Şimdi Ara

.:: Toshiba A200-1AH ve A200-1VL kullanıcıları kulübü ::. (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.984
Cevap
19
Favori
318.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Satellite A200-1AH için orjinal şarj adaptörüm yandı ve yenisini almak istiyorum en ucuz nereden bulabilirim.

ayrıca adaptörü bozulduğu için atmıştım ve şimdi orjinal bir adaptör alabilmem için adaptörün P/N numarasına ihtiyacım var. bir arkadaş buraya veya özel mailime atabilirse çok memnun olurum. Resim çekip forma upload edebilirseniz çok daha iyi olur.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fkurtoglu

arkadaşlar selam,
    Satellite A200-1AH için orjinal şarj adaptörüm yandı ve yenisini almak istiyorum en ucuz nereden bulabilirim.

ayrıca adaptörü bozulduğu için atmıştım ve şimdi orjinal bir adaptör alabilmem için adaptörün P/N numarasına ihtiyacım var. bir arkadaş buraya veya özel mailime atabilirse çok memnun olurum. Resim çekip forma upload edebilirseniz çok daha iyi olur.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

o dedigin numarayı göremedim kardeş mailini pm at resim atayım 800 kb falan bir resim
  • Selam arkadaslar 1ah kulanıcısıyım. Dün vısta ultımate kurdum 32 bıt ama sorunlar basladı :S !! bılgısayarda ıslem yaparken anıden mavı ekran cıkıyor yazılar yazıyor :S sonra 3-5 sn sonrada pc reset atıyor bunun sebebı nedır ? ısletım sıstemınden mı kaynaklanıyor yoksa donımdan mı anlayamadım yardımcı olursanız sevınırım
  • merhaba arkadaşlar.yaklaşık 1,5 yıl önce aldığım ve format bile atmadan bugüne kadar kullandığım toshiba A200 1VL dizüstü bilgisayarım son 1 aydır fazla ısınmadan dolayı kendiliğinden kapanmaya başladı.İnternette küçük çaplı bir araştırma sonucunda bunun nedeninin aşırı tozlanma ve kir olduğu ve bunun temizlenmesi gerektiğini okudum.
    şimdi size sorum şu arkadaşlar. Sizce bu işin altından kalkabilir miyim? elimden az çok iş gelir.. ve bu işi yaparken dikkat etmem geren bir püf noktası varmıdır?? şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: drmert

merhaba arkadaşlar.yaklaşık 1,5 yıl önce aldığım ve format bile atmadan bugüne kadar kullandığım toshiba A200 1VL dizüstü bilgisayarım son 1 aydır fazla ısınmadan dolayı kendiliğinden kapanmaya başladı.İnternette küçük çaplı bir araştırma sonucunda bunun nedeninin aşırı tozlanma ve kir olduğu ve bunun temizlenmesi gerektiğini okudum.
    şimdi size sorum şu arkadaşlar. Sizce bu işin altından kalkabilir miyim? elimden az çok iş gelir.. ve bu işi yaparken dikkat etmem geren bir püf noktası varmıdır?? şimdiden teşekkür ederim..

arkadas ben üste de yazmıştım bende de aynı sorunlar oldu süpürge bu iş için bire bir süpürgeyi fana tuttum geri kalan deliklerin yüzde 80 lik kısmını falan elimle kapadım koca koca tozlar mangal kısmına geldi takıldı artık düzenli olarak sürürgeyi kullanıyorum

• Arkadaşlar ekranı çizildi bilgisayarın, değiştirmek istesem ekranı tümden mi değiştiriyorlar(lcd panelin hepsini), yoksa ön tarafta cam gibi birşey var da onu mu değiştiriyorlar? Bir de ücreti ne olur bu değişimin?
  • arkadasım bende de 1vl var ve aynı sorunlar catlak hariç bende de var. bir de fandan sürekli olmasa da tıkırdı halinde calışma sesi gelior.
    acaba bu problemlerden dolayı garantiye veren var mı?
    bir de yaklaşık benimde 1.5 sene oldu bu garanti 2 yıllık mı idi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dougmasters

slm arkadaşlar bende 1,5 yıldan beri A200-1AH kullanıcısıyım , klasik şikayetler bende de var
    - sol hoparlörün ordaki çatlak
    - ses açma kapama çarkı
    - son zamanlarda ise (arada bir) alet soğukken veya sıcakken farketmiyor, ekran bi anda rengarenk ve çizgi çizgi oluyor , yeniden başlatıyorum düzeliyor..... bunun sebebi ne olabilir ?
    - ama herşeye rağmen görüntüsü yeter be abi

arkadasım bende de 1vl var ve aynı sorunlar catlak hariç bende de var. bir de fandan sürekli olmasa da tıkırdı halinde calışma sesi gelior.
    acaba bu problemlerden dolayı garantiye veren var mı?
    bir de yaklaşık benimde 1.5 sene oldu bu garanti 2 yıllık mı idi?

• A200-1VL var ve ne Vista'dan ne de XP'den memnun değilim. Sorum şu:

Aranızda Windows 7 Beta kurmayı deneyen oldu mu? Performansı nasıldı? Sürücüler sorun oldu mu?

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: AyBuBi

A200-1VL var ve ne Vista'dan ne de XP'den memnun değilim. Sorum şu:

Aranızda Windows 7 Beta kurmayı deneyen oldu mu? Performansı nasıldı? Sürücüler sorun oldu mu?

Şimdiden teşekkürler...

kardeş xp den memnun olmama sebebin nedir detaylandırır mısın
  • quote:

Orjinalden alıntı: AyBuBi

A200-1VL var ve ne Vista'dan ne de XP'den memnun değilim. Sorum şu:

Şimdiden teşekkürler...

Bluetooth dışında sorun yok. Herhangi bir sürücü yüklemeye gerek kalmadan kullanılıyor. İlk çıktığı günden beri (official betası ilk çıktığı zamandan beri) w7 kullanıyorum. Performansı Vista gibi, belki biraz daha hallice.
  • Selam Arkadaşlar
    Odamızda bir yan odamızda 2 olmak üzere toplam 3 toshiba a200 kullanıcımız var ama bu sorunun cevabını bulamadık maalesef.

Şimdi bu a200 ü arkadaş alırken xp yükletmiş.bir de hdd yönetimine bakınca 1.5gb civarında bir ayrı hdd görünüyor.Ben de oraya otomatik recovery yüklenmiştir herhalde dedim -ki zaten arkadaşa görevli buradan format atacaksın demiş - ama recovery olayına bir türlü giremedik...
    Netten toshiba forumlarından aadık bişey bulamadık...

Soru : A200 de recovery ye nasıl girilir
    o 1.45 gb lık hdd recovery için değil midir yoksa ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: madmaxibo

Selam Arkadaşlar
    Odamızda bir yan odamızda 2 olmak üzere toplam 3 toshiba a200 kullanıcımız var ama bu sorunun cevabını bulamadık maalesef.

Şimdi bu a200 ü arkadaş alırken xp yükletmiş.bir de hdd yönetimine bakınca 1.5gb civarında bir ayrı hdd görünüyor.Ben de oraya otomatik recovery yüklenmiştir herhalde dedim -ki zaten arkadaşa görevli buradan format atacaksın demiş - ama recovery olayına bir türlü giremedik...

walla bildiğimiz recorvery ise reset at cd takılıyken o girer zaten

• quote:

Orjinalden alıntı: baarha

quote:

Orjinalden alıntı: madmaxibo

Selam Arkadaşlar

walla bildiğimiz recorvery ise reset at cd takılıyken o girer zaten

cd yok piyasada

• toshiba a200 laptopumu gece kapattım, sabah bir açtım klavye delirmiş. bazı tuşlar çalışmıyor, bazıları iki üç alakasız harf yazıyor, caps lock kendiliğinden açılıyordu, artık o da hiç yanmıyor, harfler sanki bir alttan bir üstten beraber basılıyormuş gibi de olmaya başlamıştı, bazen de bu yanıp sönen yazı işaretçisi sağa sola kaçıyor VS. deli bir halde. sıvı dökülmedi. yine de klavyeyi çıkarıp tozlarını falan temizledim, geri taktım durum hala aynı, dos ekranına girdim yine aynı.
    servise göndermek istemiyorum, arkadaşlarım gönderdiler hep başka bir yeri bozuk geldi. bir önerisi olan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OzzY™

quote:

Orjinalden alıntı: yuzuakyener

quote:

Orjinalden alıntı: ozzye36

quote:

Orjinalden alıntı: yuzuakyener

Kullanılmadığı alanda alanın full görünmesinin sebebi readyboost. Readyboost için ayrılan alan kullanılamayaağı için bloklanıyor. Kullanımda demesinin sebebi de readyboost olarak aktif kullanıldığı için. Readyboos görünmüyor demişsin, muhtemelen bir sorun olmuştur o sıra. Yeniden başlatınca düzelmesi muhtemel.

yener abi bu durumun readyboost ile alakası yok başka bir sorun oluşmuş olsa gerek
    neden:
    1. readyboost kendine "ReadyBoost.sfcache" adlı bir dosya yaratıp omu kullanıyor
    2. kaldır değdiğinde kaldırıyo...

@lowyear
    Abi o monitörü boyama işi gerçek değil demi

@

Ben kasayıda açtım robson olayı için(tam çıkaramadım sağ üsttarafta takılan bişey kaldı ama vida vs bulamadım sıkıldım kapattım...
    ama hafif kaldırarak inceledim biraz robson için bi yer bulamadım ve bu olayı rafa kaldırdım taki biri yapana veya bi ipucu verene kadar....

Valla o zaman bişey diyemeyeceğim. Sadece YUHHHHH diyebileceğim. Ne cesaret açtın kardiş kasayı

4-5 sene önce 2. el IBM thinkpad 600 almıştık p2 uyduruk bişeydi bir iki sorunu vardı merak edip açmıştım ozamandan tecrubeliyim
    toplarken vidaları fazla sıkmıştım ön taraftan kasada bombe yapmıştı
    bide üstüne basmıştım biraz piksel ölmüştü
    bu huy eskiden beri var bende bi çok şeyi açar bakarım
    dayılarımdan geçti heralde renkli ekran televizyonlar ilk çıktığında merak edip açmışlar sonra toplayamamışlar

hocam şimdi o kasa nasıl açılır söyleyebilirmisiniz acaya aynı kısım bendede takılıyor vida yok zorladım biraz biraz daha denersem sanırım kıracam o kısmı

• merhaba arkadaslar,
    bir sorum olacak. Normalde 3 stereo jack girisi gerektiren 5+1 logitech surround ses sistemi aldım. Yalnız bildiginiz gibi a200-1ah ın ses için tek girişi sözkonusu. Şu an için 3 girişten birini bağlayabildim dogal olarak ve 2+1 gibi kullanıyorum. Sistemin kalanını da kullanabilmem için ne yapmam gerekiyor acaba?

Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___krhn___ -- 15 Mart 2009; 23:47:31 >
  • Arkadaslar toshıba a200-1ah kullanıcısıyım dvd rw bı sorun mu war anlamadım ? Dvd okuyor hatta dvd yazıyor. Ama cd okumuyor bılen arkadaslar warsa lutfen yardımcı olsun neden cd okumuyor
  • ekran bi anda rengarenk ve çizgi çizgi oluyor , yeniden başlatıyorum düzeliyor
    arkadaslar bu sorunun üzerinde bilgi paylaşalım
    çözüm üretebilen veya servise gönderen var mı?
    bildiğim kadarıyla 2 yıldı garantisi.. garanti bitmeden bu sorundan kurtulmak istiorum..
  • bende o kadar degılde bu hanı sayfa acınca cık sımge duruma kucült falan var sağ tarafda ordakı gorev cubugunda bazen sarı renk oluyor ama duselıyoda pc res atınca da duselıyor bende tam olarak bılmıyorum neden ? ama daha buyuk bı sorunum war dvd rom cd okumuyor :S

Sorun bu
    Arkadaslar toshıba a200-1ah kullanıcısıyım dvd rw bı sorun mu war anlamadım ? Dvd okuyor hatta dvd yazıyor. Ama cd okumuyor bılen arkadaslar warsa lutfen yardımcı olsun neden cd okumuyor . Bu cd okuması ıcın bı drıver ındırılmesı mı lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raist_can -- 18 Mart 2009; 1:31:06 >
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.