Şimdi Ara

***TOST MAKİNESİ TAVSİYELERİ*** ... (354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.580
Cevap
222
Favori
1.545.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba. ben istanbul arnavutköy ilçesinden yazıyorum. sadece tost yapmak için makine arıyorum.100-200 tl arası bütçem var. kullanış yönünden parçaları sağlıklı, uzun ömürlü ve servis ağı fazla olan bir ürün arıyorum. hangi ürünü önerir siniz?

cevaplarsanız sevinirim
  • fiyat grubuna göre tavsiye listesi ... bütçenize ve zevkinize uygun olanı seçmek sizlere düşüyor ...

*200’e kadar
    -simton 8 dilim (döküm)
    -fayrinoks dökümix dt-30 (döküm)
    -korkmaz a-310 formula granit
    -fakir camilla (sabit plaka)
    -arnica tostika 4000 (waffle)
    -arzum ar-2006 panini granite
    -era sm-24 press granito
    -king p-626 (sabit seramik plaka)
    -arzum ar-271 prego delux
    -arçelik k-2380-tg
    +küçük modeller;
    -arzum ar-297 panimini (sabit plaka)
    -korkmaz a-309 (waffle)
    -kenwood sm-650 (waffle)
    -homend 1307 (waffle)
    -tefal break time
    -arçelik k-2370
    -korkmaz a-305
    -vestel v-brunch 1000 kırmızı
    -lava döküm ocak üstü tost makinesi

*200’ün üstü
    -homend 1314 (granit)
    -hotpoint-ariston cg-200
    -korkmaz a-328
    -korkmaz a-328-05 (granit)
    -arzum ar-2001 tostçu delux (granit)
    -arnica tostit pro
    -tefal gourmet grill comfort
    -homend 1315 (sabit granit plaka)

*500’ün üstü
    -Breville BGR820XL Smart Grill
    -Delonghi CGH 1012D Multigrill
    -Breville 800gr
    -Breville 250ex
    -Tefal Comfort XL 800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 17 Temmuz 2017; 17:42:38 >

• son olarak şunu sorsam Dökümix BLACK Siyah Döküm Organik Tost Makinesi 1800w Ev tipi. tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sess78

son olarak şunu sorsam Dökümix BLACK Siyah Döküm Organik Tost Makinesi 1800w Ev tipi. tavsiye eder misiniz?

Dokumix kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • omeraydin0678 O kullanıcısına yanıt
    Ömer bey sık tost tüketen bir aile için Dökümix temizliği sıkıntı olur mu? Tek düşündüren nokta temizliği 😕 tecrübenizi paylaşırsanız sevinirim

• yaklaşık 1 ay önce dökümix aldım ancak daha yeni kullanma fırsatım oldun, temizliği tam yaptım mı bilemiyorum ama tost u gayet güzeldi, plakalardaki siyah kısımlardan bazıları temizledikçe gri kısım açıldı, her yeri böyle mi olacak bilemiyorum açıkçası, firma zaten bu üründe kaplama yok demişti ama bu fark neden oldu bilemedim,

ancak tekrar etmek gerekirse tost u oldukça lezzetli idi, tost sonrası yaparsanız temizlik oldukça kolay zaten cihaz çok sıcak oluyor kısa sürede ısındı tost pişirme süresi daha önceki makinama(arzum prego) kıyasla daha hızlı, tost kurumamıştı yumuşaktı...
  • Teşekkürler

• Hocam merhaba;

Arçelik K2369 cam yüzeyli tost makinesi , bu model iyi mi hocam ? Fiyatı 232 TL

Bugün almayı düşünüyorum

• Böyle bir konuda emeği geçen herkese teşekkürler :)

Tost makinasını 355 sayfa maalesef okuyamayacağım. Ancak son sayfaları incelediğim kadarı ile genelde tavsiye edilen model : Korkmaz A328-05

Sık tost yaparım. Izgara olarak kullanmıyorum evdeki "Arzum" miladını doldurdu sayılır (ısı konusunda iyi ama artık plakalara güvenmiyorum :D 15 yıl oldu alalı.*plaka değiştim. )

Kullanan veya bilgili bir arkadaşta onay verirse Korkmaz A328-05'i alayım ben. Konuyu biraz daha okursam kafam kesin karışır :D
  • zuzu_aslı Z kullanıcısına yanıt
    Eski tost makinesi tostu kuruttuğu için tosttan sogumustum. Dokumixi aldım tekrar tostu sevmeye başladım. Aslında ben dokumixi sağlıklı diye aldım. Temizliği zor olursa olsun sağlık daha önemli diye düşünmüştüm. Ama gördüm ki temizliği diğer makinelerden daha kolay. İlk üç beş kullanımda bol yağ kullanıp plakaları iyice yağa doyurdum. Yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. Plakadaki kasarlar kahvaltı sonuna kadar kuruyor ve kuru bir yaprak gibi yüzeyden kalkıyor. Ilık plakaları peçete veya ıslak mendil ile siliyorum tamam. Diyelimki çok yapıştı sorun değil. Direk bulaşık teli ile surtebiliriz çünkü teflon gibi çizilme derdi yok. Kullanım sonrası yağlama da yapmıyorum. Paslanma felanda olmuyor. İki tane de hediye aldım. İki tane daha hediye almayı düşünüyorum.

• omeraydin0678 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için. Olumlu dönüşleri okudukça kararım netleşiyor. Paslanma sıkıntısı yoksa ve yapışmıyorsa temizlik çok sorun değil. Neticede çizilme, deforme olma korkusu yok. Izgara mümkün mü acaba?

• zuzu_aslı Z kullanıcısına yanıt
    Izgara mümkün. İlk aldığımda birkaç kez denedim. Plakalar 180 derece açılmadığı için tek plakada yapılabiliyor. Ama ızgara yapınca fena halde kirleniyor etrafa da yağ sicratiyor . Isı çok yükseklere çıkabildiği icin herhalde. Izgara yapmakta ilk tercihim değil ama zorda kalırsam yine yaparım.

• Bayberty kullanıcısına yanıt
    Merhaba, köfte yada tavuk ızgara yapılabilecek döküm tava var mıdır önerebileceğiniz? Dokumix te yapıyorum ızgara ama daha sonrasında yağı temizlemek zor oluyor. Aynı amaçla kullanabilegim bir döküm tava var mıdır? Dokumix gibi ucuz ve işlevsel. Emayeli bir şekilde satılan. @Bayberty

• Dökimix n11 de 155 tl . Ben aldım . Başka makinelere bakmanıza hiç gerek yok . Bence en iyisi bu . Ufak kibar bir cihaz . En önemlisi döküm .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    ben de döküm tava arayışındayım, şu ürünler inceleme listemde (özellikle 1 ve 2) ...
    1-https://www.lavashops.com/lava-34-metal-kulplu-yuvarlak-griddle/
    2-https://www.lavashops.com/lava-metal-kulplu-dokum-demir-30cm-yuvarlak-izgara-tava-hibrit-cap/
    3-https://www.lavashops.com/lava-metal-kulplu-oval-izgara-tava-23x40-cm/

@eye.Q

Bence tırtıklı olandan uzak durmakta fayda var. Birinci olan daha mantıklı geliyor. Ürün yorumları bekliyoruz o zaman

• adres63 A kullanıcısına yanıt
    benim tercihim de düz tavadan yana, esse mağazalarında satılıyorken iyiydi görerek alıyorduk şimdi onlar da kapandı ...

@adres63
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

selam,
    ben de döküm tava arayışındayım, şu ürünler inceleme listemde (özellikle 1 ve 2) ...
    1-https://www.lavashops.com/lava-34-metal-kulplu-yuvarlak-griddle/
    2-https://www.lavashops.com/lava-metal-kulplu-dokum-demir-30cm-yuvarlak-izgara-tava-hibrit-cap/
    3-https://www.lavashops.com/lava-metal-kulplu-oval-izgara-tava-23x40-cm/

@eye.Q

üstad sana tavsiye yazacak halim yok ama ;

tecrübem var, tırtıklı emaya touch me tavam var temizliği sıkıntılı,

lodge marka düz ( bknz ) HAM DÖKÜM KAPLAMASIZ tavam var temizliği kolay şöyle ki ızgara yapmadan kaynar suyu hazır ediyorum etler pişince tavayı suya koyup yemeğimi yiyorum daha sonra kolay bir şekilde (sabun dahi kullanmadan) artıkları akıtıp kuruluyorum sonra hemen tekrar ocağın üstüne atıyorum 1,2 dakika tekrar ısıtıp NEMDEN TAMAMEN arındırıp yağlayıp kaldırıyorum.

illa kaplama tava alacaksan DÜZ al

• ...

@akabey_55
  • paylaşayım dedim. gitti gidiyor'dan dökümix aldım 160 tl.ye bana gelen ürünün dökümleri yağsız geldi. ama ben yağladım sonra güzel sildim.. eski tost makinama göre biraz ufak 1 ekmek tam sığmıyor içine ama idare eder. bakalım hayırlısı
  • 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.