Şimdi Ara

TORPİDO-ÖNKONSOL TEMİZLİĞİNİ, BAKIMINI NASIL YAPIYORSUNUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
80.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benzer ve bu konuyu içeren topic lere baktım. fakat işin içinden çıkamadığım nokta. mesela şöyle bir ürün var

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=253404&productid=otm094038

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=253404&productId=otm094043

ikisininde tanıtımında ortak olarak

-Torpido, Tampon, Lastik Bakım Sütü
    -Lastik,Vinil,Der Yüzeyleri Mükemmel Parlatır +Korur

yazıyor. bildiğim kadarı ile ön konsol veya torpidonun -nasıl adlandırıyorsanız- parlak olmaması gerekiyor. güneşli havalarda malum parlayan konsol ön cama yansıyacak ve görüş alanını bozacaktır. bu kısmın özelliklede yazın mat olması gerekmezmi.

aracımın konsolunu parlatmadan bakımlı bir hal almasını nasıl sağlayabilirim.. şu an biraz tozlu ve solmuş gibi. nemli bezle siliyorum. bunun mahsuru varmı. AYRICA LİNKTE VERDİĞİM ÜRÜNLERİ KULLANAN ARKADAŞ VARMI. GÜVENİLİRMİ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 7 Ağustos 2007; 12:17:31 >

• vinil koruyucu sür sonra her zaman nemli bezle sil sakın süt falan sürme
  • Ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama ayakkabı parlatmakta da kullanılan süngerlerden kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ekonomici

Ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama ayakkabı parlatmakta da kullanılan süngerlerden kullanıyorum.

onlar zamanla güneşi görünce göğsü çatlatıyor onları sert plastik kısımlarda kullanabilirsiniz
  • petrol ürünleri satan yerlerde silikon 35 adlı süte benzer bir sıvı var ve bu sıvı ile aracın bütün plastik ve deri aksamlarını parlatabiliyorsunuz ve kesinlikle çatlatma yapmıyor ayrıca çok uzun süreli bir kullanım ömrü var
  • AYAKKABI CİLASI VE BENZERİ ŞEYLER .. YANİ DAHA DOĞRUSU PARLATMAKTAN BAHSEDİYORSUNUZ YA ARKADAŞLAR. BENDE ONU DİYORUM. PARLATMA OLAYININ GÖRÜŞ AÇISINI ETKİLEMESİ SEBEBİ İLE MAHZURLU OLDUĞUNU, BU SEBEPLE PARLATMADAN CANLILIK KAZANDIRACAK BAKIMLI GÖSTERECEK VE ÇATLATMAYACAK NE GİBİ ÜRÜN VS ..... TAVSİYE EDERSİNİZ ONU SORMAK İSTİYORUM.

PARLATMAK İSTESEM BİR ÇOK ÜRÜN VAR ZATEN PİYASADA.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zedire

AYAKKABI CİLASI VE BENZERİ ŞEYLER .. YANİ DAHA DOĞRUSU PARLATMAKTAN BAHSEDİYORSUNUZ YA ARKADAŞLAR. BENDE ONU DİYORUM. PARLATMA OLAYININ GÖRÜŞ AÇISINI ETKİLEMESİ SEBEBİ İLE MAHZURLU OLDUĞUNU, BU SEBEPLE PARLATMADAN CANLILIK KAZANDIRACAK BAKIMLI GÖSTERECEK VE ÇATLATMAYACAK NE GİBİ ÜRÜN VS ..... TAVSİYE EDERSİNİZ ONU SORMAK İSTİYORUM.

dedim ya vinil koruyucu alacaksın aynı sıfır araçların göğsü gibi bir renk alıyor hemde koruyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orjinalden alıntı: zedire

AYAKKABI CİLASI VE BENZERİ ŞEYLER .. YANİ DAHA DOĞRUSU PARLATMAKTAN BAHSEDİYORSUNUZ YA ARKADAŞLAR. BENDE ONU DİYORUM. PARLATMA OLAYININ GÖRÜŞ AÇISINI ETKİLEMESİ SEBEBİ İLE MAHZURLU OLDUĞUNU, BU SEBEPLE PARLATMADAN CANLILIK KAZANDIRACAK BAKIMLI GÖSTERECEK VE ÇATLATMAYACAK NE GİBİ ÜRÜN VS ..... TAVSİYE EDERSİNİZ ONU SORMAK İSTİYORUM.

dedim ya vinil koruyucu alacaksın aynı sıfır araçların göğsü gibi bir renk alıyor hemde koruyor

tavsiye edeceğin bir marka varmı
  • 1. ürünü kullandım 10 ay kullandım. tekerleri tamponları harika yapıyyordu uzun süre siyah kalıyorlardı. göğüstede kullandım. yine iyi sonuç aldım. ama biraz parlak yapıyor. uyguladıktan sonra tekrar silersen bi nebze matlaştırılabiliyor ama..

nanao tech yazan ürünü de bnm kullandığımıda denzel kullanmış. nanao tech ürünü çöpe attığını diğerinden devam ettiğini söylemişti..
  • 20 ytl verdım mıgrostan parlatıcı gıbı bısey aldım
    ama parlaması guzel
    ıcıne ıslıyo cok usun sure parlıyo
    kalıtelı bısey gercekten
  • Torpido sütü, siliconlu torpido sütü (süngerle uygulanan) veya deodorant gibi olan siliconlardan kullanıyorum. Siliconlu olan sürdükten sonra kuru bezle silince parlatıyor, deodorant gibi olanda bişe yapmaya gerek yok sıkıp bırakıyosun. Siliconsuz ucuz dandik sütleri dış aksamda, siliconlu torpido sütünü aracın içi için, deodorant gibi olanıda motorun parçalarını temizlemek için kullanıyorum. Parlaklık demişsin, parlamasını istemiyorsan siliconsuz sütlerden sürersin sadece temizler. Linkteki gibi pahalı ürünlere gerek yok bence.

Edit: tabi tüm bunları Corsada yapıyorum, Impalanın içi zaten metal bişe sürülmez ona, imzaya bakıp buna mı süt sürüyor bu manyak demeyin die yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ex1983Pax -- 7 Ağustos 2007; 19:50:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Szopen

Torpido sütü, siliconlu torpido sütü (süngerle uygulanan) veya deodorant gibi olan siliconlardan kullanıyorum. Siliconlu olan sürdükten sonra kuru bezle silince parlatıyor, deodorant gibi olanda bişe yapmaya gerek yok sıkıp bırakıyosun. Siliconsuz ucuz dandik sütleri dış aksamda, siliconlu torpido sütünü aracın içi için, deodorant gibi olanıda motorun parçalarını temizlemek için kullanıyorum. Parlaklık demişsin, parlamasını istemiyorsan siliconsuz sütlerden sürersin sadece temizler. Linkteki gibi pahalı ürünlere gerek yok bence.

Edit: tabi tüm bunları Corsada yapıyorum, Impalanın içi zaten metal bişe sürülmez ona, imzaya bakıp buna mı süt sürüyor bu manyak demeyin die yazdım.

kardeş impalanda çok harikaymış be nazar değmesin

• pahalı dediğin ürünü 8 ay önce 16 ytl ye almıştım. sürekli aracın tekerlerine tamponlarına kadar kullanmama rağmen bol bol yeni bitti. dediğin deodorant gibi 2 ytl likler 2 sürümlük anca gidiyor şahinimde ucuz diye onları kullanıyordum.
  • Hergün nemli bezle tozunu alırım,haftada birde şu süngerle kullanılan sütten kullanıyorum. Ne kadar zararsız olduğu söylensede fazla kimyasal kullanmak iyi değil bence.
  • Torpido parlayınca güeş ışınları torpido üzerinden cama yansıyo çok fena yapıyo , En iyisi parlatmadan temizlemek.
  • bildiginiz vazelini pamuk ile uyguluyorum. daha sonra kuru bir bezle siliyorum. cok guzel oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

pahalı dediğin ürünü 8 ay önce 16 ytl ye almıştım. sürekli aracın tekerlerine tamponlarına kadar kullanmama rağmen bol bol yeni bitti. dediğin deodorant gibi 2 ytl likler 2 sürümlük anca gidiyor şahinimde ucuz diye onları kullanıyordum.

İyide ben motor temizliğinde kullanıyorum dedim zaten, bi tanesi bi kerede bitiyor.
  • Gögüs parlatmada alternatif olarak,çamaşır yumuşatmada kullanılan yumuş ekstra.... İki bardak su içine bir çorba kaşığı dök (yemek tarifi gibi oldu, neyse) sünger veya bezini bu karışımla nemlendir istediğin sonucu alacaksın. Kolay gelsin.
  • Benim kullandığım ürün -->http://www.sitehirdavat.net/borfh-torpido-bakim-sutu-500ml-pmu2788
    Kiloluk olarakta satılıyor fiyatı makul.
  • eski güzel günlerden kalma şirin bir konu :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.