Şimdi Ara

Toshiba L650d format sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

tosiba marka satellite L650d model laptopa yanlışlıkla Win 7 32bit kurdum driverları 64 bit olduğu için kullanamıyorum ve laptopa format atmak için ne yaptıysam olmadı acaba biligisi olana varsa yardım edebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KenanZnc -- 1 Temmuz 2012; 11:49:12 >

• win7 32bit varsa 32bit sürücüler bulup kullanmak lazım, 64bit kullanılacaksa 64bit windows yüklemek lazım. format atarken nasıl bir sorunla karşılaşılıyor onu belirtin yardımcı olalım
  • üstat olay şu şekilde yükseltmeye müsade etmiyor çünkü sistem 32 bit format atmak isteyince bios usb yada cd rom bootlanmasına rahmen okumuyo pc direk açılıyo yükleme vs yapmıyo
  • cd boot eğer başarılıysa, sana birkaç saniye boyunca kuruluma geçmek için bir tuşa basınız gibi birşey söyler windows ekranından önce. enter yaparsın kuruluma geçer
  • başarılı değilse biostan boot seçeneklerindeki cd yada usb hangisiyle yükleme yapılacaksa ilk sıraya alman lazım
  • aynı şekilde dediklerini yaptım ancak ön yüklemeye başlamak için bir tuşa basın demiyor direk açılıyor pc bende ona sinir oldum zaten biiostan boot olarak ayarlıyom herşey hazır başlatıyom vs gene aynı :(
    bir türlü formatlayamadım :(
  • sony vaiolarda usb yada cd den boot yapmaması için bir koruma var biosta disable olarak görünen. öyle bir koruma olabilir, onada bir bak istersen
  • onuda enable yaptım ama yok gene olmuyo yemiyo işin kötü kısmı artık BOOTMGR is missing diyo ve yeniden başlatmak için Ctrl+Alt+Del diyo :(
  • bootmgr hatası için windows support kısmında bootsektör bozuk yada eksik denmiş
    http://support.microsoft.com/kb/2622803
  • normalde bios'ta boot bölümünde ilk sıraya cd sürücüyü alsanız başlangıçta cd'den başlar usb'yi ilk sıraya alırsanız flash bellekten alırsınız.bence sizin boot ettiğiniz cd ve flash bellek te sorun var bu arada flash belleğe nasıl boot ettiniz birek windows cd'sini kopya edip boot etmeye açlışanlar var öyle olmaz bilgin olsun bunun için programlar var.cd'den olmuyorsa eğer cd boot dosyalarında sorun var farklı bir yerden cd bulup öyle boot edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 1 Temmuz 2012; 12:52:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.