Şimdi Ara

Toshiba Qosmio G50-12I

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aslında Ağustos başından beri bir sürü bilgisayar inceliyorum ve bir sürü dönüm noktası yaşıyorum. İlk başta Sony Vaio'nun FW4ZTJ modeline karar vermiştim. Bu modelde intel 8700 serisi 2.53 ghz, 6 gb ram, bluray okuyucu/yazıcı, full hd ekran, 64 bit windows vista ve ati 4650 ekran kartı bulunuyor. Geçen sene Eylül ayında HP dv5 1040 modelini almıştım ve Haziran'da servise vermiştim. Tamirini yapamadıkları için para iadesi yaptılar. Ürün çok fazla ısınıyordu, monitörü bozuldu ve hoparlörleri patladı. Bu sebeple Dell XPS, Sony Vaio ve Toshiba Qosmio gibi sağlam bilgisayarlardan birini tercih etmek istiyorum. İnternette donanım özellikleri haricinde Toshiba Qosmio'nun G50-12I hakkında çok fazla bilgi bulamadım. Donanımhaber'den bu ürünü kullanan var mı? Varsa, iyi ve kötü yönlerini bana bildirmeniz mümkün mü?

Toshiba Qosmio G50-12I
    Intel® Core™2 Duo ProcessorP8700 - 2.53 GHz
    4,096 MB 800 MHz DDR2 RAM
    NVIDIA GeForce 9700 GTS 512 MB GDDR3
    Harman Kardon - 2 adet bass reflex hoparlör ve 1 x subwoofer (24 bit stereo)
    Dolby® Sound Room desteği
    18.3 inch TruBrite® Full HD TF
    TV kartı
    DVD Super Multi
    400 GB 5200 rpm hard disk
    Bluetooth - 802.11a/g/Draft-N
    Windows 32 bit Home Premium İşletim Sistemi

Toshiba Qosmio G50-12I
     Toshiba Qosmio G50-12I
     Toshiba Qosmio G50-12I
     Toshiba Qosmio G50-12I

Ürüne Bimeks'te rastladım ve fiyatı 1999 dolar.

Ürünün özellikleri yukarıda sıraladığım gibi. İncelediğim kadarıyla multimedya ve oyunlar konusunda pek bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum. Oldukça güçlü bir donanıma sahip. Ekranı oldukça büyük ve ağırlığı 4 kg kadar. Çok fazla taşımayacağım için zorlanmıyacağımı düşünüyorum, hatta önceki bilgisayarımın 3 kg olduğunu düşününce 1 kg çok fazla gelmedi. Sizce bu fiyata Toshiba'nın bu ürününü almaya değer mi? Ürün ile ilgili tek eksik olduğunu düşündüğüm nokta bluray'in olmaması. Bunun haricinde bana önerebileceğiniz bir bilgisayar mevcut mu?

İlginize teşekkürler,
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orc_lord -- 14 Eylül 2009; 0:16:02 >

• 2009 da yazdıgınız bu konu hakkında ben size bişey sorcam bu notebook u kullandınız mı kullanmışsanız memun musunuz şu anda?
  • epey zaman geçmiş üzerinden. sadece bilgilendirmek için yazıyorum. ben hala kullanıyorum bu bilgisayarı. memnunum, ses harika, 2+1 var laptota, görüntü süper, ağırlık problem değil benim için, yıl 2014 yeni yeni bazı oyunları çalıştırmamaya başladı. ekran kartı yeterli ancak türünü desteklemiyor. bir de yeni oyunlarda yüksek çözünürlükte kasmalar yapıyor. e olsun o kadar da 6-7 sene oldu. muhtemelen seneye qosmio x70 alırım. çok pahalı olduğu düşünülebilir ancak ben olaya şöyle bakıyorum: üst düzey 2 laptop parası etmiyor açıkçası, ama ikisinden de daha iyi çalışıyor, görüntü süper, ses mükemmel, zevk paha biçilemez. ve 7 sene kullanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrabay -- 13 Mayıs 2014; 11:11:00 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.