Şimdi Ara

Toshiba klima kullananlar Ana Konu (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
510
Cevap
9
Favori
106.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
Giriş

Toshiba multi sistem klima için bilgi almaya gittim.

Dış ünite 1 tane iceriye 12 ve 18 iki iç ünite diye söyledi teknik servis. Dış ünite kaç btu diye sordum? 30000. Dış ünitelerin hepsi aynı zaten iç ünite ne takarak ona göre ayarlıyor dedi kendini. Klima konusunda sıfır bilgi değilim. Bana mantıklı gelmedi dedikleri. Bahsedilen model bu

RAS-2M18S3AV-TR

Bu dış ünite 30000btu ya yeter mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, bu klimaların stanby konumunda iken ışık yanıp sönmesi normal mi? Daha yeni kuruldu.

• mimarbaz kullanıcısına yanıt
    Bende de oluyor o bazen, kapatıp açınca düzeliyor. Özellikle elektrik gidip geldiğinde yapıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ysf87 Y kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, aynen düzeldi

• Selam
    Daha önce Multi İnverter olan Ras 10 ve 16 olan modeli kullanmıştım.

Sonrasında Shorai 18. 000 olan modeli aldım.

Şimdide Shorai Ras10 almayı planlıyorum.Ancak rakamlardan dolayı alternatiflere bakıyorum.
    Gerçekten efsane bir Klima.
  • 10 yila yakin toshiba 13\18 btu kullanıyorum son zamanlarda performansı düştü 17 -18c alıyorum anca soğutuyor iceriyi (disarisi 35c) fan sesi bir yükseliyor bir alcaliyor .sorun fanlarin dolmasi mi gaz sorunu mu? birde fanlari on paneli acmadan nasil temizleriz .

• .montana. kullanıcısına yanıt

Merhaba. Klimaya bakım yapıldı mı ? En son ne zaman yapıldı ?

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Aldigimdan beri hic bakim görmedi .

• .montana. kullanıcısına yanıt

Bu cihazın kesinlikle bakıma ihtiyacı var. Performans kaybının %90 sebebi budur. Üstelik daha da önemlisi mikrop yuvasına dönmüştür. Solunum rahatsızlıkları başta olmak üzere hastalığa sebep olmaması adına mümkün olan en kısa zamanda bakım yaptırmanızı tavsiye ederim. İç ünitede bulunan petekler (evaporatör) artık toz ile dolup tıkanmıştır. Bu da performansı azaltan bir unsurdur. Fan da evaporatör sıcaklığını uygun seviyede muhafaza edebilmek için hızını değiştiriyordur.

İç üniteden gelen boruların dış üniteye bağlandığı noktada çıplak bir kısmı varsa klima soğutmada çalışırken bakabilir misiniz ? Herhangi bir karlanma var mı ?

Basınçlı ilaç pompası alarak bakım yapabilirsiniz ancak 10 yıllık birikimin profesyonel bir bakım işlemi ile giderilmesi çok daha uygun olacaktır.

Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.