Şimdi Ara

Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai) mi Mitsubishi SF50VE (Deluxe power) mi Çok acil yardım lütfen !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 ay önce taşınmış olduğum evime klima taktırmak istiyorum fakat şöyle bir sıkıntım var,
    evde sıva altı tesisat mevcut olup tesisatta kullanılan boru çapları 6,35 / 12,7.

Boru çapları bu şekilde olduğundan alternatifler arasında Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai 22000 btu) ve Mitsubishi SF50VE (Deluxe power 18000 btu) var.Aslında toshiba 22000 btu muadili GF60VE serisi fakat bu klimanın boru ölçüleri 6,35 /15,88 buda evdeki mevcut tesisatıma uymuyor.

Acaba boruya kaynak yaptırsam komprasör arızası ile uğraşırmıyım sağlıklı olurmu ?Bu klimalardan birini 2 gün içinde taktırıcam fakat inanılmaz kararsızım kalite,fiyat ve yeterlilik anlamında kıyasladığınızda bunlardan hangisini taktırmam mantıklı olur özellikle konuya hakim kişiler yardımcı olabilirlermi ?

Piyasada almış olduğum fiyatlar ,

Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai 22000 btu 6300 tl
    Mitsubishi Electric GF60VE 22000 btu 6200 tl
    Mitsubishi Electric SF50VE 18000 btu 5200 tl

Ev yeni olup tüm izalasyonlar mevcut 3. kat oturuyorum ve üstüm çatı.Klimayı sadece soğutma amaçlı kullanıcam. Soğutacağı alan güneş alan cephe değil , klimayı salona taktırmak istiyorum salon 25m2+açık mutfak 15m2+salon ile arasında duvar olmayan Hol 15 m2.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stillwest -- 23 Mayıs 2017; 22:59:16 >

• Mitsubishi Electric GF60VE 22000 btu 6200 tl
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Peki hocam sorumda bahsettiğim gibi boru çapım mitsubishi 22000 ilk uyumlu değil sadece 18000 ilk mitsubishi ile uyumlu fakat toshibada 22000 ilk alabiliyorum boru çapında sıkıntı yok .

Önermiş olduğunuz 22000 lik mitsubishi daha büyük çapta boru kullanmakta , dolayısıyla tesisatıma kaynak yaparak uyumlu hale getirmek mantıklımı ? Birçok mitsubishi bayisi bu uygulamayı yapmanın sakıncalı olduğunu belirtti.

Bu bilgiler ışığında siz kaynak yaptırarak 22000 lik mitsubishimi alırdınız yada 22000 lik kaynak yapmaya gerek kalmadan toshiba almamı tavsiye edermisiniz ? 3. Alternatif ise 18000 lik klima yetebilir derseniz mitsubishi 18000 lik tesisatıma uyumlu.

Değerli cevabınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stillwest -- 24 Mayıs 2017; 7:41:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stillwest S kullanıcısına yanıt
    Hocam listenize göre Mitsubishi, Bütçeye göre ise 22.000lik makul bu nedenle o klimayı yazdım aslında. Şimdi aynı fiyatlarda olan birisi tosh birisi mits olan ürünlerde ben elbette mits tercih ederim. ancak boru uyumsuzluğu nedeniyle seçmiş olduğumuz bu mitsh olmuyor ve geriye yine tosh ve mitsh kalıyorsa bu sefer de btu ve fiyat konusuna bakarım tabi ki, bu durumda tosh bana daha yakın olur.

Boru devşirerek ben defalarca klima montajı yaptım bu güne kadar bir kere bile ne arıza ne de performans anlamında geri dönüş yaşamadım. Ancak işin teknik kısmına bakarsanız bu hesap kitabı yapan mühendisin de bir bildiği vardır elbette diye düşünmek lazım. Sorun şu ki, boru devşirmelerinde benim dikkat ettiğim husus şudur, Büyük çapı küçültürsünüz ve klimanıza bağlarsıız sorun değil, ancak küçük çağı büyütmeyi hiç uygun görmedim bu güne kadar.

Yani tesisat 3/8 atılmıştır ama benim klimam 1/4 dür, onu devşirir kullanırım hiç de sorun yaşamadım. Ama tesisat 1/4, senin klimanın borusu 3/8 ise o işe ben girmedim hiç, girmem de.

Bu bağlamda yetkili servis yaptığı montaj sonrası mutlaka servis formuna da şerh düşeceği için (Tesisatın devşirildiğinden dolayı sorumluluk tüketicidedir derler) riske girmeyim btu nun daha yüksek ve borunun da uytumlu olmsı avantajı ile toshiba klimaya yönelmek mantıklı olanı olacaktır diye düşünüyorum.

• İyi Günler bu fiyatları nerelerden aldınız acaba özel mesajla banada bildirebilirmisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim tavsiyenize istinaden 22000 btu toshiba cumartesi kurulumu yapılacak.iyi günler dilerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stillwest S kullanıcısına yanıt
    İyi günlerde kullanmanızı, montaj sonrası servis yüzü görmemenizi dilerim sayın hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stillwest

Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim tavsiyenize istinaden 22000 btu toshiba cumartesi kurulumu yapılacak.iyi günler dilerim

Merhaba, yeni klimanız hayırlı olsun, dış ünitede Daisekai ( mavi logo ) yazmakta mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaDoW_17

quote:

Merhaba, yeni klimanız hayırlı olsun, dış ünitede Daisekai ( mavi logo ) yazmakta mı acaba ?

SKVR ise mutlaka yazar Hocam..

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

Saygılarımla...

Yanıtınız için teşekkür ederim benim dış ünite Daisekai serisi değil gibi geliyor. Dış ünite suzumi serisindeki koda benziyor

(ikinci resim iç ünite)

Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai) mi Mitsubishi SF50VE (Deluxe power) mi Çok acil yardım lütfen !Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai) mi Mitsubishi SF50VE (Deluxe power) mi Çok acil yardım lütfen !

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

Saygılarımla...

Yanıtınız için teşekkür ederim benim dış ünite Daisekai serisi değil gibi geliyor. Dış ünite suzumi serisindeki koda benziyor

(ikinci resim iç ünite)

Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai) mi Mitsubishi SF50VE (Deluxe power) mi Çok acil yardım lütfen !Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai) mi Mitsubishi SF50VE (Deluxe power) mi Çok acil yardım lütfen !

Merhabalar,Doğrudur Hocam SKV serisinin dış ünitesi. Yanlışlık mı oldu acaba ?
    Siz skvr olarak mı aldınız klimayı ?

Toshiba Ras-22N3KVR(Daisekai) mi Mitsubishi SF50VE (Deluxe power) mi Çok acil yardım lütfen !

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Evet skvr diye aldım yani kodu olarak değilde daiseikai istediğimi söyleyerek aldım iç ünite daiseikai dış ünite suzumi sanırım ?

Bide tanıdıktan aldık Anladığım kadarı ile iç üniteyi daiseikai serisi vermişler dış üniteyide suzumi serisi olarak gazlamışlar ?

2-3 ay önce durumu belirttiğimde bölge sorumlusu da tesadüfen şehirdeymiş onuna birlikte geldiler dış üniteninde daiseikai serisi olduğunu yanlışlık olmadığını söyledi bölge sorumlusu.

Ama hala güvenemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.