Teğmen
23 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Uzun bir süredir 16 mbit'lik Turkcell Superonline Yalın ADSL kullanıyordum, VDSL'e başlamaları ve telefon açıp 84 mbit'e kadar hız alabileceğimi öğrenmem sonucunda Dört Dörtlük Kampanya ile 50 mbit'lik Yalın VDSL'e geçiş yaptım. Aslında kurulum süreci de epeyi bi vakit aldı, daha çok bayilerinin bir türlü modemi teslim edememeleri sonucu bekledik ama hizmetten memnun olduğumuz için devam etmek istedim. Huawei'nin HG658 modemini verdiler, hızla ilgili olarak enteresan bir problemim var.

Speedtest üzerinden sunucuyu Turkcell Superonline seçerek hız testi yaptığım zaman çok rahat 40'ın üstünü 47-48 mbit'i görebiliyorum. Gidipte Türk Telekom, Uydunet veya Vodafone hatta Turkcell seçtiğim zaman hız testi 30 mbit'in üstünde bir hızla başlayarak kademeli olarak 16-17 mbit'e düşerek tamamlanıyor. Yabancı kaynaklı sağlam sitelerden büyük dosyaları indirmeye çalıştığım zamanda gene 16-17 mbit'i geçemiyorum. Kablolu internetten kaynaklanıyor olabilir diye modeme ethernet ile de bağlanarak denedim ama sonuç değişmedi.

Çağrı merkezini aradığım zaman kayıt oluşturup Türk Telekom'a ilettiler. Biraz önce de yapılan inceleme sonucunda binanın içerisindeki kablolama da sorun olduğunu söylüyorlar. Açıkçası ben buna anlam veremedim çünkü Turkcell Superonline kaynağından taahhüt edilen hıza ulaşabiliyorum ama başka kaynaklarda da oldukça hızlı başlayıp eski Yalın ADSL'deki değerlerime dönüyorum. Modem üzerinde hat değerlerini de yardımcı olması açısından paylaşıyorum, yardımcı olup fikir verebilirseniz sevinirim :)

Merhabalar,

Aslında Ağustos başından beri bir sürü bilgisayar inceliyorum ve bir sürü dönüm noktası yaşıyorum. İlk başta Sony Vaio'nun FW4ZTJ modeline karar vermiştim. Bu modelde intel 8700 serisi 2.53 ghz, 6 gb ram, bluray okuyucu/yazıcı, full hd ekran, 64 bit windows vista ve ati 4650 ekran kartı bulunuyor. Geçen sene Eylül ayında HP dv5 1040 modelini almıştım ve Haziran'da servise vermiştim. Tamirini yapamadıkları için para iadesi yaptılar. Ürün çok fazla ısınıyordu, monitörü bozuldu ve hoparlörleri patladı. Bu sebeple Dell XPS, Sony Vaio ve Toshiba Qosmio gibi sağlam bilgisayarlardan birini tercih etmek istiyorum. İnternette donanım özellikleri haricinde Toshiba Qosmio'nun G50-12I hakkında çok fazla bilgi bulamadım. Donanımhaber'den bu ürünü kullanan var mı? Varsa, iyi ve kötü yönlerini bana bildirmeniz mümkün mü?

Toshiba Qosmio G50-12I
Intel® Core™2 Duo ProcessorP8700 - 2.53 GHz
4,096 MB 800 MHz DDR2 RAM
NVIDIA GeForce 9700 GTS 512 MB GDDR3
Harman Kardon - 2 adet bass reflex hoparlör ve 1 x subwoofer (24 bit stereo)
Dolby® Sound Room desteği
18.3 inch TruBrite® Full HD TF
TV kartı
DVD Super Multi
400 GB 5200 rpm hard disk
Bluetooth - 802.11a/g/Draft-N
Windows 32 bit Home Premium İşletim Sistemi

Ürüne Bimeks'te rastladım ve fiyatı 1999 dolar.

Ürünün özellikleri yukarıda sıraladığım gibi. İncelediğim kadarıyla multimedya ve oyunlar konusunda pek bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum. Oldukça güçlü bir donanıma sahip. Ekranı oldukça büyük ve ağırlığı 4 kg kadar. Çok fazla taşımayacağım için zorlanmıyacağımı düşünüyorum, hatta önceki bilgisayarımın 3 kg olduğunu düşününce 1 kg çok fazla gelmedi. Sizce bu fiyata Toshiba'nın bu ürününü almaya değer mi? Ürün ile ilgili tek eksik olduğunu düşündüğüm nokta bluray'in olmaması. Bunun haricinde bana önerebileceğiniz bir bilgisayar mevcut mu?

İlginize teşekkürler,
Saygılarımla.
Merhaba,

Doom3 veya Farcry gibi oyunları maksimum seviyede oynamak isteyen bir bilgisayar kullanıcısı olmadığımı belirteyim fakat Nba, Fifa, Fifa Manager, Simcity ve WoW gibi oyunları oynayan bir kullanıcıyım. GDDR4'ün DDR3'e göre daha avantajlı olduğunun farkındayım ve ATI'nin 3000 seriside ciddi anlamda 4000 serisi gibi kaliteli ve güçlü. Eğer ikisi arasında bir tercih yapacak olsanız notebook alırken hangisini seçerdiniz? GDDR4'lü ati hd 3670'in performansı ati hd 4650, nvidia geforce 9600 gt, nvidia gt 130 ve gt 120 ile kıyaslanırsa durum ne olur? Gddr4'lü 3670 beni uzun yıllar boyunca idare edebilir diye düşünüyorum. Notebookcheck'deki listede 9600 gt ve 3670 çok yakın bir sıralamadalar fakat 4650 ile aralarında sıralama farkı mevcut fakat bu sitede yapılan ekran kartlarının hangi ddr kullanarak verildiğini bilmiyorum..

İlginize teşekkürler,
Saygılarımla.
Merhaba,

Şuan girdiğim bir bilgisayardan açılan bir web sitesi diğer bilgisayardan girmeye çalıştığım zaman açılmıyor. Bunun sebebi DNS ile alakalı olabilir mi yada neden böyle bir durum ortaya çıkıyor? İki bilgisayarda internete aynı router üzerinden bağlanıyor bu arada..

Teşekkürler,
Orc
Merhaba,
Oyuna yeni başlayacağım. Forumda aradım fakat bulamadım ne yazık ki, güç ustalıklarına fazla değinilmemiş. Neyin diğerinden ne farkı olduğu veya avantajları olduğunu açıklayan bir yazı bulamadım. Hangisini önerirsiniz acaba?
İlginize teşekkürler :)
Hakkında
Forum İmzası:
===>orc_lord<===
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 193
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.453 (Bu ay: 27)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Notebook - Ultrabook
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.