honda Cıvıc'ler de bana basık tavanı nedeniyle bana bodrum penceresinden dışarı seyreder gibi geliyor.Döt hatat 5 kişi rahat seyahat ediyor,bagajı da yeterli,tek eleştiriniz arka camalrın tasarım nedeniyle küçük olmasından dolayı arka koltukların biraz klostrofobik olmasıysa ona katılıyorum,ama birçok kişi arkada eşim çocuğum görünmesin diye camları simsiyah yaptırıyor,o nedenle sırf bu yüzden bence bu arabayı tercih etmeliler..Ben ve kullanan birçok arkadaşım son derece memnunlar,şu an piyasada gezen birçok araca göre çok daha ileri teknolojiye sahipler,bu fiyata en düşük donanımda bile Toyota Safety Sense paketi verilmesi alkışı hakediyor.

• aracınız hayırlı olsun herkese hayırlı olsun güzel günlerde kullanın güzel bir konu olmuş teşekkür ediyorum,bende 2014 model premium dizel otomatik corolla var onu satıp üzerine bir sürü para verip hyibrid bir araca geçmek mantıklı olmaz gibime geliyor sizin görüşünüz ne olur bu konuda acaba teşekkürler.
  • Corollaya göre farklı segment bir araca geçeceksiniz ve gerek iç dizayn gerekse dış çizgileri gerçekten çok farklı bir araç ve hybrid oluşuyla elektrikli sürme imkanı ise anlatılamayacak ancak yaşanabilecek bir olay,bence ikinci elde çok temiz hybridler var bunalrdan birine karar verip aracınızı değiştirmenizi tavsiye ederim,giderek artan yakıt fiyatları hep hybridlere yarayacaktır.
  • Arkadaşlar bi sualim olacak diamın ve diamond premium ayrıca dynamic ve dynamic premium arası farklar nedir

• Bu araç hakkında çok olumsuz görüş aldım. Ben de bu aralar bi Crossover araç almayı düşünüyorum. B segment SUV da olabilir.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Ben de bu aracı almayı düşünüyorum , detay bilgim fazla yok ama genel bilgilerim ve görüntüsü beni çekiyor.

Bu aracın kronik arızaları var mıdır , bu tarz araçlarda batarya dışında sık sık değişmesi gereken parçalar nedir acaba ?

Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Arkadaşlar bi sualim olacak diamın ve diamond premium ayrıca dynamic ve dynamic premium arası farklar nedir
    Toyota İnternet sitesine girin daha tatmin edici sonuçlar vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lafacukur

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    En ufak vites geçişi sıkıntııs yoktur elektrik ve benzin motoru birliteliğiyle sanki kayar gibi gidersiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirivoire2003

Arkadaşlar Merhaba,

Ben de bu aracı almayı düşünüyorum , detay bilgim fazla yok ama genel bilgilerim ve görüntüsü beni çekiyor.

Bu aracın kronik arızaları var mıdır , bu tarz araçlarda batarya dışında sık sık değişmesi gereken parçalar nedir acaba ?

Selamlar
    Kronik arızası yok,zaten batarya ve tüm hybrid sistem 5 yıl garantili isterseniz +3 yıl daha alıp 8 yıla çıkartabilirsiniz,veya 5 yıldan sonra yılda bir kez 25 euro ödeyip 10 yıla kadar hybrid sistemi garantide tutarsınız.batarya değişimi diye bişey yok batarya araç ömrü kadar uzun ömürlü.Avrupada priuslar 1 milyon km kullanılıyor sorun yok,ama yine de sorun olamsın isterseniz garantiyi uzatın,batarya şu an 13000 TL. Yani çok da atla deve değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: noche34

Bu araç hakkında çok olumsuz görüş aldım. Ben de bu aralar bi Crossover araç almayı düşünüyorum. B segment SUV da olabilir.
    İnsanlar bilgi sahibi olmadan fikir yürütüyorlar ondandır,biz 3000 kulalnıcı grupta herşeyi tartışıyoruz olumsuz bir durumla karşılaşmadık..
  • Hocam merbaba. Yazinizi cok keyifle okudum. Insallah 2020 yilinca chr almak istiyorum. Yilda minimum 25 30 bin km yapiyoruz. Genel rota beylikduzu yenihavalimani arasi. Sizce tavsiye edermisiniz bu kadar kullanimda ? Suanda kullandigimiz arac polo 2014 dizel otomatik

• @muzaffer demir merhaba.
    Corolla hybrid için kışın çocukla gittiğimiz için öncesinden ısıtmam gerekiyor. Hybrid araçta tavsiyeniz nedir. Kalorifer ısıtması olarak. Ben normaldir ne değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer demir

Kronik arızası yok,zaten batarya ve tüm hybrid sistem 5 yıl garantili isterseniz +3 yıl daha alıp 8 yıla çıkartabilirsiniz,veya 5 yıldan sonra yılda bir kez 25 euro ödeyip 10 yıla kadar hybrid sistemi garantide tutarsınız.batarya değişimi diye bişey yok batarya araç ömrü kadar uzun ömürlü.Avrupada priuslar 1 milyon km kullanılıyor sorun yok,ama yine de sorun olamsın isterseniz garantiyi uzatın,batarya şu an 13000 TL. Yani çok da atla deve değil..

Alıntıları Göster
    Hocam merbaba. Yazinizi cok keyifle okudum. Insallah 2020 yilinca chr almak istiyorum. Yilda minimum 25 30 bin km yapiyoruz. Genel rota beylikduzu yenihavalimani arasi. Sizce tavsiye edermisiniz bu kadar kullanimda ? Suanda kullandigimiz arac polo 2014 dizel otomatik

• Herkese merhaba. sizden bir ricam olacaktı..

2017 aralık çıkışlı chr 1.8 hybrid diamond kullanıcısıyız. şu ana kadar yaklaşık 32.xxx km yaptık eşimle beraber. Ancak maalesef model küçültmemiz gerekiyor.

Bakacağımız arabanın 80-85.000 bandında olması lazım

öncelikli olarak suv düşünüyoruz ancak hb yada sedan da olabilir. bu fiyat aralığında bir araç önerebilir misiniz ?

biraz araştırdık 2015-17 Arası C4 Cactusler biraz ilgimizi çekti. Araç hakkında fikri olan var mı?

Clio, megane, fiat, duster, düşünmüyoruz

şimdiden herkese teşekkür ederim

• Juke öneriyorum cactus falan uzak durun derim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.