Şimdi Ara

Toyota Aygo yu Ülkemizde Görmek İstiyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.0 litre motorlu en bazı olmuş 39 bin tl.
    Ali Haydar Bozkurt ağam artık zamanıdır AYGO gelse 30 a herkes gelir almaya.Şehir içi lpg takviyesi ile 5-6 litre lpg tüketimi ile 10 numara araba olur.Lütfen artı AYGO gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Basligi okuyunca istemsizce güldüm ve "aygo yougo wego" diyesim geldi

• 107 ve c1 ile ortak uretim bir arac.107 ile c1 kac lira ise bu da ona yakın fiyatlara gelir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.arabalar.gen.tr/citroen-c1-1-0-vti-feel-i4811.html

Goruldugu gibi 38 den asagı gelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngiltere'de en boş Yaris ile Aygo arasında 2.000 sterlin yani 7.480TL gibi bir fiyat farkı var.

Şöyle bakınca 38.950 TL yani Aygo hiç fiyat farkı olmadan getirilirse 31.470TL'ye getirilebilir.

Türkiye'nin en ucuz olur.Tabi böyle bir şey imkansız orası ayrı.
  • Ben polonyada çok gördüm, ufacık tefecik. fiat bisten âlâ. onun yerine C1 veya 107 olabilir. heralde ortak kullanıyorlardı bazı şeyleri. gerek yok yani gelse 1000 tane anca satar heralde
  • verginin vergisinin vergisiyle 40 bin tl ye gelir yine aynı durum
  • Yaklaşık 3-4 gün önce Almanya plakalı bir tane gördüm çok şirin ve hoş bir araç.
  • Neymiş bu araç dedim, 1 tane bile fotoğraf yok illa google amcaya soracağız.
  • Bu arada aygo denen sey bu. Tipe bak

Toyota Aygo yu Ülkemizde Görmek İstiyoruz

• Gelse ne olur gelmese ne olur i10 bu pazarı kaptı götürdü bile.

• Bu aracın gelmesini istiyorsanız toyota türkiyeye mail atmalısınız. Bu araç 32 binlerden gelse ben de hemen almak isterim.

c1'in fiyatı çok yüksek bunun nedeni alt donanımını getirmemeleri.

İngiltere fiyatına göre 3-4 farklı donanımla gelse 31binlerden başlasa bu araç türkiyede çok satar, i10'u bile geçer. Ama dediğim gibi en az 3 donanım, otomatik opsiyonu ve 31den başlayan fiyatlarla getirmeleri lazım. Bu araç sınıfı itibariyle toyotanın diğer modellerinin satışını da etkilemez.

Tipi de çok farklı, alıştıkça daha çok sevilecek bir araç. Ayrıca en baz donanımda bile esp, 7 hava yastığı vs standart olan bir araç.

Bence toyota bu aracı bir an önce getirmeli.
  • Toyota Yaris'i düzeltse Aygo'u aramazsınız da işte... Yaris'in bence tek artısı iç mekan genişliği... Bir dünya para verip kampana frenli araç alıyorsun... A sınıfı ülkemizde tutulmayan bir sınıf... Minik A sınıfı bakıyorsanız Skoda Citigo vardı artık sıfırı gelmiyor sanırım ama 2. el bulunabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Toyota Yaris'i düzeltse Aygo'u aramazsınız da işte... Yaris'in bence tek artısı iç mekan genişliği... Bir dünya para verip kampana frenli araç alıyorsun... A sınıfı ülkemizde tutulmayan bir sınıf... Minik A sınıfı bakıyorsanız Skoda Citigo vardı artık sıfırı gelmiyor sanırım ama 2. el bulunabilir...

Kampana'ya öcü gibi bakmamak lazım bence.
    Ben 2007 Yaris'imi aldığımda, testlerde en kısa mesafede duran B segmenti araç idi. (38 m)
    Yaptığı işe bakmak lazım

• Aygo yerine hunday i 10 var satış rekorları kırıyor, yani o sınıf çok da alternatifsiz değil, tabi toyota nın da bir modeli olsa fiyatı baya yüklü olacaktır, sınıf küçüldükçe fiyatlarda sınıflar kadar küçülmüyor maalesef.
  • 2012 Yaris var bizde Fun 1.4 D4D M/M, hanım kullanıyor... Frenler zayıf, bende 2007 Corolla 1.6 benzinli var. Benim arabaya bindiğinde ışıkta falan dururken endişeleniyor, "duramayacaksın frene bas diye" uyarıyor beni doğal olarak çünkü kendi aracında daha önce frene basıyor, özellikle yokuş aşağı duruşlarda daha belirgin... Turbo neredeyse 2000 devirde devreye giriyor... Hanım dizel otomatik araç ısrarı üzerine aldık bu aracı da keşke benzinli otomatiğini alsaymışız ya da başka model... Fiyat farkını benzine verirdik... Hanım iç mekan genişliğinden memnun, onu da orası ilgilendiriyor zaten... O sadece motor sesinden rahatsız... Ben ne freninden ne motorundan pek memnun değilim... İç mekan genişliğine bir de yol tutuşu eklemem lazım bir de... Yol tutuşta çok başarılı... Ancak benzer hacimdeki dizellere göre fazla yakıyor...

• Zeytinbey Z kullanıcısına yanıt
    İlginçmiş. Yeni kasanın testlerini okumadım ama genelde Toyota fren mesafesi konusunda başarılıdır. Aracınıza özel bir durum olmasın? Aracınızdaki durumun disk yerine kampana kullanılmasından olduğunu zannetmiyorum. O tarz bir durum olsa eski kasada da olurdu. Bence aracınızdaki durumu servisle konuşun.
    http://www.arabam.com/otomobil-testleri/toyota-yaris-1-4-d-4d-yorumlari/343
  • Servisle ilk 1000 km'de yapılan kontrolde söyledim. Bakalım dediler. inceledik bir şey bulamadık sorun yok gözüküyor dediler. Hanım hafif eğimli yerde bile dururken el freni çektiğinde iken kayıyordu araç, aynı yerde Corolla'yı park ettiğinde sorun olmuyor... Yani hanım aynı güçle çektiği iki araçtan corolla olduğu yerde duruken yaris kayıyor, Yaris'in durması için kolu iyice çekmek gerekiyor. Ben ilk zamanlar araç sıfır zamanla düzelir dedim, sonra 20 binde tekrar söyledim serviste bakıldı, gene sorun yok denildi. Serviste 30 binde balatalar değişti. Yakın takibimde araç, kolay değil hanımla çocuğu emanet ediyoruz araca...

• Zeytinbey Z kullanıcısına yanıt
    :( geçmiş olsun, gerçekten can sıkıcıymış.
  • Aygo gelse 1.0 ı 30 dan verseler alınır.Çok da az yakar tam şehir içi arabası olur.
    Eskiden 1.0 otomatik yaris vardı kaldırdılar halbuki yine olsa 38 e 1.o düz değil otomatik verse toyota çok ciddi satar tam şehir içi arabası olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.